Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

16 maja 2012, 10:43

witam,

Izunia śpi, ja z kawusią, domek posprzątany, obiad dla A zrobiony bo ja dziś na 15 do pracy :ico_noniewiem:
u nas 2 noc kiedy Iza przebudziła się o 3 w nocy i nie mogła zasnąć a u nas w łóżku w 3 sekundy i spała :ico_oczko: ogólnie u nas dobrze, w sierpniu jedziemy nad morze na tydzień :ico_brawa_01:

czytałam ze pisałyście o swoich rodzicach i tak czytając was zdałam sobie sprawę że ja to mam kochanych rodziców, ja niestety nie byłam aniołkiem jak byłam młoda więc rodzice mieli ciężko :ico_noniewiem: inaczej patrzę teraz na pewne rzeczy mając już swoje dzieci, ale wiem że na tyle i le mogli to mi dali i miłości, ciepła do tej pory wiem że nie ważne co by się stało to mam ich zawsze po swojej stronie :ico_sorki:


co do bałaganu to ja go nienawidzę, ja potrafię i o 22 myc podłogi jak wracam z pracy, ja lubię mieć porządek tym bardziej że iza chodzi na czworakach i na podłodze musi być czysto :ico_sorki: Julka jak gdzieś idziemy to zawsze po sobie sprząta i w soboty swój pokój na tyle ile potrafi też sprząta.

zirafka, ale Majeczka ma śliczne oczęta :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


to ja też wkleję kilka fotek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

16 maja 2012, 11:57

kwiatunio, co Ty robisz, ze Twoim dziewczynkom tak włoski rosna, jejuś to moja 3 latka ma niewiele dłuższe od Twojej Izuni:)

a co do porzadków, to ja tez lubię mieć czysto i dziś zmusiłam meża do sprzatania kuchni, wczoraj niby miałam dzień wolny od nich, więc nic w domu nie robiłam, spałam, kapałam sie czytałam, wyszłam na kawę a wieczorem jak zobaczyłam dom to się wnerwiłam mocno i dziś z rana powiedziałam, że ma sprzatnąć po sobie, bo ja nie służaca, co mi po dniu wolnym jak kolejne 3 będe musiała po nim sprzatać, oczywiscie mój maż że o co mi chodzi, jaki bałagan??no i się pokłóciliśmy, ale dla mnie to brak szacunku, skoro cos się robi i usyfi kuchnie tłuszczem to się to zmywa, a nie czeka aż sie samo zrobi.
U kogoś jak dzieci nabrudzą, to też staram sie posprzatać, prosze Elizkę by to zrobiła, bo uczę ją że po sobie trzeba zrobić porządek, i tak samo dzieci jednej z moich kolezanek sprzatają po sobie, innej koleżanki niestety nie, nasyfią tak, ze ja potem nie wiem od czego zacząć.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

16 maja 2012, 12:15

hej dziewczyny!! wpadlam na chwilke poki Maly spi :-) zaraz Was podoczytuje w miare mozliwosci..

widze ze o szalejacych dzieciach mowa.. moja dawna kolezanka byla u nas z 1.5 roczna corka juz z rok albo i wiecej temu - w kazdym razie mala co chwile nam w laptopa stukala i sie tam bawila - jak dzieci.. mnie to troche wkurzalo bo mielismy go swiezo po naprawie a nie stac nas bylo na kolejna jakby sie cos stalo - wiec do malej mowilam ze 'nie wolno', ale bardzo grzecznie i bez unoszenia sie, i zabieralam ja gdzies indziej, zeby sie czyms zajela. ale ona co chwile podchodzila tam (kilkugodzinna impreza byla), to jej mamusia w ogole nie zwracala uwagi a w koncu do mnie powiedziala zebym jej nie mowila ze nie wolno bo inna 'ciocia' tak do niej mowi i mala juz tej cioci nie lubi.. :ico_puknij: :ico_zly: ludzie potrafia byc szurnieci. Oli to jest maly tajfun, u nas wszystko zrzuca i roznosi ale jak gdzies idziemy to pilnuje go caly czas bo moze nie kazdy chce miec uprzatniety stol, polki itp.. :ico_sorki:
No powiem ci że ja bym w tym bajzlu nie dała rady mieszkać.
Ja jakbym po Olim miala sprzatac co chwile to bym nie usiadla nawet na sekunde w ciagu dnia.. tak wiec jak jestesmy sami to jego zabawki sa wszedzie, sprzatam zanim M wroci z pracy, potem wieczorem przed spaniem, no i oczywiscie zawsze kiedy ktos ma przyjsc.

zirafka cudne zdjecia i przesliczna Majeczka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a tych pieknych bialych zabkow tak zazdroszcze...
a u nas kolejna nowosc - opanowane wstawanie :ico_brawa_01: :-)
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

kwiatunio sliczne dziewczynki, a Izunia to ma tyle wloskow ze ho ho ho :ico_brawa_01: slyszalam ze pierwszy fryzjer jest niby po roczku, Iza chyba obala ten mit :ico_oczko: ile razy juz jej podcinalas wloski?

A u nas ciagle pelno wypadkow.. W zeszlym tyg bawilam sie z Oliwkiem na podlodze, skakal na mnie i nie trafil i sie zeslizgnal taka rozesmiana buzia na podloge, rozerwal sobie znow to wiezadelko pod gorna warga, ale tym razem krew mu leciala jak z kranu.. :ico_placzek: wzielam go od razu na rece i cala bylam we krwi jak na filmach, masakra, a nie wiedzialam co mu sie stalo bo 10 min mu tak krwawilo ze nie bylam w stanie ogarnac skad dokladnie, tyle tylko ze z ust, ale pojechalismy do szpitala i jest ok, dziasla ma nadal troche sine, ale lekarz stwierdzil ze zeby cale (gdzie on je zobaczyl?) to cale szczescie i ehh znow pelno strachu i paniki..
Dzisiaj rano obudzil mnie jego placz - spadl z lozka.. spal ze mna i jak wstal to przeszedl przeze mnie i zeslizgnal sie na podloge - na szczescie to lozko jest nizsze niz to, z ktorego spadl poprzednio, ale siniaka ma na policzku jakby sie z kims bil :ico_placzek: nie plakal duzo i zachowuje sie normalnie wiec nie bede jechac do szpitala - nie wiem jak dokladnie upadl ale wychodzi ze nie na glowke tylko bardziej 'plasnal' na policzek wiec jesli bedzie sie zachowywal ok to chyba nie bedzie to konieczne.

Z nowych umiejetnosci - Olis sam staje juz coraz czesciej i na coraz dluzej, poza tym umie machac na 'hej' - troche niezgrabnie ale wie o co chodzi, i bije brawo jak mu czegos nie pozwalam bo wie ze to mnie rozsmiesza :ico_haha_01: lobuziak :ico_oczko:
A zebow dalej brak!! :ico_noniewiem:

To tyle, tu zdjecia jak stoi - i ide Was poczytac troche do tylu! Buziaki i milego dnia laski!!
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 16-05-2012, 12:48 ]
szkieletorek, zyrafka teraz jak doczytalam to sie przerazilam, Oli to nic w porownaniu do tamtych dzieciakow.. ale jak mowicie to wina matki, skoro nie potrafi dziecku wytlumaczyc ze czegos nie wolno, albo po prostu nie chce.. najlepiej chyba przestac sie spotykac z takimi ludzmi albo im powiedziec - albo bedizecie pilowac dzieci albo spotykamy sie u was i kropka.

a dziewczyny co to jest to DDA? widze, ze duzo z was mialo ciezko w dziecinstwie.. u mnie alkoholikow na szczescie nie bylo - za to moja matka od zawsze byla wredna i tyle, zawsze sie jej balam, po wyjedzie do UK nie rozmawialam z nia 3 lata, teraz jest troche lepiej ale moja 14 letnia siostra nieraz do mnie dzwoni zaplakana, ze matka sie na niej psychicznie wyzywa.. traktuje ja tak jak mnie kiedys, widze ze niczego sie nie nauczyla, jak Gabi sie wyprowadzi i matka zostanie sama to chyba dopiero wtedy zrozumie.. ja jedno co mocno pamietam z wczesnego dziecinstwa to jej tekst gdy spytalam sie jej czy ladnie costam namalowalam to powiedziala ze 'nie, brzydko' a jak sie poplakalam to stwierdzila 'a co cie bede oklamywac ze ladnie skoro jest brzydko?'.. nie wiem ile mialam z 5-6 lat. i od tamtej pory nigdy juz nic nie chcialam rysowac/malowac i tak mi zostalo.. ale ona byla cale zycie nieszczesliwa i wyzywala sie na nas, a jak rozstala sie z ojcem mojej siostry i zostalysmy we 3 to ja juz mialam w ogole pieklo bo wszystko szlo na mnie. ale duzo gadac, nie chce juz o tym pamietac, a przede wszystkim wiem czego nie moge robic zeby dla Oliwka byc lepsza matka niz moja byla dla mnie.

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

16 maja 2012, 13:06

Śliczne dzieci!
Majcia ma zabójcze ciemne oczka i włosy.
Izunia jak się śmieje fajnie i stoi twardo.
Oliś jak już ładnie sam stoi :ico_brawa_01: .
a dziewczyny co to jest to DDA?
Dorosłe Dzieci Alkoholików.
Jak tak z mamą miałaś nieciekawie to może jesteś Dorosłym Dzieckiem z Rodziny Dysfunkcyjnej (DDD)? Ale to ogólne sformułowanie i zależy jak było w rodzinie.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

16 maja 2012, 13:33

Kwiatunio no szok z tymi włoskami, wogóle to niunia chyba taka smiejąca jest co???
Aguś brawa dla Oliwierka, ze sam pieknie stoi :ico_brawa_01: u nas jeszcze nie ale widze , że z mojej pannicy to leń :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

16 maja 2012, 13:41

dla mnie noc to katastrofa znów, dziś nie wiem czy 1h spałam
Jak ty funkcjonujesz po takich nockach?Ja to bym chyba nie dała rady .
tu zdjecia jak stoi
Jaki fajny chłopak . A powiedz mi bo widzę że masz pchacz.Jaka to marka i czy jesteś z niego zadowolona ?
najlepiej chyba przestac sie spotykac z takimi ludzmi
No przestać spotykać nie da się u mnie bo mieszka dom obok i to rodzina jest. Ale ona zawsze pyta czy może wpaść więc powiem że zajęta jestem i że np wpadnę potem do nich .

U mnie domek tez posprzątany.Podłogi zmyte. Pranie zrobione .Obiad gotowy .Mała spi i mnie też coś łamie.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

16 maja 2012, 14:05

Jak ty funkcjonujesz po takich nockach?Ja to bym chyba nie dała rady .
piję kawki sporo albo jakiś napój energetyczny i jakos daję radę, bo innego wyjścia niestety nie ma, czasem jest tak, ze jak juz serio sił mi brak, to czekam do drzemki Doriana i sama się kłade a Elizie włączam bajki i mam chwilkę dla siebie ale to żadkość.

A mogę odpowiedziec tez co do pchacza bo mam taki sam tylko dla dziewczynki wiec różowy, firma Vtech, i ja osobiscie jestem mega zadowolona, i Elizka go uwielbiała i Dorian teraz z nim pomyka po całym domu, jeszcze nie umie zakręcać ale do przodu już zasówa równo:) A i ma panel odczepiany że może leżeć sobie dziecko i sie bawić:)

Dzieci śpią a ja czekam na jakąś Panią, ktoś wreszcie chce odkupić resztę ubranek po Elizce:) Zawsze to jakieś 20 funtów mi wpadnie, zwłaszcza, ze teraz krucho z kasą, a nawet bardzo krucho:(

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

16 maja 2012, 14:11

Jak tak z mamą miałaś nieciekawie to może jesteś Dorosłym Dzieckiem z Rodziny Dysfunkcyjnej (DDD)? Ale to ogólne sformułowanie i zależy jak było w rodzinie.
U nas z pozoru bylo normalnie, bo przy matki kolezankach moglam ja o wszystko poprosic, bo zgrywala sie na super mame, ale byla po prostu niesamowicie wredna i samolubna. Jak bylam w gim to musialam co tydzien-dwa myc jej samochod i dostawalam za to z laska 2zl, jesli sie doprosilam. na mnie kasy nie miala ale sobie pudry i szminki za 50zl kupowala.. nigdy nas nie bila, nigdy nie palila ani nie miala zadnych nalogow - byla niesamowicie wredna i gnebila nas bardziej psychicznie, nie wiem czy to sie podciaga pod DDD ale to przeciez bez znaczenia teraz, bylo co bylo, tego sie nie zapomni ale wracac juz nie chce do tych wspomnien.
A powiedz mi bo widzę że masz pchacz.Jaka to marka i czy jesteś z niego zadowolona ?
Mamy Vtech taki o
Obrazek
Olis czasami sobie z nim chodzi (sam na to wpadl), ale wiecej bawi sie ta grajaca tablica, bo jest tam bardzo duzo roznych melodyjek, przyciskow i potrafi dlugo siedziec i sobie na tym grac. a tablica jest odczepiana wiec wczesniej sama ja mial a dopiero niedawno wyciagnelismy tez nozki. u nas jest podloga a kolka lekko jada i czasami sie boje ze rypnie na buzie takze taki ma minus ze sie lekko kreca kolka i szybko przez to jedzie.
No przestać spotykać nie da się u mnie bo mieszka dom obok i to rodzina jest.
to kiepsko.. ale Ty szkieletorek taka rzeczowa jestes wiec powiedz jej o co chodzi i tyle.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

16 maja 2012, 14:38

Hej Dziewczyny, ale popisałyście, gdy mnie nie było. Dziś wróciłam po 2 dniach do domu, byłam z dziećmi u mamy, mąż ma popołudniówki i nie chciałam tak sama siedzieć w domu.

zafirka, ale śliczna twoja Majcia :-D

kwiatunio, twoje dziewczynki też cudne, Izunia ma super uśmiech, prawie oczek nie widać jak się śmieje :ico_brawa_01:

Agus, brawa dla Oliwierka :ico_brawa_01: super wygląda, już tak dorośle :ico_brawa_01:

Ciężkie tematy były na tapecie... karina, z tym filmikiem to jakiś koszmar :ico_zly:

Piotruś zaczął raczkować, na razie ostrożnie i powolutku.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

16 maja 2012, 16:25

hej laski :ico_sorki:

ide zaraz do koleżanki sie rozerwać :ico_haha_01: tzn jakieś winko wytrąbić :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Izunia śliczna :ico_brawa_01: i też stoi w łózeczku już tak pewnie :ico_brawa_01:

a Oli już tak ładnie stoi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: zdolniacha :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość