Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 cze 2011, 10:44

Ale to steryd, lepiej niech przepisze Protopic
no wlasnie wiem, i dlatego nie kupilam
mowisz, ze ten protopic jest bezpieczny, tak?
i dziwi mnie to w ogole, ze tylko dotknal buzke i postwil diagnoze :ico_noniewiem:
Doświadczony lekarz rozpozna azs bardzo szybko ale z tego co pisałaś to raczej o tym lekarzu tego powiedzieć nie można. Protopic to nie steryd ale jak każdy lek może powodować działanie uboczne. A Tosi przypadkiem nie ma uczulenia na mleko? (jeśli Ty jadasz produkty mleczne lub pochodzące od krówki). U nas też początkowo były krosteczki na twarzy wyczuwalne tylko pod palcami.
Ja też podaję Biogaję-tak na wszelki wypadek i espumisan ale tylko raz dziennie jak widzę, że nie może bączków puścić.
mieliśmy podobnie,jak A wstawał to wszyscy się budzili :ico_zly: załatwiłam go kilka razy i budziłam jak ja szybko wstałam,zazwyczaj jak miał nocki i się wtedy nie wysypiał to nauczył się ciszej zachowywać rano :-D
Mojemu D to sporadycznie się zdarza tak nas pobudzić ale dziś to już przesadził.
Nie wiem co doradzić w sprawie zakupów dla Mili. :ico_brawa_01: za 2 miesiące-szybko zleciało.
A zdjecie swietne. Filipowi tez ostatnio reka z buzi nie znika a tesciowa sie drze ze on glodny albo ze mu sie pic chce :ico_olaboga: ratunkuuuuuu!
Powiedz jej, że dziecko w ten sposób się uczy dotyka i smakuje wszystkiego (słyszałam w Mamo to ja) a nie że głodne. Mati co chwila rękę wkłada do buzi, a włosami kręci tylko jak jest już senny (podobnie do mojego siostrzeńca z tą różnicą że ten to kręci włosy mojej siostry albo mamy albo moje).
Z wyrzucaniem śmieci to u nas różnie bywa a ja zazwyczaj słyszę zapomniałem albo nie chciałem was pobudzić.

Dzwoniłam właśnie do swojej eks-szefowej by wystawiła mi referencje. Jak byłam w ciąży i mówiłam jej o tym to nie było problemu, teraz wielkie dąsy. Ostatecznie mam napisać sama i wysłać jej mailem wersję word to ona skoryguje i podpisze.

[ Dodano: 29-06-2011, 10:48 ]
A ja musze sie Wam pochwalic, u nas dzis wielki dzien... Filip jak zasnal o 21.30 to obudzil sie o 6 i to wlasciwie tylko postekiwal ale ja juz nie wytrzymalam bo bylam juz zestresowana :ico_oczko: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
O 6 zjadl i obudzil sie 20 min temu :-) Pierwszy raz od porodu moge powiedziec ze sie wyspalam
Też tak już chcę! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

29 cze 2011, 11:10

hej

Liwia śpi od od 8.30, a Pola właśnie poszła do babci :-) , także chwilę dla siebie mam.

Nocka u nas taka sobie, Liwia jak zwykle pobudki co 2-2.5h, za to Pola daje w kość, non stop przychodzi do naszego pokoju niewiadomo po co, maz już siły wstawać nie miał, zwłaszcza, ze późno wrócił.

Po południu umówiłam sie z mama w miescie, biorę Liwię, bo tesciowa mi z dwiema nie zostanie, wczoraj miała tylko Liwię, oczywiscie koncert dała :-) .
Próbuję ją troche smoczkiem zatkać, póki co kiepsko idzie, ale wczoraj nawet possała :-)

No i popisalam :ico_olaboga: , wpadne moze wieczorkiem na dłuzej to poodpisuje :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

29 cze 2011, 11:51

hej

my po spacerku i zakupkach :-)

dopiero śniadanko jem bo wcześniej mi się nie chciało robić :ico_oczko:
Dzwoniłam właśnie do swojej eks-szefowej by wystawiła mi referencje. Jak byłam w ciąży i mówiłam jej o tym to nie było problemu, teraz wielkie dąsy. Ostatecznie mam napisać sama i wysłać jej mailem wersję word to ona skoryguje i podpisze.
pewnie jej się nie chce pisać :ico_zly:

patrycja_g no to w końcu się wyspałaś,Filipek ładnie ci pospał :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
za to Pola daje w kość, non stop przychodzi do naszego pokoju niewiadomo po co,
może po prostu chce się poprzytulać do was?

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

29 cze 2011, 13:02

hmmm uczulenie na mleko, tez w sumie mozliwe, tylko ze ja mleka nie pije bo nie lubie, jogurtow nie jem, sera zoltego tez ostatnio nie, no chyba ze jakies produkty, tak jak ciasto drozdzowe, co zawieraja w sumie troche mleka
Murchinson a jak sie zblizylas do Matiego bylo widac te krosteczki?

patrycja_g, ale super nocka, oby wiecej takich :ico_brawa_01:

a co do antykoncepcji to jakos ani do tych tabletek ani do wkladki nie jestem przekonana :ico_noniewiem: bo hormony przenikaja pewnie do mleka, a we wkladce tez jest jakis lek ktory przenika, nie chce Tosi tym faszerowac :ico_noniewiem:

Aniu Ty bierzesz te Azalia?

Murchinson, a czym Wy smarowlaiscie wysypke? czy sama zniknela?

u nas upal, do poludnia bylismy u kuzynki na kawce, Tosia sie porozgladala, potowarzyszyla przy kawce, potem usnela we wozku jak ja chwilke powozilam, a chlopaki sie w miedzyczasie pobawili w piaskownicy i wykapali w baseniku

zrobilam ciasto z porzeczkami na maslance, jak wyjdzie dam Wam przepis

na obiad mialam robic filety, wczoraj wieczorem kupione lezaly w odowce, a dzis juz mialay niezadobry zapach, wiec beda tylko ziemniaczki, kalafior i jajo :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

29 cze 2011, 14:45

Hejo!
My po szczepieniu- nie mogłam patrzeć jak tą igłę tak głęboko wkuwali :ico_olaboga:
Maksiu popłakał tylko chwilę, a raczej powrzeszczał, na szczęście szybko się uspokoił :ico_sorki: :ico_sorki: Przytulił się do mnie jak małpka i już było dobrze :-) Pediatra powiedziała, że jak na ten wiek Maksio jest bardzo dobrze rozwinięty :-)
No i chyba mój Okruszek waży najmniej na forum bo 4800! Najważniejsze, że przybiera prawidłowo.

Na obiad robię kalafiorową i kotleciki z mielonego indyka :-)
Pogoda rzeczywiście piękna, ale nie będę już nigdzie z Młodym wyruszać, bo jest troszkę niespokojny po tej szczepionce i chce się przytulać jak się obudzi!

Aniu, w tym tygodniu już na fitness się zapisuje, muszę z mężem ustalić grafik hihi żeby był w domu kiedy ja pójdę poćwiczyć!
Co do prezentu dla Mili hmmm a macie matę edukacyjną? Świetna rzecz dla maluszka, bo dziecko bawiąc się rozwija, a przy tym zajmuje się sobą, więc można więcej w domku zrobić! Ma dla Maksia narazie mamy wszystko więc pieniążki poszły na konto- a dostał 2tys :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Murchinson,Patrycja, już mnie te butelki denerwują, bo ciecze z nich jak tylko się zapomne i położę pionowo. W sumie Maksio kolek nie ma więc chyba spróbuje innych butelek, tyle że z Aventa pić nie chce :ico_sorki:

Patrycja Filipek pięknie śpi :ico_brawa_01: U nas przeważnie jedna pobudka już teraz koło 2-3 a potem o 6.30 Maksio wyspany i rozmawia ze swoimi pluszakami na karuzeli. Nie możemy z niego ze śmiechu :-)

Mój K za to tak spokojnie się zachowuje, że ja nigdy nie iem kiedy on wyszedł. Ale to chyba wyjątek który potwierdza regułę :ico_oczko:

Ciekawe co u Motylka i Markotki :ico_noniewiem:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

29 cze 2011, 15:17

nie mogłam patrzeć jak tą igłę tak głęboko wkuwali :ico_olaboga:
oj straszne to, ja nie patrzylam :ico_noniewiem:
Najważniejsze, że przybiera prawidłowo.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
kotleciki z mielonego indyka :-)
robisz taj jak mielone wieprzowe?
więc pieniążki poszły na konto
macie konto dla Maksia?
Ciekawe co u Motylka i Markotki
tez o nich dzis myslalam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

29 cze 2011, 15:27

Koroneczka napisał/a:
kotleciki z mielonego indyka :-)

robisz taj jak mielone wieprzowe?
Jeżeli mam mielone mięso z indyka to robię tak samo! Ale dzisiaj troszkę inaczej- najpierw gotuje mięsko z indyka, potem obieram i wrzucam do blendera- doprawiam solą pipeprzem, majerankiem, ziołami prowansalskimi daję troszkę cebuli, łyżkę majonezu i miksuje. Potem formuje kotleciki i można albo je podgotować, albo przesmażyć na masełku na złoto :-)
macie konto dla Maksia?
Myślę właśnie żeby jakieś konto założyć, ale póki co pieniążki poszły na nasze oszczędnościowe.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 cze 2011, 15:28

Emilia ja te krostki widziałam cały czas ale wiedziałam, że Mati je ma. Dla kogoś kto widział go raz na jakiś czas były niewidoczne. Na początku smarowałam bepanthenem ale niewiele to dało więc smarowałam kremem svr. W zeszłym tygodniu buzia zrobiła się świecąca, tak jakby była posmarowana lakierem. Po pepti świecenie zniknęło, krostek też już niewiele.
Mleka nie pijesz ale białko krowie masz w mięsie, maśle, margarynie, maślance.
Koroneczka bo Maksio zapewne przyzwyczaił się do smoczka w tej butelce bo jest bardziej miękki niż avent. My z butelek avent tylko leki podajemy i tez ciężko idzie. Jeśli chcesz zmieniać butelkę to spróbuj na lovi.
Wagą Makisa się nie przejmuj jeśli przybiera prawidłowo to super.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

29 cze 2011, 16:04

Koroneczka, dziekuje
Mleka nie pijesz ale białko krowie masz w mięsie, maśle, margarynie, maślance.
w miesie wieprzowym? :ico_wstydzioch:
sprubuje przez jakis zcas wyeliminowac bialko

dziewczyny Markotka kiedys pisala przepis na sernik, robilam go i byl bardzo dobry, czy ktoras z Was go ma? mi gdzies wsiakl, znalazlam jakis, ale nie wiem czy to ten :ico_noniewiem:
bylabym wdzieczna, bo musze upiec dzis wieczorem na jutro a musze do sklepu po skladniki podskoczyc

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 cze 2011, 16:14

w miesie wieprzowym? :ico_wstydzioch:
sprubuje przez jakis zcas wyeliminowac bialko
Nie w wieprzowym tylko w wołowym.
dziewczyny Markotka kiedys pisala przepis na sernik, robilam go i byl bardzo dobry, czy ktoras z Was go ma? mi gdzies wsiakl, znalazlam jakis, ale nie wiem czy to
Mówisz i masz, oto przepis :ico_haha_01: wraz z jej uwagami
Sernik Markotki:

- 1kg sera (ja kupuję taki gotowy w pudełku, który nie wymaga mielenia, ale jak ktoś lubi grudkowaty sernik, to można dać 2 kostki półtłustego i 2 śmietankowego)
- 8 jajek (białka ubijamy osobno)
- kostka masła (rozpuszczona wcześniej i przestudzona)
- 300g cukru
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- cukier wanilinowy podwójna porcja

Wszystkie składniki razem miksujemy, białka ubijamy osobno i dodajemy do gotowej masy serowej. Przelewamy do blachy wyłożonej papierem do pieczenia. W piekarniku elektrycznym piekę w temp. 160 stopni 45-60min. (w zależności od tego, czy chcę żeby wierzch był bardziej przypieczony, czy bledszy), piekarnik mam ustawiony na grzanie góra-dół.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości