Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

09 cze 2010, 21:56

Jestem właśnie wróciliśmy do domku M kładzie dziewczynki spac a ja sie do was zapędziłam :-) kosmetyczka zaliczona poszłam na całośc :ico_wstydzioch: i nawet tak strasznie nie bolało :ico_noniewiem: do tego brewki zrobiłam :-) na działce posadziłam dzis zatrwiany i astry no i ciut popieliłam :-) zerwałam gożdziki do wazonu i ślicznie mi pachnie w pokoju :-)
Pisałyscie o rybce ja narazie tylko ze słoiczków podawałam Iduni bo jak dla siebie szykujemy to zazwyczaj smażona więc dla Iduni sie nie nadaje :ico_noniewiem: co do warzyw to ja uważam że nie ma pewnosci jak uprawiane były warzywka tym bardziej te kupowane w normalnym markecie czy świerze czy mrozone :ico_noniewiem: ja podaje w słoiczkach i kupuje tylko niemieckie bo wiem że tam sa normy określające jakośc warzyw do produkcji odzywaek i papek dla dzieci a te u nas to wiadomo w Polsce normy to farsa więcej dozwolone i do obejścia niz zabronione :ico_noniewiem:
Na nowości tez uwazam i nawet jak widze kaszki truskawkowe niby w miesiacach mogłabym juz dawno podawac Idce ale jakoś sceptycznie podchodze - boje się aby później nie cierpiała a wszystkiego zdazy w życiu spróbowac :-)
Dziś posadziłam Ide na nocniczku tak na moment ale jestem zadania że to za wcześnie dziecko musi najpierw zacząc sygnalizować swoje potrzeby aby je uczyć nocnikowania bo co z tego ze zaoszczędze pieluszke jak ona jeszcze nie zajarzy o co kaman :-) Niki skończyła roczek zacze ła chodzic i po kilku tygodniach mówiła że robi si zaczeliśmy ją sadzać na nocnik i od tamtej pory pozegnaliśmy pampy - uważam że jak dziecko jest gotowe na nocnik to wtedy jest sukces a tak to nie ma co zaszybko zatrówac mu głowy :-) Kiedyś to inaczej było bo każda nie zasrana pielucha to mniej prania :-)
Ide jeśc kolacje moze jeszcze zajrze a jak dam rade to wstawie wam fotki dziewczynek :-)

[ Dodano: 2010-06-09, 21:58 ]
za 500 stronke :ico_brawa: :ico_brawa: :ico_brawa: dla wszystkich klikajacych na tym watku mamusiek :-)

[ Dodano: 2010-06-09, 22:56 ]
Isia ślicznie Oli wyglada na tym kocyku w podpisie :ico_brawa_01:
matikasia - dzieci widać szczesliwe Idzik tez uwielbia chustawke :-)
asiaczek - śliczna Zuzanka i mamusia jaka szczuplutka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

10 cze 2010, 07:42

Witam,
ja jak zwykle piszę z pracy. Dziś nie ma szefowej, ale nawet jak jest, to jest super, bo to anioł nie czlowiek :-D

matikasia jeśli chodzi o to jakie rybki można podawać, to znalazłam coś takiego:

Jakie ryby dla malucha?
W diecie dziecka mogą pojawić się ryby zarówno słodkowodne, jak i morskie. Ideałem jest łosoś, który żyje w wodzie i słonej, i słodkiej. Dobrze, by dziecko jadło zarówno ryby chude tj.: dorsz, mintaj, morszczuk, sandacz, jak i tłuste: łososia, halibuta, makrelę. Możesz też podawać dziecku na zmianę z rybami owoce morza. Najlepiej by owoce morza i ryby były świeże lub mrożone. Najbezpieczniejsze w przygotowaniu są filety oczyszczone z ości.
a tu link jakby któraś z Was chciała przepisy na dania z rybką :-D
http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska- ... morza.html
warzywka tym bardziej te kupowane w normalnym markecie czy świerze czy mrozone
ja myślę, ze te mrożone, specjalnie przeznaczone dla maluszków są w porządku i na pewno są sprawdzane, bo inaczej nie weszłyby na rynek i te większe firmy na pewno przepisów przestrzegają. Wiem jak u mnie w firmie wygląda cala procedura zanim wypuścimy produkt na rynek, a ekologiczne też mamy :-D
dziecko musi najpierw zacząc sygnalizować swoje potrzeby
nam pediatra powiedziała, że najlepszy okres na nocnik to około 18 miesiaca, bo wtedy dziecko kontroluje już zwieracze :-) i tak jak wspomniałaś sygnalizuje swoje potrzeby
nawet jak widze kaszki truskawkowe niby w miesiacach mogłabym juz dawno podawac Idce ale jakoś sceptycznie podchodze
ja tak samo, wszystkiego jeszcze te nasze maluszki popróbują
ja podaje w słoiczkach
ja niestety już nie, bo Zosia nie chce słoiczkowego dania :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

10 cze 2010, 08:36

Witam z rana. Dziś od tygodnia Milenka jeszcze śpi:) Mati bajke ogląda, a ja zjadłam musli z forum:)

Może nie będzie dziś takich upałów. Oby,bo wymiękam już. Co chwile mokra. Okna otwieramy, wiatrak mamy, ale to wszystko z umiarem ze względu na przeciągi na Milenkę i strasznie duszno jest.

Magda33 dzięki za te artykuły o rybce. Czyli wychodzi na to, że większość rybek jest dozwolona.
A jak Ci idzie odstawianie od cycusia?
Idzie Twój brat do tego onkologa? czas na pewno działa na jego niekorzyść :ico_olaboga:

Edulita masz święta rację z nocnikiem. Tak jest, że niemowlę ma pieluszkę, a starsze robi na nocnik. Może i dziecko zajarzy potem szybciej choć nigdy nie wiadomo. Ja tam nie sadzam jeszcze Milenki. Ona nawet sama nie siedzi, więc po co. Zaczynamy tak na 1,5 roku około. Może zacznę sadzać od roczku jak matiego będzie obserwować.

Dziś na obiadek szparagi i jajka sadzone. Mama z drugiej pracy się zwolniła, także o 12 będzie w domku i mamy jechać na szoping :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

10 cze 2010, 08:43

A jak Ci idzie odstawianie od cycusia?
jeszcze karmię :-D , więc rano cycuś, po pracy cycuś i na noc też cycuś :-D
Dziś od tygodnia Milenka jeszcze śpi
Zosia już trzecią noc pod rząd przesypia całą, więc i ja jestem w koncu wyspana i w pracy normalnie funkcjonuję :ico_brawa_01:
mamy jechać na szoping
ja wczoraj na pocieszenie po tej podziurawionej nowej bluzce kupiłam sobie dwie :-D od razu lepiej i to w kolorach, których nigdy nie nosiłam, bo ja raczej zawsze kupowałam beżowe, zielone, czarne, białe i granatowe ubrania, a wczoraj kupiłam jedną bluzkę turkusową, a drugą atramentową i nawet dobrze się w nich czuję i P też się podobały :ico_szoking:

[ Dodano: 2010-06-10, 08:48 ]
co myślicie o takiej sukience? szukam jakiejś na lato i nie wiem jaką kupić, chcialam szmizjerkę, ale jak przymierzyłam, to juz nie chcę :-D

[img][img]http://images40.fotosik.pl/298/8a984007c5849df6med.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

10 cze 2010, 09:03

witam upalnie

zimno żle , gorąco tez nie za dobrze , bo aż strach wyjść z domu tak piecze :ico_noniewiem:

Loluś drzemie , mama na forumku a w domu bałagan niemilosierny :ico_wstydzioch:

ja narazie tez jade na słoiczkach , bo mój jak zje pół sloiczka to jestem szczęśliwa taki z niego niejadek ,
próbowalam juz mu gotować bo myslałam że chętniej będzie jad, ale niestety nie więc zostałam przy słoiczkach ,
jedynie co zjada ładnie to owoce , słoiczek wtrąbi aż mu się uszy trzęsą , a najlepiej jak czuje banana :ico_oczko:
wkońcu w ciąży banany jadłam kilogramami :ico_oczko:

Magda33, zmiana kolorystyki zawsze wskazana
ja bardzo lubię ubrania z orseya :ico_oczko:
mamy jechać na szoping
udanych szleństw :ico_oczko:
jestem zadania że to za wcześnie dziecko musi najpierw zacząc sygnalizować swoje potrzeby aby je uczyć nocnikowania
też tak myślę , teraz i tak dzieci nie załapią o co chodzi a i może się zrazić na potem
Właśnie miałam też pisać, że mamy rocznicę 500 stron:)
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
dla wszystkich tu piszacych mamusiek :ico_haha_02:

a ja wczoraj chyba miałam kryzys , przeciążenie organizmu i o 22 już spałam , dlatego nie było mnie nocnie :ico_oczko:
i spałam tak twardo ,ze nie pamiętam jak podawałam cycusia Lolusiowi i jak P się szykował do pracy i budzik przespałam i ledwo Ala do szkoly zdążyła :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

10 cze 2010, 09:15

ja bardzo lubię ubrania z orseya
ja też i jeszcze HM, reserved, kappahl (ale tylko niektóre) i greenpoint :-D
spałam tak twardo ,ze nie pamiętam jak podawałam cycusia Lolusiowi
to już musiałaś być nieźle zmęczona i organizm upomniał się o odpoczynek :-)

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

10 cze 2010, 09:38

ja narazie tez jade na słoiczkach , bo mój jak zje pół sloiczka to jestem szczęśliwa taki z niego niejadek ,
próbowalam juz mu gotować bo myslałam że chętniej będzie jad, ale niestety nie więc zostałam przy słoiczkach ,
U mnie ostatnio to samo. :)
a ja wczoraj chyba miałam kryzys
Kiedyś trzeba odespać.
Ja teraz przy karmieniu i usypianiu Kingi na pierwsza drzemke prawie, ze zasnełam i jestem teraz nieprzytomna.
ja też i jeszcze HM, reserved, kappahl (ale tylko niektóre) i greenpoint :-D
Ja tam do ciucholandów ostatnio chodzę. Taniej. :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 cze 2010, 09:49

Witam ja dopiero wstałam Iduś dostała mleczko a Niki jeszcze śpi :ico_szoking: ale upalnie jest ostatnio i pomeczeni jesteśmy wszyscy dziś juz smaży na maksa
ja myślę, ze te mrożone, specjalnie przeznaczone dla maluszków są w porządku
ja móiłam o zwykłych mrożonkach bo jak przeznaczone dla maluszków to napewno badane
Sukienka bardzo ładna taka kobieca :ico_brawa_01:
a najlepiej jak czuje banana
moja je tylko banany w deserkach bo taki swierzy wypluwa :ico_noniewiem:
zawsze ładnie wszystko zjada ale przy tych upałach więcej pije niz je i ma słabszy apetyt :ico_noniewiem:
mamy jechać na szoping
a ja musze sobie pomyśleć o jakimś ubraniu na chrzciny :ico_noniewiem:

Dziś ide do fryzjera farbować pierwszy raz po porodzie i przedłużyć włosy zobaczymy jaki będzie efekt końcowy :-)

[ Dodano: 2010-06-10, 09:52 ]
dziewczyny nam jutro tzn Iduni wypada juz 11 miesiac ale czas zleciał :-D jeszcze miesiąc i imprezujemy z okazji roczku :-) i pomyslec że kreske stawiali na moim małym łobuziaku a ona taki cwaniaczek :-)

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

10 cze 2010, 09:59

ja móiłam o zwykłych mrożonkach
a to co innego :-D
ide do fryzjera farbować pierwszy raz po porodzie i przedłużyć włosy
czekamy w takim razie na fotki
pomyslec że kreske stawiali na moim małym łobuziaku a ona taki cwaniaczek
silna jest i pokazala to całemu światu i bardzo dobrze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , a czas leci niesamowicie szybko :ico_olaboga:

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

10 cze 2010, 10:06

Edulita a ile to przedłuzenie wlosów kosztuje?

A Idka to silna kobietka.

A Kinga 2 minuty spała. :-D

:ico_noniewiem:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość