evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

02 sty 2012, 12:19

Martalka, ja mam 21 tydzien ale brzucha kompletnie nie widac.. to chyba nie normalne.. mały kopie ale płaska jak deska jestem;/ nie wiem o cho chodzi..;/

[ Dodano: 02-01-2012, 11:21 ]
agasio, ja pije soki z buraczkow :P mam anemie ;/ wiec wcinam zelazo, wątróbki brokuły szpinaki i wszytsko co sie da... moj chlop wydał mnie przed lekarka ze malo jem..;/ dostałam taki opiernicz ze myslalam ze go zabije;/ teraz jem 5 razy dziennie;/

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

02 sty 2012, 12:24

witam!!!

Martalka, jagodka sliczne brzuszki
co do rozstepow to sie nie martwcie ja mam nawet na lydkach

ja dalej mecze sie z wymiotami z zgaga mam dosc tej ciazy i jak najszybciej chce urodzic.
od dzis moja zuzia chodzi bez pampersow. popoludniu idzie z tatusiem na basen wiec i tak bede musiala jej zalozyc

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

02 sty 2012, 12:25

mojemu rozstępy nie przeszkadzają ale on dziwny jest generalnie :-D

moja majka tez miala bunt na wózek ale ja wole ją wozić bo mi wygodniej
zreszta ja mam w planach jednek wakacje i wtedy nie ma zmiłuj bo nie da rade tyle chodzić

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 sty 2012, 12:27

Ja tez marze o takim porodzie żeby w domu sie zaczeło żeby wody mi odeszły i skórcze były i wtedy jechać na porodówke urodzić i za 3 dni wyjśc do domku to moje noworoczne marzenie :ico_sorki:
marzenie jak najbardziej do spełnienia :D
nawet niekoniecznie wody, po prostu skurcze regularne.

iw_rybka, ty chyba pisałaś o oxy. Oj oni w szpitalach podają to jak witaminkę. Wiem po sobie. Dwoje dzieci urodziłam szybko, bez wspomagaczy. A trzecią mi wepchali oxy, bo akcja ustała (czyli ze skurczy co 7 minut zrobiły się skurcze co 10-12). Akcja naturalnie pewnie zwolniła, bo stres, przyjęcie do szpitala, bo za wcześnie pojechałam, bo tak po prostu bywa_, a oni nie dając dziecku ani mi czasu na spokojne rozkręcenie sie akcji zadecydowali niemal odgórnie o oxy. Przyszła mi piguła z kroplówką i oznajmiła.
Faktycznie po oxy poszło, ale skoro mój organizm radził sobie bez tego poprzednio to i teraz tez by tak było... tylko czas- tego na porodówce deficyt :ico_zly:

Położna tutaj była szczerze zdziwiona podaniem mi oxy przy trzecim porodzie.
Pytała mnie dlaczego mi podali. "bo będzie szybciej". A szybciej to zwykle wcale nie lepiej. Dziecko zwłaszcza na tym może ucierpieć. Stąd urazy, zbyt duże uciski na główkę, zbyt gwałtowne wyjście dziecka, rozerwane krocze, cięte krocze. mięśnie krocza też muszą mieć czas na dostosowanie się do główki dziecka, jej naporu. A pod siłą skurczy po oxy, sru, pękają. Mi akurat nc nie pękło, ale to chyba tylko dzięki temu, że siedziałam prawie pionowo, nie leżałam podczas parcia, no i trzecie dziecko...

niestety, od pierwszej ingerencji w przebieg porodu, się zaczyna! Lekarze MUSZĄ wprowadzać kolejne. Jak choćby oxy -powoduje pośrednio nacinanie, a i też spadek tętna dziecka po tym się zdarza i wtedy są przypadki zakazanego chwytu christlera czy jak mu tam... czyli wyciskanie dziecka na siłę bo trzeba SZYBKO. I tak dalej, i tak dalej...
I tak miałam szczęście bo u mnie ilość ingerencji była minimalna, ale i tak sporo to "popsuło".

No uciekam. Tak mi pieknie wczoraj minął dzień na segregacji dokumentow, że dzisiaj chyba dokończę dzieła i będę miała na jakiś czas spokój :)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

02 sty 2012, 12:31

wisnia3006, gratki za pampy
moja juz kilka mies też bez pampersa bo woła

ale wkurza mnie bo dzisiaj jak M ją zaprowadzał do żłobka i powiedział że nie ma pieluszki to kręciły nosem
że one nie usłyszą jak ona zawoła i wogule
noż kur... to ja mam dziecku powiedzieć
"kochanie w domku robimy na kibelek a w żłobku wal pod siebie????"
i tak czuje ze jej zalożą i wtedy bedziemy rozmawiać bo nie pozwole cofać dziecka
chyba nie jest pierwszym przypadkiem nie?

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

02 sty 2012, 12:32

Piękne brzuszki dziewczyny..., czy mały czy duży ale zawartość najważniejsza :-D
Mnie od rańca znowu boli brzuch - biorę nospę i cały czas leżakuje, nic dzisiaj nie robię.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 sty 2012, 12:32

dziewczyny na czytałyście już nowy standard opieki okołoporodowej na strone Rodzić Po Ludzku????????????????

Jeśli nie, to koniecznie poczytajcie. W PL potrzeba zmiany nastawienia personelu, to daleka droga, ale bez świadomośc NAS rodzących, o naszych prawach o o tym co uznawane jest za standard, to nie ruszy. Trzeba się upominać.
polecam też zrobienie sobie PLANU PORODU! Jak szpital tego nie uznaje, to dla siebie zróbcie. Bedziecie miały zebrane na papierze i w głowie to, co jest dla was priorytetem. :)
I partner też.

My tu piszemy o wielu praktykach i sposobach stosowanych nas w szpitalach, ale wiele z nich to złe praktyki. warto wiedzieć jakie są te dobre standardy do których lekarze i położne mają obowiązek dążyć :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

02 sty 2012, 12:32

za rozpoczęty 30-ty tydzień :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 sty 2012, 12:39

Martalka, ja mam 21 tydzien ale brzucha kompletnie nie widac.. to chyba nie normalne.. mały kopie ale płaska jak deska jestem;/ nie wiem o cho chodzi..;/

[ Dodano: 02-01-2012, 11:21 ]
agasio, ja pije soki z buraczkow :P mam anemie ;/ wiec wcinam zelazo, wątróbki brokuły szpinaki i wszytsko co sie da... moj chlop wydał mnie przed lekarka ze malo jem..;/ dostałam taki opiernicz ze myslalam ze go zabije;/ teraz jem 5 razy dziennie;/
evvelka, ale w podpisie widać bardzo ładnie brzusio. :)
ja w pierwszej ciąży mogłam spokojnie zamaskować się do 22tc. albo i lepiej. I do końca ciązy miałam mały brzuch. 2 tyg przed 1szym porodem poszłam obejrzeć sobie odsział szpitalny, to połozna spytała czy to 7 my miesiąc :-D Także tak bywa. :D Liczy się rozmiar macicy, a nie to jak wypchnie się ona przez mięśnie. jak masz silne mięśnie, albo jeszcze nie 'rozjechane" przez poprzednie ciaze, to mały brzuszek możesz miec dłuuugo :D

to już 2 ga ciąża, 2 godziny przed urodzeniem Damiana, jeszcze w domu:



Obrazek
teraz jak patrzę, wydaje mi się wielki, ale jak na dzień porodu, to chyba nieźle :)
DUpsko za to sobie wychodowałam wtedy, hoho :)

[ Dodano: 02-01-2012, 11:43 ]
evvelka, polecam z całego serca pokrzywę na słabe żelazo!! Ona podnosi jak wariatka i Fe i hematokryt, no wsio. Tylko zaparzasz raz, dwa razy dziennie ziołko, pijesz sobie z cytrynką, albo łykasz coś z wit C. Smakuje fajnie, ziołowo, pdobnie jak melisa na przykład.
No i odstaw czarną hebatę zupełnie, kawę zupełnie (o ile się da :D bo czasami trudno, wiadomo), bo one wypłukują żelazo i wit C z organizmu.

ja tak morfologię podniozłam z 10 w trzy tyg na 12 albo i lepiej, nie pamiętam teraz...

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

02 sty 2012, 12:48

wlasnie ja tez parze mojej jagodzie pokrzywe na niskie żelazo

[ Dodano: 02-01-2012, 11:50 ]
Martalka, ale z ciebie śliczna dziewczyna

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość