Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

04 mar 2009, 10:20

Moj Maluszek cos slabiutko sie rusza od wczoraj. Wyczuwam ruchy, ale sa one takie delikatne, ze ciezko je wyczuc
moze ma taki leniwy dzien, ja czasami tez najchetniej polozylabym sie i nie ruszała :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

04 mar 2009, 16:13

ramonka, a moze ma za malo miejsca, bo moj brzuch jak na 7 miesiac wcale nie jest duzy.

Dzisiaj w nocy mialam strasznie twardy brzuch, najbardziej od pepka w dol, jak kamien. Troche to bolalo, bo ciezko mi sie wstawalo to toalety. Teraz tez jest twardy ale tylko podbrzusze i troszke boli. Wy tez tak macie? W sumie troche bylam zaniepokojona, ale moze po prostu tak ma byc.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

04 mar 2009, 16:39

ziolo007, co do ruchow to nie wiem, ponoc 6 miesiac jest okresem kiedy dzieciatko rusza sie najbardziej bo jeszcze ma miejsce w brzuchu a im blizej konca tym te ruchy sa mniej intensywne :ico_noniewiem:
Dzisiaj w nocy mialam strasznie twardy brzuch, najbardziej od pepka w dol, jak kamien. Troche to bolalo, bo ciezko mi sie wstawalo to toalety. Teraz tez jest twardy ale tylko podbrzusze i troszke boli. Wy tez tak macie? W sumie troche bylam zaniepokojona, ale moze po prostu tak ma byc.
mnie od wczoraj strasznie bolało podbrzusze, nie pojechałam nawet do pracy i tez brzuchmi twardniał, ale to twardnienie to takie sporadyczne - ponoc to skurcze przepowiadajace i o ile za czesto sie nie zdazaja i nie trwaja zbyt długo to nie jest to nic złego.
Mnie bolał dlatego pewnie ze wytłukłam sie w busie do pracy i wytelepało mnie tak ze myslalam ze urodze :ico_olaboga: Dzis sobie odpusciłam bo to chyba nie słuzy dziecku ale tak czy siak jutro znow musze jechac, mam tylko nadzieje ze uda mi sie wcisnac gdzies z przodu bo tam tak nie trzesie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

04 mar 2009, 20:01

ramonka, no tak Ty masz troche drogi do pracy. Brzuch juz mniej boli. Tylko w nocy najgorzej. Strasznie szybko sie mecze. Jak pochodze po schodach z gory na dol to zaczynam dyszec i serce mi wali. Czuje sie wtedy jak stara kobieta :ico_noniewiem: . Zawsze mialam bardzo dobra forme. Musze wyskoczyc do sklepu po chlebek i orzeszki wloskie.
Mam do Was pytanko. Czy zazywacie jakies witaminki w ciazy? Co dokladnie?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

04 mar 2009, 22:10

ziolo007, moze zazywaj sobie nospe jak Cie boli ona na pewno nie zaszkodzi a bol nie jest wskazany.
ja biore magnez codziennie, lekarka przepisała mi go jak pierwszy raz zaczely sie bole Asmag Forte i do tego biore Prenatal classic.

[ Dodano: 2009-03-04, 21:11 ]
Aha i te witaminy to dopiero zaczelam brac po ostatniej wizycie bo mam coraz słabsza marfologie a do tej pory nie brałam nic, skoczyłam kwas foliowy chyba z 1 trymestrem i miałam przerwe w tabletkach...

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

04 mar 2009, 23:40

ramonka, wole obejsc sie bez nospy. ja nie lubie brac tabletek. Maly sie pewnie rozpycha, stad taki twardy brzuch. Juz niedlugo do czerwca zostalo :ico_haha_01:
Teraz jakos szybko leca mi te dni. Ide cos zjesc. Ciagle bym cos jadla,ale brzuszek i tak maly mi sie wydaje.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 mar 2009, 10:22

wole obejsc sie bez nospy. ja nie lubie brac tabletek.
jak bardzo boli to lepiej wziac :ico_sorki: na pewno nie zaszkodzi
Ja zbieram sie do pracy :-) jeszcze tylko 2 dni i weekend :ico_sorki:

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

05 mar 2009, 16:16

Czy zazywacie jakies witaminki w ciazy? Co dokladnie
Tak codziennie od momentu kiedy sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy lekarka przepisala witaminy.
Strasznie szybko sie mecze. Jak pochodze po schodach z gory na dol to zaczynam dyszec i serce mi wali. Czuje sie wtedy jak stara kobieta
Ja to samo, tak mi strasznie czasami jest ciezko, ze wogole nie moge sil pozbierac na nic, a tyle mam do zrobienia tylko energii brak.
co do ruchow to nie wiem, ponoc 6 miesiac jest okresem kiedy dzieciatko rusza sie najbardziej bo jeszcze ma miejsce w brzuchu a im blizej konca tym te ruchy sa mniej intensywne
Ale bardziej dokladne, tzn. oto mi chodzi, ze sa mocniejsze czym dziecko jest wieksze, niektore dziewczyny nawet zauwazaja, jak sie brzuch rusza, albo np. wybije sie nozka na zewnatrz i dokladnie ja widac, ze to jest nozka. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

05 mar 2009, 17:30

Ilka79, ja juz sie nie moge doczekac kiedy bede mogla zobaczyc taka nozke malutka, czy raczke :-)

Dzisiaj jestem jakas oslabiona. Kiepsko sie czuje.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 mar 2009, 19:00

Ale bardziej dokladne, tzn. oto mi chodzi, ze sa mocniejsze czym dziecko jest wieksze, niektore dziewczyny nawet zauwazaja, jak sie brzuch rusza, albo np. wybije sie nozka na zewnatrz i dokladnie ja widac, ze to jest nozka.
dokładnie tak :ico_brawa_01:
u mnie juz wyraznie widac na zewnatrz jak sie malutka rusza ale jeszcze nozki nie widziałam :ico_oczko: tylko takie wybrzuszenia i kopniaki (podskakujacy brzuch) :-D
Dzisiaj jestem jakas oslabiona. Kiepsko sie czuje.
ja tez jestem padnieta... taki dzien chyba leniwy :ico_sorki:
Ja na szczescie juz po pracy i zaczynam weekend :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość