Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

05 mar 2008, 16:18

Właśnie wróciłyśmy ze szczepienia, były tylko dwa klucia i mnóstwo płaczu, Ula dzisiaj ma wogole płaczący dzień.
Co do wysypki, lekarka kazała odstawić mleko i jajka, być może to skaza białkowa :-( Mam nadzieje, że teraz te krostki zejdą.
Też dołączam się do życzeń dla Majeczki i Mirusia... dużo zdrówka :ico_tort: :ico_prezent:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2008, 08:42 przez pinko, łącznie zmieniany 1 raz.

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

05 mar 2008, 19:45

Dzisiaj byłam się umówić i jutro o 10 idziemy na szczepienie a o 12 na bioderka.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

05 mar 2008, 22:30

W końcu mam chwilkę żeby pobawić się ze zdjęciami i zamieszczam dwie fotki z wczorajszego spacerku :)
Miłej nocki wszystkim mamusiom i ich słodkim pociechom...

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

05 mar 2008, 22:58

Ja dzisiaj bylam u poloznej na wazeniu.. Norbert w tydzien przybral 320g :ico_szoking: ,wazy 5kg. A wcale go nie przekarmiam.. chyba.
Iwona, ile razy dziennie i po ile Maja zjada? Ja sobie ostatnio zapisuje i je 6 razy dziennie po 120ml.

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

05 mar 2008, 23:48

Dziekuje wszystkim za zyczenia

CleoShe pisze:Iwona, ile razy dziennie i po ile Maja zjada? Ja sobie ostatnio zapisuje i je 6 razy dziennie po 120ml.



ja jej robie 130 czasami 140 ale zjada roznie 100,110 90 mniej wiecej co 3h ale czasami sie jej zdaza co 4h

dziewczyny dostalam jakies krople na te gardelko niby jest wsystko ok ale ma zawalone gardlo kozkami i mam jej czesto nosek czyscic mam nadzieje ze jej przejdzie

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

06 mar 2008, 01:19

Iwona, Jola :ico_brawa_01: dla waszych maluchów... Majunia ma już 3 miesiące-fajnie, taką granicę przekroczyć pewnie... już się nie mogę doczekać :ico_oczko:

My dzisiaj się szczepiliśmy, ileż było krzyku :ico_olaboga: cała przychodnia się trzęsła taki wrzask był wielki, po wyjściu poszliśmy na spacer z panią, którą spotkaliśmy w poczekalni i z jej dzidzią z 24 stycznia, okazało się, że mieszkają ulicę obok, więc będę miała z kim chodzić na spacery :-)

Gabriel waży już 5130. Ostatnio jest bardzo grzeczny, w dzień dużo śpi, brzuszek mu już tak nie doskwiera-może dzięki tym kropelkom? :ico_noniewiem: bardzo polubił kąpiel-widać że mu sprawia wielką przyjemność... i nawet dalszą toaletę znosi całkiem dobrze, a później zawsze zasypia.

My do pupki używamy tylko chusteczek, przy czym od początku używaliśmy nivea soft&care, a ostatnio do prezentów dostawaliśmy inne i wypróbowałam jeszcze johnsona, penatena i jakieś takie mało popularne, w każdym razie nivea są jednak wg mnie najlepsze i przy nich pozostanę... My smarujemy Gabrielowi pupkę linomagiem, a jeśli coś się zaczyna czerwienić, to sudocrem w to miejsce nakładamy i oprócz paru takich podczerwień jeszcze się żadnego odparzenia nie nabawił na szczęście.
Używamy już większych pieluszek 5-9, bo te mniejsze już w udka gniotą i w pasie nie starczają, ale jak pierwszy raz tą większą rozpakowałam to pomyślałam, że jest gigantyczna, ale po ubraniu okazała się być dobra.

Mi zostało 6 kilo do zgubienia i powiem Wam, że gdyby nie fakt, że w ciąży jadłam masę słodyczy i sporo sadełka mi się na brzuchu odłożyło to wcale by mi te kilogramy nie wadziły, bo nogi i pupa już wyglądają dobrze, tylko brzuch mnie drażni, ale w miarę możliwości też się biorę do roboty...

To moje bejbe po spacerze-bardzo chce żebym Go już rozpakowała z tych niewygodnych ciuszków :ico_oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

06 mar 2008, 08:49

Dzisiaj my pierwsze... Nocka spokojnie, pobudka już o 5:30, teraz mała zasnęła, więc mam chwilkę dla siebie.
CleoShe pisze:Ja dzisiaj bylam u poloznej na ważeniu.. Norbert w tydzien przybral 320g :ico_szoking: ,wazy 5kg. A wcale go nie przekarmiam.. chyba.

Moja Ula też była wczoraj ważona i waży dokładnie tyle samo... 5kg na samym cycu. W ciągu pierwszego miesiąca dzidzia powinna przybrać od 500-1000g, czyli około 30g/dobę. Tak nam mówiła położna na szkole rodzenia, więc myślę, że jest wszystko dobrze. A jak się mała domaga, to przecież Jej nie odmówię :-)

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

06 mar 2008, 10:02

Fintifluszka pisze:Iwona, Jola dla waszych maluchów... Majunia ma już 3 miesiące-fajnie, taką granicę przekroczyć pewnie... już się nie mogę doczekać


no Majka najstarsza w towarzystwie :ico_haha_01:

dziewczyny mam pytanko czy szczepicie wasze bobasy ta szczepionka na rotawirusy bo ja wlasnie mam isc w poniedzialek i sie zastanawiam bo podobno droga jest

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

06 mar 2008, 11:10

No i ja witam z rana.
Nocka dziś tak pół na pół. Po wczorajszej kąpieli i jedzonku Norbert spał od 20 do 2 w nocy. Ja zwykle czekam do północy żeby go nakarmić nim się położę sama spać, no a wczoraj tak czekałam do 2 :ico_puknij: Mogłam iść o 21 spać to przynajmniej bym się wyspała :-D :-D ale ja jakoś nie lubię chodzić tak wcześnie spać. Ja zawsze byłam nocny marek ;-).
O 2 nakarmiłam małego, poszliśmy spać no a później........... nie ma to jak kupsko o 5 nad ranem :551: Potem zaczął mi marudzić o jedzenie, przy jedzeniu. Nie bardzo chciał spać a ja trzymałam oczy na zapałki.. Nawściekałam się na niego.. wzięłam go do siebie i jakoś utuliłam do spanka.

A tak wogóle to Wy wszystkie płacicie za szczepionkę??? Ja mam bezpłatne :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

06 mar 2008, 11:43

U mnie tylko platna ta na rotowirusy

a moja majeczka cos dzisiaj nie w sosie strasznie marudzi i nie chce jesc nie wiem dlaczego

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość