Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

05 sty 2008, 17:24

Czesc dziewczyny!!
Wpadłam się przywitać i złozyć najserdeczniejsze zyczenia w Nowym Roku!!!!!

Wróciłam od mamy, pobyt był czadowyyyyy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Babcia zachwycona, Sylwester udany, tyle ze mam niepokojące wieści o Wanessce, ale to potem opiszę.

Pójdę poczytam posty i wkleję Wam swoje zdjęciai zadm relacje.

Myślałam o Was codziennie!!
:ico_sorki:

[ Dodano: 2008-01-05, 16:25 ]
Aha no i stawiamy wszystkim z okazji naszego półrocza!!!

A dla Laury, Kalinki i Franusia 100 lat

:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

05 sty 2008, 18:10

Witam
Alinko
super że wyjazd do rodzinki się udał, napisz koniecznie co Waneską no i 100 latek dla niej :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Lucy Kamilka super że spotkanie się udało, też bym się chętnie z wami wszystkimi spotkała

Współczuję wam że dzieciaczki po przewróceniu sie na brzuszek nie chcą spać. U nas nie ma takiego problemu bo Emi śpi tylko na brzuszku

Kurcze i zapomniałam co jeszcze miałam napisać.

Aaaaaaaaa Madziorka kuruj sie kochana żebyś z Polski chora nie wyleciała

Ja byłam dziś w pracy ale tylko 4 godzinki. potem szybko obiadek, sprzątanko bo mały syf miałam w domu, a teraz będziemy klachać ze szwagierką. Emi przed chwilą wstała i bawi się na kocyku na podłodzę, to ostatnio jej ulubiony plac zabaw, i nic tylko kulululu, i ostatni\o też częściej z plecków na brzuszek aniżeli na odwrót :-D

Dobra zmykam
życzę wszytskim miłego popołudnia i sympatycznej niedzieli gdybym do was jutro nie zawitała bo pojedziemy do rodzinki

[ Dodano: 2008-01-05, 17:11 ]
Laurka Aviska
Franek Leatki
Kalinka BeWu

dla was również 100 latek :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

05 sty 2008, 18:59

asiula26 pisze: U nas nie ma takiego problemu bo Emi śpi tylko na brzuszku
cala noc ?? kurcze ja bym sie bała :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

05 sty 2008, 19:05

Nie dałam rady wszystkiego przeczytać niestety. Mała się rozmarudza powoli, więc napisze Wam parę słów póki mam chwilkę :)
Obejrzałąm zdjęcia! Są super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Te z Wigilii są najpiękniejsze!! Takie uradowane te bobasy i rodzice i cała reszta, bo to pierwsze święta ze Szkrabami :) Pięknie! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Chrzciny i Sylwestrowe szaleństwa Madziorki czadowe, widać, ze się fajnie bawiliście i wogle :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

My uzgodniliśmy chcrzest na tydzień po Wielkanicy. Juz mamy chrzestnych :-D Nareszcie. Wańka chyba jako ostatnia na wątku będzie chrzczona, co?

U mamy było fajnie, tyle gości się przewinęło ze szok, ile prezentów nanieśli uchuchuuuu :) A ona tylko chichrała się do wszystkich :ico_brawa_01: wcale się nie bała ludzi, chociaz w pewnym momencie było nas ze 20 osób i kazdy do niej gugał i brał na ręce. Towarzyskie to moje dziewcko, nie ma co :-D :-D :-D

A teraz te gorsze wieści... Zaprosiłam pediatrę do siebie. Babka jeszcze mnie leczyła od narodzin :-D Bardzo doświadczony lekarz, trzeźwo patrzy na s[rawy, wie co robi i mówi i jest to prawdziwy lekarz z powołania.
Zbadała Wanesskę i chwyciła się za głowę... Powiedziała, ze nie wie gdzie nasz lekarz ma oczy i czy to wogóle jest lekarz.. Waneska ma zapoczątkowaną krzywicę widać to zwłaszcza na głowie.. z braku witaminy D. Mi tu zabroniono podawać ze wzglkędu na ciemiączko. Powiedziała , ze ostatnio profesura mówi, ze witamina D ma mały lub zaden wpływ na zrastanie się ciemniączka. Witamina D jest jedynym lekarstwem na krzywicę, a jej brak spowoduje, ze jak mała zacznie siedzieć samodzielnie i chodzić będzie miała krzywe nogi i wogóle cała pokrzywiona będzie. W naszym przypadku ona zaleciła by 3 krople dziennie, a nie tak jak nam na początku kazali 1 kroplę co drugi dzień, a potem zabroniono wcale :ico_olaboga:
Następną okropną rzeczą jest plamka za uszkiem. jak to zobaczyła odrazu zapytała czy coś juz było robione i co wogóle na lekarz.. A co na to nasz lekarz??? Pokazałem tej mendzie tą plamkę, ona nawet jej nie obejrzała, tylko zerknęła tak zza biurke oddalonego ze 4 metry od Wanesski i powiedział machając ręką "to się wchłonie" Echhh A Wanesska ma naczyniaka hemangioma (na marginesie to jest niezłośliwy nowotwór) , takiego jak miał ten chłopaczek Wiktorek, pamiętacie? Co tu link był wklejany, zeby mu pomóc zebrac kasę na operację.. Wyobrazacie sobie, zeby Wanka tak miała wyglądać?? Debilka ta nasza pediatra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Litwie jak dziecko ma takie znamię na głowie albo twarzy natychmiast jest kierowane do specjalisty na usuwanie laserowe! Nie czekają czy się wchłonie, od razu do akcji! A u małej ona wciąz rośnie i pęcznieje.. Kiedy tyo było lekkie zabarwienie czerwoniutkie, a teraz juz tak nabrzmiały guzik.. Na jednym ze zdjęć które wkleję nizej będzie widać.
Kolejna sprawa to uczulenie. Oczy jej wylazły/.. Zdziwiona ze nie dał mi nikt skierowania na badania. No takie co są próbki róznych produktów i się patzry na co jest dziecko uczulone.. Następne badanie czy to jest prawdziwa alewrgia czy nie. Prawdziwa to taka na całe zycie, a niepradwziwa to taka utrzymująca się do ok. 2 lat. Pochwaliła co prawda metody leczenia pani alergolog do której chodziłam. No ale alergolog mnie nie ostrzegła, ze Wanesska moze mieć uczulenie napokarmy, a mi nawet do głowy nie przyszło co za głupia pała! Przeciez czytam posty mam alergików i się nie zastanowiłam.. Tpo teraz kazał mi podawać prze 5 dni jeden produkt i obserwować skórę i potem wprowadzać po jednym produkcie stopniowo. No to teraz zajadamy jabłka.. A juz było ciut lepiej, teraz znowu ma p[rawie rany na całym ciele...
Następna rzecz.. Ulewanie. Tutaj przeraziłam się :ico_olaboga: Okazuje się, ze to rzecz nor,malna u dzieci jak to mówi nasza pediatra "dzieci tak mają". Normalna do czasu kiedy się wprowadzi gęstę posiłki. Odkąd zaczynamy podawać kaszki, przeciery, obiadki itd. ulewanie powinno niepokoić... A kiedy dziecko zbyt często i długo ulewa nalezy zbadać krew by sparwdzić czy nie ma anemii, bo przez to ulewanie traci przeciez nie tylko posiłek, który zjadła a i wazne minerały i wogóle. Opowiedziała przypadek, kiedy to mamie pewnego chłopaczka mówiono, ze ulewanie top normalna rzecz, az kiedy to zarządała USG brzuszka..i co się okazało??? Chłopaczek miał przekrzywiony zołądek :ico_szoking: dlatego tak długo ulewał. Podaczas operacji wykryto multum mleka w płucach i dziecko mało nie umarło... Uratowali na szczęście. Ech..

Okropnych rzeczy się nasłuchałam, mozecie powiedzieć, ze niepotzrebnie mnie starszyła ta moje lekarka. Ale ja się cieszę. Teraz wiem co dziecku jest i jak mam rozmawiać. Obiecywała mi, ze o ile się nie dogadam z lekjarzami tu, toi załatwi mi wszystkich lekarzy i zabiegi i zrobi wszystkie badania. I to wszystko za darmo! No chyba, ze gdzieś tam tzreba będzie zapłacić za badanie, które nie jest na Litwie refundowane. Teraz jak to piszę płaczę...

A teraz najlepsze! Dzwonię wczoraj do przychodni by się zapisać do leakrza. Recepcjonistka pyta co dziecku jest. Ja mówię, ze badanie profilaktyczne takie co 6 tygodni, poderzanie krzywicy i ta plamka za uszkiem. Recepcjoniska nonono jedna, nie leniła się wstać wyszukać kartę i pójść do lekarki. I wiecie co ten potwór powiedział?? NIE MA POTZREBY TERAZ, PROSZĘ PRZYJŚĆ TYLKO NA SZCZEPIENIE!!!! (początek lutego) co za suka. A chciałam przyjść jej nawtykać i przepisać się do innego lekarza. A teraz zmienię nie tylko lekarza, ale i przychodnię!!! Ja mam czekać cały miesiąc jeszce..
Podaję na własną odpowiedzialność wit. D

Dopisze później lecę do Dziuni :-)

[ Dodano: 2008-01-05, 18:14 ]
I parę zdjątyek

Wigilia
Obrazek

JA i dwa Karole :-D
Obrazek

śmiechy chichy z tatusiem
Obrazek

W Wigilię łąmiemy się opłatkiem, taaaak?? Łatwizna!!!!
Obrazek

czy do tych opłatków coś dodają? Muli mnie..
Obrazek

najwspanialszy prezent na Wigilię od córy dla may!!!! Zdjęcie tylko nastęonego dnia zrobiłam :-)
Obrazek

A kto powiedział, ze ksiązki trzeba czytać???
Obrazek

Do ksiązek tez coś dodają????
Obrazek

Irokezy są wśród nas :-D :-D (proszę nie zwracać uwgi na bluzeczkę :ico_wstydzioch: )
Obrazek

ciąg dalszy :-D (tu widać tą plamkę )
Obrazek

zabawy z mamą
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

05 sty 2008, 19:39

Alineczq, :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: no to niezle olali sprawe :ico_szoking: :ico_szoking: przeciez ta plama jest duza i brzydka, nawet jak na oko laika :ico_szoking: :ico_szoking:
ja od lata mam podawac 3 krople dziennie wit D.
Mam nadzieje, ze badania wyjda dobrze i rozwieja chociaz czesc podejrzen. 3-maj sie.

A ja taka nieswoja jestem, bo ta moja przxyjaciolka, co wam mowilam, ze zaciazyla wlasnie poronila :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

05 sty 2008, 19:54

ALINKO :ico_olaboga: wspolczuje przezyc :ico_noniewiem: a co do plamki to moim zdaniem nie masz sie co martwic,bo syn mojego brata mial taka sama plamke i mu to roslo,poszli do lekarza i czasem dzieci maja takie cos i do 2 latek to samo znika,i ARUSIOWI to juz prawie zniklo,a w innych przypadkach to to zamrazaja i znika,ale oczywiscie idz do lekarza co ci powie!Wspolczuje chorobska Waneski :ico_placzek: ,JASNIE PANI oj poronila to straszne :ico_placzek: :ico_placzek: ,wiem cos o tym!!

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

05 sty 2008, 20:08

asiula26 napisał/a:
U nas nie ma takiego problemu bo Emi śpi tylko na brzuszku
cala noc ?? kurcze ja bym sie bała :ico_noniewiem:

Madziu Emilka śpi na brzuszku od kąd skończyła miesiąc, więc się nie boję

Alinko jak najszybciej zmień nie tylko lekarza ale i przychodnie bo to co oni tam wyczyniają przechodzi ludzkie pojecie. Na pewno wszystko b ędzie dobrze i mam nadzieję że tylko na strachu się skończy. Ale jak czytałam twojego posta to usta ze zdumienia i przerażenia same mi się otwierały. Bądź dzielna, wszystko będzie dobrze.

Jasnie Pani przykro mi z powodu przyjaciółki :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

05 sty 2008, 20:15

alinko ales miala przezycia z tym pediatra, co do plamki - rzeczywiscie lepiej zbadac... jak czytalam twojego posta to sie przerazilam, bo moja ma pod noskiem malego naczyniaka i tez mowia ze sie wchlonie, ale ten nasz nie jest wypukly ani mocno czerwony...
co do d3 to ja wciaz podaje 2 krople na dzien

trzymaj sie kobietko i wiesz na twoim miejscu poszlabym prywatnie do kogos - jak sie daje w lape to odrazu inaczej lekarz patrzy... a jesli masz jakies watpliwosci i podejrzenia to tym bardziej
ja nie wiem czy wam pisalam ale u nas uslyszeli szmery na serduszku u laury i mamy wizyte o kardiologa w lutym - kontrolna

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

05 sty 2008, 20:17

Dominika współczuję Twojej kolezance...

Aga fajnie czytać , ze komuś to nie zagroziło.. ale ja się boję teraz.. Mam czekać az Wanesska będzie tak wyglądała..a przeciez rodzicom Wiktorka tez mówione, ze się wchłonie... http://www.wiktor.netoh.pl/galeria.html

na Litwie jak pisałam nie czekaja czy się wchłonie. Jak jest na twarzy lub głowie usuwają. Dmuchają na zimne :ico_noniewiem: ja tez się zdecyduję na ussunięcie, o ile da się załatwić, bo potem bym sobie nie wybaczyła..

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

05 sty 2008, 20:21

ALINKO oczywiscie idz do lekarza!!!mojej znajomej syn mial takie cos to mu usuneli :ico_oczko: i juz ani sladu

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość