mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

08 paź 2008, 08:57

kaska28 pisze:Szybkie pytanko: czy dajecie jeszcze witaminę D?
z tego o wiem witD3 podaje sie do 2 roku zycia.
julka juz w przedszkolu a Amelka spi ostatnio robie jej na kolacje kaszke i potem okolo 120 mleka i przesypia do rana (odpukac) no budzi sie daje jej smoka i spi dalej.Wczoraj usypialam ja godzinke bo ucze ja sama zasypiac w lozeczku koszmar.Zmykam cos zjesc i jak wstanie do sasiadki na :ico_kawa: was tez czestuje.A czy kumpelaurodzila nie wiem nic nie daja znac a jej mama mi wczoraj powiedziala ze wylaczyla tel. bo sie stresowala.

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

08 paź 2008, 09:03

Czesc

ja jeszcze podaje witamine lekarka mi powiedziala ze az sie ciemiaczko zrosnie lub do 1 roku zycia

dzisiaj w nocy wstawalam 3 razy na mleko i chyba z 8 na herbatke troche sie nie wyspalam zaraz musimy isc z pieskiem zrobic sniadanko i posciel przebrac a pozniej jedziemy gdzies na wycieczke

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

08 paź 2008, 09:44

Jola_85, dobrze dziewczyny mówią, nie wart siedzieć z nim pod jednym dachem i jeszcze bardziej się tresować jego nieodpowiedzialnymi wybrykami z jednej strony ale z drugiej jak się wyprowadzisz to on postawi na swoim i będzie całkiem wolny, dom imprezy, eh...

Fintifluszka pisze:przy okazji mama od kogoś usłyszałą, że teściowie mają mnie za gnuśnego leniucha, że nawet Kubie śniadania do pracy nie zrobię, obiadu nie uszykuję, że bezbożnica jestem i nie pozwalam dziecka chrzcić (jakby Kuba był bogobojny) i ślubu nie chcę wziąć i jeszcze świąt bożego narodzenia nie spędzam w gronie rodziny a ja się zastanawiałam co mi teściowa te wstrętne zupy w słoikach przynosi, stoją 2 tygodnie w lodówce i jak zaczynają zielenieć to się je wylewa

tak właśnie czasem teściowie mogą mysleć jak nie widzą co i jak jest, tym bardziej że ktoś coś przekręci, ja też byłam uważana za nieodpowiednią żonę na wieś, bo że niby nic nie robię ale pomieszkali ze mną trochę izmienili zdanie, także olej teściów na całości :ico_puknij:

iwona83 pisze:w porownaniu z wczorajszym to przewrot o 180stopni

no widzisz wystarczył dzień tylko żeby było lepiej, a jak po nocce?

CleoShe pisze:"Badania przeprowadzone w londyńskim Brain Bio-Centre wykazały, że patrzenie w żarówkę poprawia nastrój aż 85 proc. osób cierpiących na tzw. sezonowe zaburzenia nastroju."

no w życiu bym nie pomyślała :ico_haha_01:
Ty zawsze coś gdzieś wynajdziesz :ico_haha_02:

kaska28 pisze:czy dajecie jeszcze witaminę D?

ja nie daję, bo siostra mi mówiła że ona się przy słoneczku wydziela i że wtedy nie trzeba dawać tak reguralnie ale teraz jak już zimno się robi i słoneczko chowa to możnaby dawać spowrotem jeszcze.

kaska28 pisze:Kurde wiecie co mój Paweł miał wczoraj zadane???? W IV klasie uczą ich na TECHNICE pisma technicznego i rysują przekroje śrubokrętów (profesjonalne rysunki techniczne) Kto uklada ten program?????? W dodatku maja taką jędze nauczycielkę, że....... A dodam że Technika jest oczywiście najważniejszym przedmiotem Masakra

no Ci ludzie naprawdę wymyślają :ico_puknij: nienormalne jakieś, i takie małe dziecko ma to pojąć, a wogóle do czego ma się to im przydać, szczególnie dziewczynkom.

A u nas nic nowego, w nocy Bąbel się trochę często budził ale tylko smok i dalsza drzemka. Tak wogóle to wczoraj wypluł na wieczór smoka i usnął bez niego ale później się dopominał a ja byłam odnięta więc mu dałam, nie mam pojęcia jak to będzie jak bdzie trzeba oduczyć, może sam wpadnie na taki pomysł żeby już nie brać :ico_noniewiem:
Teraz położyłam go na drzemke poraną ale wirci się przekręca, jakby mu się spać nie chciało :ico_oczko:
Dobra uciekam teraz na śniadanko jakieś, narazie ...

[ Dodano: 2008-10-08, 09:44 ]
teraz babka wpadła i już po spaniu :ico_zly:

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

08 paź 2008, 09:53

Renia0601 pisze:Jola_85, dobrze dziewczyny mówią, nie wart siedzieć z nim pod jednym dachem i jeszcze bardziej się tresować jego nieodpowiedzialnymi wybrykami z jednej strony ale z drugiej jak się wyprowadzisz to on postawi na swoim i będzie całkiem wolny, dom imprezy, eh...



Myslę że teraz tez raczej nie oszczędza się z imprezami i żona z dziećmi nie są dla niego przeszkodą. NIestety.

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

08 paź 2008, 10:04

Czesc Laski,

Ja na razie tylko na chwilke, nocka spokojan pobudka o 5.30 potem do 8.00 spanko.... :-)

Justyna, ja bym sie za bardzo nie przejmowala tesciowa, one zawsze sa ciete na swoje synowe, wedlug mnie to normalka jest!!! :-)

Jola, dziewczyny juz wszystko napisaly, popieram je w 100%!!! Mysl tez o sobie a nie tylko o innych, no i dzieci chyba tez na tym cierpia, ze macie taka sytuacje w domu nieciekawa....

Ja jeszcze daje witamine D, tak mi lekarka mowila, zeby jeszcze dawac, jak daje danonka to wtedy nie, ale tak to daje, chociaz czesto zapominam... :ico_oczko:

Milego dzionka.... :-D

[ Dodano: 2008-10-08, 10:07 ]
Renia0601 pisze:Kurde wiecie co mój Paweł miał wczoraj zadane???? W IV klasie uczą ich na TECHNICE pisma technicznego i rysują przekroje śrubokrętów (profesjonalne rysunki techniczne) Kto uklada ten program?????? W dodatku maja taką jędze nauczycielkę, że....... A dodam że Technika jest oczywiście najważniejszym przedmiotem Masakra


no wole nie myslec czego tam jeszcze beda uczyc..... nic sie nie zmienilo w tym szkolnictwie :ico_olaboga: :ico_puknij:

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

08 paź 2008, 10:38

Co do tej wit d3 to mnie w szkole uczono ze powinno podawac sie dwie krople do 2 roku zycia a do 1 to na 100% a sloneczko to swoja droga dobrze wlasnie dodatkowo dziecko "nasloneczniac"Amelka ryczy wstala o 9;30 i juz jest marudna,ciesze sie bo moj wozek stoi juz 135 zl wiec go sprzedam zostalo jeszcze 5 godzin myslalam ze na 100 sie skonczy.Dobra uciekam dom tak zaniedbalam bo zyje juz wyjazdem.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 paź 2008, 10:38

Dzień Doberek Dziewczęta :-)
U nas nocka spokojna, byłabym wyspana, gdyby nie to, że do 24:30 oglądaliśmy z Jarkiem serial. Nienormalni jesteśmy, dzisiaj idziemy spać normalnie.

Macie całkowitą rację , że tu na forum możemy sobie powiedzieć wszystko, nikomu nie zwierzam się tak jak Wam, z nikim tak często nie rozmawiam, nawet z najlepszą przyjaciółką. Jarek się śmieje, że uzależniona jestem od TT i chyba ma trochę racji, Wy dla mnie jak rodzina już jesteście. Szkoda, że w takich różnych zakątkach mieszkamy, bo można by było spotkanie czasem zrobić.

Klaudia, miałam wcześniej pisać, zdjęcie Norberta w podpisie super, duzy z niego już chłopczyk i nasze dzieciaczki mają już więcej włosków.

Co do rozstań z Jarkiem, zawsze jak się rozdzielamy, to dzwonimy do siebie jak wariaci i gadamy godzinami, czasem juz nie ma o czym gadać, to sobie milczymy do słuchawki, ale razem :-) Rozstania zawsze dobrze robią :-) choć nie lubimy się rozstawać.

kaska28 pisze:czy dajecie jeszcze witaminę D?

Ja daję, dwie krople na dobę, jak było słonecznie latem, to czasem nie dałam, ale teraz regularnie.
kaska28 pisze:Kurde wiecie co mój Paweł miał wczoraj zadane???? W IV klasie uczą ich na TECHNICE pisma technicznego i rysują przekroje śrubokrętów (profesjonalne rysunki techniczne) :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Kto uklada ten program?????? W dodatku maja taką jędze nauczycielkę, że....... A dodam że Technika jest oczywiście najważniejszym przedmiotem :ico_zly: Masakra :ico_olaboga:

Masakra, w szkołach czasem przesadzają, takie przedmioty to dzieciaki powinny mieć w szkole wyższej, kiedy wybiorą sobie odpowiedni profil, a nie w podstawówce. Zresztą, ostatnio wogóle mieszają w szkolnictwie... to że chcą posłać do I klasy dzieciaczki 6-letnie... to jest dopiero obłęd :ico_puknij: :ico_olaboga:

Moja Ula też na drzemce, Jarek się położył koło niej i śpią sobie razem, do mnie kot właśnie przyszedł się połasić, muszę zaraz na jakieś zakupki skoczyć.
Posprzątałam dzisiaj rano, bo przecież patrzeć już na ten bajzel nie mogłam, a teraz idę zobaczyć do obiadku, dzisiaj ryż z jabłkami.

Narka... miłego dzionka :-)

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

08 paź 2008, 10:43

Witam.

Norbert właśnie usnął na drzemkę. Dzisiaj obudził mi się o 6.30 na mleczko ale po ponad 12 godzinach bez jedzenia, tzn. wczoraj koło 18 dałam mu mleczko, przed 20 już spał i obudził się dopiero o 6.30. Tak więc ja nie mam co narzekać na nocki.. gorzej tylko było jak musiałam wstać o 7.30 bo Norbertowi już spać się nie chciało a mi tak :-D .

Jedno pranie już :ico_pranko: , drugie :ico_duzepranko: i zaraz trzeba je :ico_pranko: i jeszcze trochę :ico_prasowanko: mam :ico_oczko: Norbert śpi więc akurat mam czas (ciekawe ile :ico_noniewiem: ).

Dzisiaj Rafał zszedł z nocek i z nami jest. Cieszę się bo jeszcze nie mieliśmy tak czasu dla siebie. W sobotę wróciłam o 23 a w niedzielę Rafał szedł do pracy. Rozłąki tak dobrze robią związkowi :-)

Renia0601 pisze:no w życiu bym nie pomyślała :ico_haha_01:
Ty zawsze coś gdzieś wynajdziesz :ico_haha_02:

To z nudów.. czasami ma się dużo wolnego czasu :-D Ale tylko czasami :ico_noniewiem:

Renia0601 pisze:kaska28 napisał/a:
czy dajecie jeszcze witaminę D?

Ja nie daję i nie dawałam. A jak byliśmy na kontrolach to mówili, że Norbert zdrowo rośnie, ciemię dobrze się zrasta i ma ładną okrągłą główkę.
No i oczywiście słońce aktywizuje witaminę D więc w porze letniej nie powinno się jej podawać bo można przedawkować :ico_noniewiem:

Renia0601 pisze:kaska28 napisał/a:
Kurde wiecie co mój Paweł miał wczoraj zadane???? W IV klasie uczą ich na TECHNICE pisma technicznego i rysują przekroje śrubokrętów (profesjonalne rysunki techniczne) Kto uklada ten program?????? W dodatku maja taką jędze nauczycielkę, że....... A dodam że Technika jest oczywiście najważniejszym przedmiotem Masakra


Nie mam dobrego zdania na temat edukacji w Polsce.. Począwszy od tego, że skrócili szkołę podstawową i zrobili gimnazjum. Większość z nas wyszkolona zapewne na starym systemie i czy było coś nie tak? Czy źle się wyuczyliśmy? Teraz takie cudawianki się tam dzieją. Kiedyś koleżanka pisała artykuł dla polsko-londyńskiego portalu internetowego o szkolnictwie w Polsce a na Wyspach. Komentarze były przeróżne i nie mało było krytykujących polskie szkolnictwo.
Fakt, naukę pisma technicznego także miałam, ale jak sobie przypominam było to gdzieś w VI czy w VII klasie i w szkole średniej.

A to jakby, któraś była zaciekawiona tematem http://londynek.net/czytelnia/article?j ... &cat_id=48

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

08 paź 2008, 11:01

kaska28 pisze:Myslę że teraz tez raczej nie oszczędza się z imprezami i żona z dziećmi nie są dla niego przeszkodą. NIestety.

tylko że mi chodziło w tym przypadkuo domowe imprezy...

Marciowi się noganiezrasta, po noy jakaś kość mu wystaje a ak się pyta lekarzy co terz to mówią że to normalne, że się goi ale zrostu nie ma, a teraz mi jeszcze mówi że tylko jednym palcem u nogi może ruszać :ico_placzek: już nie wiemy co mamy robić

Awatar użytkownika
Jola_85
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1029
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:49

08 paź 2008, 11:13

hello
dziekuje wam dziewczyny za slowa otuchy ciesze sie ze choc was moge sie poradzic i wyzalic bo niestety w moim otoczeniu nie mam nikogo takiego,albo widuje ich raz na jakis czas...Macie racje i ja tez zdaje sobie z tego sprawe tylko ja nawet nie mam dokad sie wyprowadzic,no a najpierw chcialabym jakos to rozstrzygnac co wkoncu z nami co on czuje bo ja niewiem ciezko m do niego dotrzec bo ciagle tylko jest zmiana tematu...przyznam wam sie,ze w piatek ide do wrozki ktora wrozy tylko i wylacznie z tarota-podobno profesjonalistka a najlepsze jest to,ze ona 25lat temu wywrozyla mojej mamie ze moj tata bedzie mial drugi dom i popatrzcie jak sie sprawdzilo...wiem,ze 100% pewnosci nigdy sie nie ma ale moze czesciowo rozwikla moje watpliwosci...mama w pt mnie do niej zabiera.
Co do wit D to ja Mirkowi dawalam ale juz od jakis 3msc ne daje bo lekarka powiedziala ze ciemiaczko pieknie sie zrasta on ladnie sie rozwija wiec nie trzeba
dobra uciekam sprzatac papa

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość