Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

05 wrz 2009, 09:55

Witajcie wszystkie karmiące naturalnie mamy. Chciałabym dołączyć do Waszego grona. Patryka - pierwsze dziecko karmiłam rok czasu, później sam odrzucił a Paulinka nadal jest karmiona piersią i nic nie wskazuje na to,żeby miała już dosyć z czego się bardzo cieszę.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

05 wrz 2009, 10:03

asiab, :ico_sorki: :-D
kazde dziecko jest inne mimo to lekarze licza srednia i tak wyznaczaja norme u dzieci :ico_puknij: przeciez dzieci roznia sie od siebie nie mozna ich mierzyc jedna miara :ico_noniewiem:
mialam watpliwosci co do mego cycowania cale szczescie minely :ico_brawa_01: wiem ze moje mleko to najlepsze co moge dac swojemu synkowi i dodatkowo jeszcze nasza wiez jest coraz silniejsza :-)
z pokarmem jest coraz lepiej nie raz juz zdarzylo sie ze z piersi leciala fontanna i oboje z synkiem bylismy w mleku :-D
cwany lis wykorystuje slabosc mamusi do syna i non sop by przy cycu byl a tak nie mozna bo bym nic nie mogla zrobic
poradzcie jak obudzic brrzdaca ktory zasnal pijac mleczko a gdy wiemy ze napewno sie nie najadl?

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

05 wrz 2009, 10:26

Iwona H, :ico_brawa_01: witaj :ico_brawa_01:
dziewczyny u nas z karmieniem ok :ico_sorki:
w nocy nie karmie bo iga przesypia nocki ale w dzien daje jej teraz czesciej cycusia -proponuje jej a ona najczesciej ma ochote zawsze :ico_brawa_01:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

05 wrz 2009, 11:47

To i ja do Was dolączę.
Ciężkie były nasze początki cycowania. I były chwile zwątpienia.Kupione było mleko, czasem nawet "zrobiłam" butelkę modyfikowanego.

Po cesarce mialam powikłania i dziecko dostałam dopiero a 3 dobe.
Aurelcia urodziła sie bardzo duza (5190g) i wlasciwie kazdy w szpitalu mowił mi, ze nie wykarmie tak duzego dziecka piersia, ze bede musiala dokarmiac i z pewnoscia na karmieniu mieszanym sie skonczy.

Jak tylko corka plakała to ja mialam jedna mysl: jest głodna! nie wystarczaja jej moje cycusie !

Doszlo do tego, ze do domu zostala sprowadzona waga noworodkowa i Aurelke wazylam przed i po karmieniu, zeby wiedziec ile z cycków wyciaga.
Mówie Wam obłęd.
Notowałam wszystko w zeszyciku.
Jszcze w szpitalu mowili, ze dziecko ma przybiera na wadze dziennie 30-40 g.
Wiec bylo przeliczanie.

To był jeden wielki stres i dla mnie i dla córci.

Pewnego dnia uznałam, ze nie bede jej juz ważyc, ze na wozycie u pediatry przekonamy sie, czy dziecko dobrze przybiera na wadze. Waga została zlikwidowana. Przy szczepieniu Aurelcia zostala zwazona, zmierzona iw wtedy dopiero do mnie dotarło, ze wszystko jest w porządku, ze moje dziecko ładnie rosnie na cycu i ze zadna butelka nam potrzebna nie jest.

Mialam duze wsparcie doswiadczonych mam , ktore cycują i które powtarzały mi kazda butelka to krok w tył od karmienia piersia.No i mój ginek tez mi tłukł do głowy: Kaśka, cyc jest najlepszy na wszystko ! jak dziecko glodne- cyc! Jak dziecko spragnione - cyc! Jak dziecko chce sie przytulic- cyc!

No i udalo sie !
kazdego smoka da sie wykarmic piersia, trzeba tylko w to wierzyc, przystawiac jak najczesciej do piersi i duzo pic :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 wrz 2009, 14:17

Iwona H, witaj i powodzenia :ico_brawa_01:
poradzcie jak obudzic brrzdaca ktory zasnal pijac mleczko a gdy wiemy ze napewno sie nie najadl?
jak przysypia mozna paluchem po policzku poglakac-to pobudza odruch sania. a jak nie to delikatnie wyjac piers-maly palec wlozyc dziecku do buzi i wysunac piers. jesli nadal bedzie glodny to sie obudzi i znow zalapie :-)
Katka, witaj i wielkie :ico_brawa_01: za to ze nie zwatpilas w siebie!!
kochane mamusie uwierzmy ze podajac piers dajemy dziecku to co najlepsze-pokarm,zdrowie i milosc!!! :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

05 wrz 2009, 21:32

Katka, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wielkie brawa ze mimo przeciwnosc-i ludzi wmawiajacych Ci ze nie wykarmisz dziecka nie poddalas sie :ico_brawa_01:
cyc jest najlepszy na wszystko
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: u mnie tylko pada slowo cycus i zaraz jest radosc -pozniej sprawdza czy jesy :ico_haha_01: jak mowie ze cyccus spi to daje spokuj i idzie sie bawic ale jak ma ochote to zaczyna gmerac i go szukac :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 wrz 2009, 22:36

Iwona H Witaj! Karm ile sie da i jak najdłużej!

Katka Ja zawsze powtarzam, że mleko jest w głowie a nie w piersiach i jak mama uwierzy, że chce karmić i tego pragnie to tak będzie! Pokona się trudności bo i te na pewno się przyplączą...trzeba tylko wierzyć i chcieć!

My nadal cyc 2-3 razy w nocy: 1 rok, 3 miesiące i 1 dzień :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 wrz 2009, 22:54

To i ja do was dolacze :-D
Chwil zwatpienia było wiele jak chyba u kazdej mamy na poczatku :ico_sorki: Zwlaszcza ze wszyscy dookoła powtarzali dziecko placze/marudzi to glodne...
A te chwile kiedy dzieciatko usmiecha sie na widok cycusia i tak cudownie sie tuli podczas karmienia sa bezcenne :-D

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 wrz 2009, 23:06

ramonka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Ale nas tutaj już dużo! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

05 wrz 2009, 23:11

ramonka, :-D witaj

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość