szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

04 lis 2011, 19:42

marcz przeprzepiękne zdjęcie w podpisie

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

04 lis 2011, 19:51

dzięki:)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 lis 2011, 19:52

Leb mi peka, co mozna brac dla karmiacych od bolu glowy
NAJLEPIEJ PARACETAMOL, IBUPROFEN, apap, nurofen jedno z tych najbezpieczniej brać.
Dziewczyny bo nie jestem pewna spiralkę jak już się zakłada to już później nie można mieć dzieci?? Czy źle coś kojarzę??
można można, tylko to jest zakładane na określony czas np 5 lat bo tyle czasu hormony w spiralce chronią, później wymiana albo rezygnacja. Wiele się słyszy że kobiety miały źle założone i potem dziecko miało spiralkę w głowę wrośniętą, ale to sporadyczne przypadki nie przejmować się tym, ale bywają.
ja jakoś nigdy nie byłam za spiralą, jednak to też hormony są, tylko nie trzeba codziennie ich przyjmowac, ale jakoś czułabym się nie pewnie nie majac możliwości samej sprawdzić czy dobrze założone czy dobrze leży itp.

patiwspółczuje bo ja się też z katarkiem męczyłam... ale gruszką to nie ma sensu.. nie ściągniesz tak dobrze... lepiej kupić sobie ten aspirator do noska. JA tu waptece dałam 20zł więc drogie to nie jest a super wyciąga te smarki:)
zgadzam sie w 100% super sprawa ten aspirator, niczym lepiej się nie wyciąh=gnie smarków maluszka:)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

04 lis 2011, 21:28

Hej! Od jakiegoś czasu was podczytuję. Jestem sierpniówką tego roku. Mam pytanie: czy mogę z kilkoma dziewczynami się do was podłączyć? Bo niestety ale wątek wakacyjnych dzieciaczków powoli zamiera śmiercią naturalną i nie raz nie ma z kim podzielić się swoimi troskami i radościami...

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 lis 2011, 21:36

nina0226, jestem za:)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

04 lis 2011, 21:48

ja jakoś nigdy nie byłam za spiralą, jednak to też hormony są
Każdy robi jak uważa.
Ale ja mam zdanie takie że te tabletki i innego rodzaju hormony to nic dobrego. Jednak są to jakieś leki i mają wpływ na nasz organizm i nie zamierzam się niepotrzebnie truć.
Sama staram się jak najmniej leków jeść , jeśli już biorę coś bo np jestem chora to pierw stosuje domowe sposoby i często na tym się kończy, tak samo mam zamiar robić z małą.Nie stosuje żadnych kremów oliwek maści do pupy .

Mała wykapana już , najedzona.Leży teraz koło mnie w koszyku grzecznie.
Dała mi poprasować , poskładać spanie ,posprzątać.Grzecznie leżała u mnie na łóżku w sypialni.Strasznie lubi leżeć na naszym łóżku i wpatruje się na szafy które mamy, nie wiem może dlatego że one są duże białe a ściana za nimi szara więc jest kontrast.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 lis 2011, 22:04

Dziewczyny bo nie jestem pewna spiralkę jak już się zakłada to już później nie można mieć dzieci?? Czy źle coś kojarzę??
Można mieć dzieci. :-)
Trzeba jednak pamietać , że spirala nie jest metodą stuprocentowo skuteczną. 100% pewność będzie gdy sexu nie będzie :ico_oczko: Może więc, choć bardzo rzadko, zdarzyć się, że kobieta zajdzie w ciążę mimo korzystania z wkładki, bo może np. wypaść. Wtedy może na początku ciąży dojść do poronienia (co zresztą może się wydarzyć i bez wkładki), albo też spirala wrośnie w łożysko lub błony płodowe i zostanie wydalona dopiero przy porodzie. Mój lekarz powiedział mi że, za bzdurę należy uznać plotki, że spirala może uszkodzić płód na przykład wrastając w głowę embrionu. Nie należy więc usuwać wkładki gdy okaże się, że kobieta jest w ciąży. Wyjmowanie wkładki tworzy większe ryzyko poronienia, niż zostawienie jej w spokoju.
Ja mam prawie 1,5 roku i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni. Mam wkładkę na 3 lata bez hormonów.
można można, tylko to jest zakładane na określony czas np 5 lat bo tyle czasu hormony w spiralce chronią, później wymiana albo rezygnacja.
jakoś czułabym się nie pewnie nie majac możliwości samej sprawdzić czy dobrze założone czy dobrze leży itp.
Są również spirale bez hormonów, miedziane. Można sprawdzić samemu:ico_oczko: a dwa chodzisz na kontrolę i lekarz robi usg.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 lis 2011, 22:20

Są również spirale bez hormonów, miedziane. Można sprawdzić samemu:ico_oczko: a dwa chodzisz na kontrolę i lekarz robi usg.
to co chroni by plemniki sie nie przedostały?

nie uwazam spirali za zła metode, tylko ja bym sie jednak nie zdecydowala, dodam chyba - nie wglebialam sie w temat spiral nigdy

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

04 lis 2011, 22:25

Mam pytanie: czy mogę z kilkoma dziewczynami się do was podłączyć?
no im nas więcej tym weselej:)

[ Dodano: 04-11-2011, 21:25 ]
i dzięki za info odnośnie spirali:)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 lis 2011, 22:49

juz poczytałam juz wiem, sa nawet 3 rodzaje wkładek:"obojętne - wkładka wewnątrzmaciczna zapobiega zagnieżdżeniu komórki jajowej;
z zawartością miedzi i srebra - miedź, z której zbudowana jest spirala, działa niszcząco na plemniki i zapłodnioną komórkę jajową;
uwalniające hormony – ten typ spirali wydziela hormony, które zagęszczają śluz szyjkowy. W ten sposób uniemożliwiają spotkanie plemników z komórką jajową. Stosując wkładki domaciczne uwalniające hormony, można zapobiec owulacji"

zrodło: internet

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość