zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

26 lip 2007, 16:10

Olciiaa, Trzeba placic? Ale za wizyte sie nie placi? A mniej wiecej ile placilas za te badania?

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

27 lip 2007, 12:16

Olciiaa, na badaniu bioderek byliśmy w Centrum Pediatrycznym na Cyniarskiej. Pierwszą wizytę mieliśmy prywatną (50 zł) ze względu na to że pierwsze usg bioderek robi się po 6 tygodniach a termin był dużo dużo później. Z kolei na drugiej wizycie byliśmy już na kasę.

Pozdrawiamy gorąco :ico_buziaczki_big:

A wogóle Olciiaa jak maleństwo ?? Dużo przytyła ?? Jak po badaniach ??
My idziemy we czwartek na kolejne szczepienie. A dzisiaj z ciekawości ważyłam Emi. Waży 8200 :ico_noniewiem: Duuuża z niej baba i tyle :-D

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

27 lip 2007, 16:20

kochane odzyskałam kopma więc mogę wam co nieco napisać

Mała śpi, ale jakąś bardzo rzadką kupkę zrobiła i trochę śluzu w niej było, nie wiem dlaczego, mąż pojechał do przychodni ale już nie było .żadnego lekarza. Nie wiem co jej się dzieje, dobrze że w poniedziałek mamy umówioną wizytę

A co do porodu to miałam wywoływany, ale ponieważ oksytocyna na mnie nie zadziałala to zaaplikowano mi żel na szyjkę za który musiałam sobie zapłacić 160zł. Ale po tym żelu dfostałam regularnych skurczy bardzo szybko. W sumie rodziłam ponad 5 godzin. Byłam sama na porodówce, miałam do dyspozycji 2 położne, lekarza i to tego co proweadził moją ciąże bo akurat miał dyżur, nawet z wanny67 skorzystała. Także opiekę miałam super. Emilka urodziła się 15 minut po północy, zabralio ją na obserwację i do umycia i po 2 gofdzinkach przywieźli mi ją na salę. A salę miałam pojedyńczą także super.

Ogólnie po tych 4 tygodniach muszę powiedzieć że poród to był pikuś przy tym co się ze mną dziaqło po porodzie. Bardzo długo nie mogłam dojść do siebie, pękła mi brodawka więc z parwej piersi do tej pory muszę pokarm odciągać. Mała dostała przepuklinkę w pachwince więc ciągle jeździmy po lekarzach. Do tego mała srednio przybiera na wadze więc nie wiem czy nie będę musiała jej dokarmiać choć tego nie chce. wszystko okaże się w poniedziałek.

ogólnie dziecko to ogromna odpowiedzialność, ja ciąglę się martwię, a to kupką, a to kolką czy wzdęciami, a to badaniami (bo już miała i krew pobieraną i badania moczu) a to że mało tyje, ciągle coś i ciągle czymś się zamartwiam. Mam nadzieję że w końcu wszystko się unormuje

Co do spania to Emilka zaczyna łapać dobowy rytm i w nocy zaczyna się budzić o w miare regolarnych porach tzn zasypia ok 23ej budzi się ok 2ej potem ok 5ej lub 6ej. Także nie jest źle

A najbardziej lubi jeździć samochoptem i wózkiem wtedy jest grzeczna i najczęsciej śpi

A ja nie mam za dużo czasu dla siebie. BO albo pranie, albo obiad albo mała albo sprzątanie albo prasowanie albo spacer i tak cały dzień. Ale u was pewnie jest podobnie. Na szczęście mąż jest jeszcze w domu lekarz dał mu opiekę i nie wiadomo czy jeszcze nie dostanie, a jak nie to mąz ma jeszcze do wybrania urlop, także conajmniej do połowy sierpnia będzie w domu i będzie mi pomagał. Dobrze że go mam bo sama nie dałabym rady.

No to się rozpisałam. w wolnej chweili wkleje jeszcze zdjięcie. pozdrawiam was i na razie zmykam bo mi się pranie wyprało i muszę go powiesić

Obrazek

[ Dodano: 2007-07-27, 16:21 ]
Wiadomość dla Dominiczki: kochana na razie nie mam na kompie GG bo miałam zmieniany program w kompie ale jak tylko ju bede mieć GG to bede na ciebie czatować i sobie pogadamy.

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

27 lip 2007, 16:29

Asiula 26 jak dobrze przeczytac wiesci od Ciebie :ico_brawa_01:
Córcię masz cudowną :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

27 lip 2007, 17:28

:-D :-D :-D dzięki K@tk@

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

27 lip 2007, 18:18

Asiula cudnie że się odezwałaś :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
To jeszcze chyba tylko ja sierotka zostałam z brzuszkiem. Ale na szczescie juz niedlugo. Dzis znowu bylam u lekarza i dostalam L-4 do polowy sierpnia tak wiec ciesze sie bardzo ze juz nie musze wracac do pracy :-D

Aha! Asiulka umowilam sie juz wstepnie tej hurtowni pieluszek na komorowickiej na zakupy wiec mysle ze bede z nich zadowolona i uda mi sie naprawde taniej cos tam kupić :-D

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

28 lip 2007, 09:37

Asiula początki są cięzkie i to bardzo. Ale zobaczysz że teraz już będzie z górki :-) Ja na początku też na nic nie miałam czasu. Z niczym nie mogłam się wyrobić.
Na samym początku jak wróciliśmy ze szpitala to nie spałam prawie przez tydzień i patrzyłam jak głupia w łóżeczko w nocy czy mała oddycha, czy wszystko w porządku. Też zamartwiałam się że zrobiła zieloną kupkę albo że zrobiła ich za dużo :ico_oczko:
Tak samo jak mnie dopadł Cię baby blues :-) ale to minie. Ja na początku to z nikim nie chciałam zostawić Emi, bałam się że może jej ktoś coś zrobić i wogóle :ico_szoking: . Strasznie zakręcona byłam. Ale na szczęście to już minęło choć trwało to chyba ponad 2 miesiące :-)
Teraz już tak poukładam sobie dzień że ze wszystkim zdąrze i jeszcze znajdę czas dla siebie żeby wyskoczyć na miasto czy do fryzjera :-)

Zobaczysz będzie dobrze. Pozdrawiamy Was gorąco :ico_buziaczki_big:

Grazyna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 28 maja 2007, 12:10

28 lip 2007, 11:14

Witam wszystkie Panie, dzisiaj sie beznadziejnie czuje, glowe to mi rozsadza. Cisnienie skacze. Napoczatku jak zmierzylam mialam 150\80, pozniej 141\70. Przed chwila bylam w aptece zmierzyc bo sie przestraszylam i pomyslalam ze moge miec zepsuty cisnieniomierz. W aptece mialam 129\67 i puls 102. Mam nadzieje ze to minie. Pozdrowienia Paluska jak sie czujesz co z wynikami moczu?

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

28 lip 2007, 18:05

Paulinko naprawdę warto zrobić zakupy w tej hurtowni bo można kupić duzo fajnych rzeczy i to niedrogo. Ale jedna rada odradzam kupowanie podgrzewacza bo nie jest tani a ja go wogóle nie uzywam, jak chce coś podgrzać to poprostu wkładam butelke do cieplej wody. Ale gdybyś jednak bardzo chciała to możemy się umówić kiedyś na mieścier i sprzedam ci mój taniej bo tak jak ci mówie uzyłam go dosłownie raz. tym bardziej że karmię piersią, ale nawet jak musiałam podgrzać odciągnięte to grzałam w garku z wodą.

Aga dzięki za pocieszenie wiem że w końcu wszystko się unormuje, ale teraz to naprawdę sporo panikuje. Teraz mała robi rzadsze kupki, zdarzyły się zielonkawe a ja trzymam ścisłą diete i nie wiem skąd to, chciałabym być omnibusem i wiedzieć wszystko o takich małych dzieciątkach. Pisałąś że patrzyłaś na córeczkę czy oddycha, ja przez 3 tygodnie spałam z nią w łóżku, dopiero od tygodnia śpi w łóżeczku a ja i tak ciągle na nią zaglądam, taka już jestem, ale matki zawsze będą się martwić

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

28 lip 2007, 19:58

Asiula Emi ma ponad 4 miesiące a i tak bardzo często śpi z nami w łóżku :-) Wiem że to wcale nie jest takie dobre ale ja to chyba robię nie dla jej wygody tylko dla siebie bo uwielbiam jak leży koło mnie i tak delikatnie podsapuje :ico_oczko: nadal często budzę się w nocy tylko dlatego żeby na nią popatrzeć i się przytulić :-)
A z tym panikowaniem to też Ci wkońcu przejdzie :ico_oczko: Musisz się zdać na matczyną intuicję i tyle :-D

Grażynkonie wiem jakie miałaś ciśnienie przed ciążą ale to nie dobrze że masz takie wysokie ciśnienie. Nie chcę Cie straszyć ale wysokie ciśnienie i utrzymująca się opuchlizna (ta o której wcześnie wspominałaś) to mogą być objawy zatrucia ciążowego. Co prawda zatrucie ciążowe pojawia się zwykle w III trymestrze ale zdarza się i koło 20 tc. Może lepiej skonsultuj się z lekarzem.
Ja wylądowałam w szpitalu z ciśnieniem 140/90 właśnie z podejrzeniem gestozy. Na szczęście alarm okazał się fałszywy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość