Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

17 maja 2012, 11:21

witam,

ja w przerwie malowania paznokci wpadłam poczytać aby być w miarę na bieżąco :ico_wstydzioch: u mnie wieje tak ze głowę chce porwać :ico_olaboga:
A powiedzcie mi, ile godzin Wasze dzieci śpią na dobę? I ile mają drzemek w zień?
u mnie 1 drzemka około 10 i tak średnio 1,5 godziny trwa, później 2 drzemka ale ta jest krótka jakieś 40 minut, na noc idzie spać około 19.30 i śpi z 2 lub 3 przerwami an jedzonko do 6,30 :ico_sorki:

Kod: Zaznacz cały

slyszalam ze pierwszy fryzjer jest niby po roczku, Iza chyba obala ten mit :ico_oczko: ile razy juz jej podcinalas wloski?
podcinałam coś koło 3 lub 4 razy ale teraz już nie podcinam, niech sobie rosną :ico_oczko:
kierownikiem wszystko ok
fajnie masz :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 maja 2012, 13:07

Cześć :-)

Dzięki Dziewczyny! To chyba Maciuś ma w "normie" :ico_oczko: spańsko.
Zasypia koło 20 i śpi do 6 gdzieś=10 godzin, potem ma 3 drzemki w dzień (jak w domu jesteśmy, bo w aucie to i tak zawsze zasypia), co łącznie daje 3-4 godzinki.
Teraz właśnie odbywa się drzemanie numer dwa :ico_oczko:

szkieletorek wspólczuję nocki! U nas w lecie czasem są takie akcje, jak oszołomy z imprez wracają :ico_olaboga:

zirafka :ico_brawa_01: dla szefunia!
I dla Majki przede wszystkim :ico_brawa_01:
A ja zauważyłam,że jak brzydka pogoda to Maciek dłużej rano śpi, więc sama nie wiem, czy chcę powrotu wiosny :ico_haha_01:

[ Dodano: 17-05-2012, 13:08 ]
podcinałam coś koło 3 lub 4 razy ale teraz już nie podcinam, niech sobie rosną
niesamowite ma te kudełki! Maciek też ma piórka, muszę mu podciąć, bo mu w oczy włażą. Na razie mu zaczesuję na boczek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

17 maja 2012, 17:21

Temat spania na tapecie, dla mnie nieco drażliwy :ico_oczko: Piotruś śpi od ok. 20/21 do 6/7, a w nocy ciągnie sobie cyca chyba non stop.. nie wiem, bo śpi ze mną i ciężko mi ocenić ile razy się budzi, karmię go przez sen, a co się przebudzę, to on ma cycusia w buzi. Nie zawsze je, czasem po prostu ciumka... W dzień to ma 2-3 drzemek, ale raczek krótkie (od 20min - godziny)

Piotruś coraz śmielej raczkuje :ico_brawa_01: ale się cieszę :-D

Dzieci teraz śpią, Wiki już drugi dzień ucina sobie taką późną drzemkę, znów będzie szaleć do 23-ej.

kwiatunio, nieźle Izuni rosną włoski :-D

Dziś Piotruś po raz pierwszy wspiął się na kolankach do stoliczka :-) wiem, wiem, Wasze dzieciaczki już dawno stoją, ale mnie i tak to baaaaardzo cieszy :-D

Szukam jakiejś sukienki na wesele siostry (za miesiąc). Miałam być laską, a oponka jak była tak jest, więc trzeba poszukać czegoś maskującego :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

17 maja 2012, 19:20

w nocy ciągnie sobie cyca chyba non stop.. nie wiem, bo śpi ze mną i ciężko mi ocenić ile razy się budzi, karmię go przez sen, a co się przebudzę, to on ma cycusia w buzi.
Nie chce się wymądrzać ale to chyba dobre nie jest dla ciebie .
Dziś Piotruś po raz pierwszy wspiął się na kolankach do stoliczka :-) wiem, wiem, Wasze dzieciaczki już dawno stoją, ale mnie i tak to baaaaardzo cieszy :-D
Kochana moja nie wstaje ,nie raczkuje nie wspina się jak twoj .Ale wiem że dla matki kazda nowa umiejętność jest czymś najpiękniejszym .

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 maja 2012, 20:32

Dziś Piotruś po raz pierwszy wspiął się na kolankach do stoliczka wiem, wiem, Wasze dzieciaczki już dawno stoją, ale mnie i tak to baaaaardzo cieszy
super, że coś nowego zaczyna i nie wazne, ze inne dzieci robia coś wiecej, wazne że nasze sie uczą nowych umiejętności i każda cieszy:):):)
Kochana moja nie wstaje ,nie raczkuje nie wspina się jak twoj .Ale wiem że dla matki kazda nowa umiejętność jest czymś najpiękniejszym .
o dokładnie tak samo myślę:)

i popieram też zdanie w sprawie spania z dzieckiem i karmienia na śpiaco, a powiedz, jesli chcesz odpowiedzieć na to inia a mąż gdzie śpi??? I czy nie boisz się, ze zrobisz synkowi krzywdę?

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

17 maja 2012, 21:21

Kurcze dziewczyny, ja też jestem teoretycznie temu przeciwna, ale jakoś nie mogę się zmotywować by go tego oduczyć.

elibell, mąż śpi ze mną i Piotruniem, chyba że Tuśka się obudzi to idzie do jej pokoju i na kanapie u Tuśki się kładzie... rano połamana wstaję, ale nie potrafię się przemóc by to zmienić :ico_wstydzioch: Akurat jeśli chodzi o zrobienie krzywdy dziecku, to się nie boję. Już bardziej bym się bała go przekładać do łóżeczka, bo taka zaspana mogłabym go upuścić... Z Wiką było inaczej, budziła się raz, dawałam butlę (przy tym się rozbudzałam), którą wypijała w 5 min, odkładałam do łóżeczka i szłam spać. A z Piotruniem nie potrafię do końca karmienia wytrzymać nie zasypiając, musiałabym jakieś elektrowstrząsy sobie co kilka min. serwować :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 maja 2012, 21:39

Cześć!

inia1985, Twój Piotruś bezsmokowy jak dobrze pamiętam?
Bo gdyby ciumkał to pewno by Ci było łatwiej w nocy. On to bardziej towarzysko niż z głodu się dosysa :-)
Ja nie karmiłam w łóżku, zawsze wstawałam i na fotelu, nawet jak mi oko uciekło to kark sztywniał i odkładałam Maciunia.
Kochana moja nie wstaje ,nie raczkuje nie wspina się jak twoj .Ale wiem że dla matki kazda nowa umiejętność jest czymś najpiękniejszym .
:ico_brawa_01: u mnie to samo! Dopiero się zaczyna tak bujać jak Izunia kwiatunio, co tu raz link do filmiku był. On chyba raczkować nie będzie, tak ma obcykane to turlanie :ico_olaboga: Po pokojach się szwęda, wszędzie go pełno :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

17 maja 2012, 21:57

On to bardziej towarzysko niż z głodu się dosysa :-)
wiem o tym, z cycusia zrobił sobie smoczka, bo gumowego, do tej pory nie chce

Kocura Bura, jak się buja, to lada moment ruszy do przodu

znalazłam taki plan oduczania dziecka nocnego karmienia na jakimś forum:

Porozmawiaj z partnerem czy zgadza się z Tobą, że dzidzia powinna spać w nocy i czy będzie Cię wspierał. Dzidzia może płakać więc w grę mogą wchodzić nieprzespane nocki

Ustalcie konkretną datę od kiedy mówicie nocnemu karmieniu stop i powiedzcie o tym zamiarze rodzinie i wszystkim znajomym. W domu musi być spokój i cisza więc goście w tym okresie nie są wskazani. Dzidzia musi też być idealnie zdrowa.

Praktykuj MANTRE
Za każdym razem jak niunia obudzi się w nocy, poczekaj. Jeśli nie płacze nie idź do niej, może sama zaśnie. Jeśli zaczyna płakać:
- Podejdź do niej.
- Powiedz spokojnym tonem głosu: ZAŚNIJ TERAZ, PRZYJDĘ DO CIEBIE RANO! nie wymieniaj jej imienia i nie patrz w oczy. Kontakt wzrokowy może rozżalić maluszka jeszcze bardziej. Najlepiej patrzeć na czubek nosa dziecka.
- Przykryj kocykiem i wyjdź z pokoju. Poczekaj 5 min (nawet jeśli dziecko będzie się wydzierać, bo przecież płacz to tylko okazywanie niezadowolenia z braku cycusia) to będzie trudne i bedzie trwało dla was wiecznośc ale musicie dać rade, dla dziecka i Waszego dobra.
- Po 5 min wróć. Znowu powiedz spokojnym tonem głosu: ZAŚNIJ TERAZ, PRZYJDĘ DO CIEBIE RANO!
Przykryj kocykiem i wyjdź. Znowu odczekaj 5 min.

Powtarzaj ten schemat aż dziecko zaśnie. Z czasem 5 min, przedłuż do 7, 10 .... po 2 nocach mala rzadziej się będzie przebudzać, a po 5 dniach będzie przesypiać całe nocki!

Bądź konsekwentna!


Co o tym myślicie? Jeśli miałabym to realizować, to najlepiej od dziś, za chwilę się przeprowadzamy na nowe mieszkanie (nad nami będzie mieszkała właścicielka), więc trochę głupio by było, gdybyśmy im już na początku tak w kość dali w nocy :ico_oczko:

[ Dodano: 17-05-2012, 22:02 ]
Znalazłam jeszcze radę, która mi bardzo pasuje :ico_oczko: he he, żeby do dziecka wstawał tato :-D

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 maja 2012, 22:02

inia1985, no plan jest fajny.
Gorzej może być z realizacją :ico_haha_01:
Trzeba mieć mocne nerwy, taki płacz dziecka w środku nocy jakoś żałośniej brzmi :ico_noniewiem:
Ja się bałam tego oduczania, ale u nas się jakoś poukładało :ico_noniewiem:
No, ale musisz spróbować, nie ma innej rady. Powtarzaj sobie tylko,że głodny nie jest. Bo chyba mamy karmiące tak mają, że od razu z cycem lecą, bo z drugiej strony czemu skąpić.
Łatwo nie będzie, ale dacie radę :-)
za chwilę się przeprowadzamy na nowe mieszkanie
oooo! Pisz co i jak!

[ Dodano: 17-05-2012, 22:03 ]
he he, żeby do dziecka wstawał tato
i to nie jest głupi pomysł! Bo on cycem nie pokarmi :ico_haha_01:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 maja 2012, 22:31

ooo dobry pomysł:) sama może zapisze sobie to i niebawem wprowadze w życie:) Bo mój za czesto wstaje a ja z butla do niego od razu, fakt że zjada no ale chyba poroa by oduczyć choćby jednego wstawania. Muszę z meżem przedyskutować

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość