malutka_21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 04 lut 2009, 21:30

21 maja 2009, 10:33

hej lipcóweczki!
Mało kiedy pisze ale czytam was na bieżąco.piszecie o wizytach więc i ja może zdam relacje z mojej ostatniej wtorkowej wizyty... a więc zacznę może od tego co mnie najbardziej dziwi i zastanawia bo gdy zapyatałam gina czy dziecko jest już duże to powiedział ze duże i waży już 3,5kg :ico_szoking: jak mi to powiedział to jakoś się tym tak nie przejełam ale jak wyszłam z gabinetu to zaczęłam się zastanawiać co on mi to nagadał ze to nie możliwe żeby dziecko 1,5 miesiąca przed porodem tyle ważyło i doszłam do wniosku że musiał się pomylić i zamiast 2.5kg powiedział ze 3.5kg chociaż to też trochę dziwne bo mówił to według usg, bo dodam jeszcze ze moja każda wizyta opiera się głównie na usg chociaż badanie ginekologiczne też mam ale trwa tylko chwile no i wizyty miałam co miesiąc a teraz od 28 kwietnia mam co 2 tygodnie.poza tym powiedział że dziecko rozwija się prawidłowo i że za 2 tygodnie mogę rodzić.zapisał mnie też na ktg czy któraś z was miała już to badanie?jeśli tak to ile ono trwa?

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

21 maja 2009, 10:44

hej :ico_haha_02:

Kajuniu25 to dobrze, ze badanie dopplera wyszło OK :ico_brawa_01:
co do tej dziewczyny na IP, to ja leżałam na sali z dziewczyna, która urodzila córeczkę w 35 tc. Wszystko było w porządku, malutka sama oddychała, wazyla 2,5 kg i miala 49 cm . Śliczniutka :ico_brawa_01:

malutka_21 moze rzeczywiscie ginek sie pomylił, bo 3,5 kg to naprawde dużo.
Co do ktg, to ja w szpitalu mialam robione i trwało ok.20-30 minut.

malutka_21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 04 lut 2009, 21:30

21 maja 2009, 10:57

Katka a na czym to badanie dokładnie polega?
a jeśli chodzi o tą wagę dziecka to ja mam taką nadzieje ze to jakaś pomyłka bo za 1,5 miesiąca to dziecko chyba z 5kg będzie ważyło i większość ubranek będzie za mała :-)

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

21 maja 2009, 11:10

Witam z ranka :ico_haha_02:


malutka_21, ja już miałam raz ktg, teraz będę miała znowu za 2 tyg. Badanie to polega na tym, że leżysz sobie na kozetce owinięta dwoma opaskami z diodami na brzuszku i w ręku masz joystick - którego naciskasz gdy tylko dzieciątko się poruszy. Rejestruje się w ten sposób ilość ruchów dziecka, bicie jego serduszka oraz skurcze macicy :ico_haha_02:

Katka, a gdzież jest Twój suwaczek różowy??

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

21 maja 2009, 11:23

a ten odpust to tak dziwnie u was w srodku tygodnia, u nas zawsze w niedziele jest :ico_oczko:
bo ja mieszkam w takiej wsi gdzie sa tylko prawoslawni i to wlasnie jest prawoslawny odpust :ico_oczko: bo u nas w kosciele tez zawsze w niedziele robia
aguś :ico_pocieszyciel:
malutka_21a nic ci gin nie mowil ze termin wg usg przesunal ci sie na wczesniej choć w sumie ta waga z usg to nie taka do konca wiarygodna tzreba brac poprawke na 0.5 kg w ta albo w druga strone, a ktg to calkiem fajne badanie bo mozna posluchac bicia serduszka malucha ja jak lezalam w szpitalu to sobie nagralam na telefon i teraz moge posluchac jak tylko mam na to ochote

ahaś a to obiecane lizaczki Obrazek prosze sie czestowac :-)

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

21 maja 2009, 12:13

HELLO, u nas tez upał 30 stopni prawie iwec najchetnie to by sie na golaska latało :-D

malucha odstawiłam do babci wiec mam troszke luzu i moge sobie poprac reszte ciuszkow dla bobaska no i ucieszyłam sie bardzo bo miałam w planach dzis wózek wyprac a tu sie zaskoczyłam bo jak sie z mezem do niego dobralismy to sie okazłao ze w sumie wszytsko mozna sciagnac i w pralecce wyprac :-D :-D :-D wiec w sumie tylko gondola mi zostaje recznie ale to 15 minutek roboty :-D

zakupiłam sobie kg truskaweczke wiec zaraz bede mogła sie troszke porelaksowac w ogórdeczku :-D :-D :-D jak ktos ma ochote to zapraszam :-D

a miałam sie pytac, bo wybieram sie w poniedziąłek do chorzowa do zoo i tak sie zastawniwam moze któras sie orientuje czy w okolicy jest gdzies jakis fajny duzy sklep albo hurtownia dziecina to moze bym wstapiła przy okazji :-D

co do wizyt to u mnie juz tez co dwa tygodnie, nastepna w srode :-)
i ja jzu tez w szoku jestem ze tak mi te tygodnie leca :ico_olaboga: ale z drugiej strony to juz mi ciezko chodzic szczególnie w takie upały wiec nie ma tego złego, szkoda tylko ze sie nie zna terminu wyklucia wtedy to człowiek troszke spokojnieszy :-)

co do wagi to z usg to raczej tak orientacyjnie podaja, bo pamietam lekarz mi mówił ze PAweł bedzie raczej duzy chłopak ok. 3500 a jak sie urodził to miał tylko 3 kilo wiec w sumie raczej taki sredmiaczek, teraz podobno tez ma byc taki bobasek :-)

dobra lece na truskaweczki miłęgo dzionka :-D

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

21 maja 2009, 12:23

a ja uzupełniam notatki przed egzaminami :/ a moj maluszek pzreszkadza mi i wchodzi pod żebra :ico_oczko: ech chyba nie cche mieć wykształconej mamusi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

21 maja 2009, 12:23

beata to czytanie dzieciom to taka zacheta dla rodzicow, babka z biblioteki bedzie mowila dlaczego warto dzieciom czytac, opowiadac, ogladac z nimi ksiazki, fajnie bo mozna isc na ten kurs z dzieckiem ktore zostaje pod opieka pan ze żłobka :-)
dzieki za wiadomosc od agi, ja ja podziwiam ze ma sile nas czytac, napewno nie jest jej latwo, ja nawet nie wrocilam juz zeby doczytac jej dlugiego posta bo tak mi bylo przykro ze nie dalam rady.

malutka super ze po wizycie wszystko ok, ale tak jak pisza dziewczyny nie warto sie sugerowac waga dzidziusia z usg bo moze byc ona naprawde duzo zawyzona, mnie tez lekarz w pierszej ciazy mowil ze dziecko juz duze chyba z miesiac przed porodem a szymcio urodzil sie z waga 3kg

katka milo slyszec takie wiadomosci ze dzidzia z 35tc to juz taki sliczny noworodek i wcale nie taki malusi..hihi

ulatomek ty mi tu nawet nie pisz o tej pieknej pogodzie w Polsce bo mi tak przykro...u nas od rana deszcze leje i typowo angielska pogoda jest...brrr nienawidze deszczu, a jak mowie to anglikom to oni sie pytaja co ja tutaj robie..hehe :ico_haha_01:

ja jeszcze nic nie prałam dla niuni, czekam na ladna pogode ze sloneczkiem :ico_haha_02:

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

21 maja 2009, 12:27

u mnie też śliczna pogoda az za goraco na szczescie w domku chlodniej

malutka_21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 04 lut 2009, 21:30

21 maja 2009, 12:32

kajunia25 dzięki za uświadomienie mnie co do tego ktg :-)
malutkaniunia88 no właśnie gin nic nie mówił, że termin uległ zmianie powiedział tylko tyle że za dwa tygodnie mogę rodzić. a z tym telefonem to dobry pomysł żeby sobie nagrać bicie serduszka....

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość