Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

04 sty 2012, 12:52

iw_rybka, takie pyszności z rana !!! No cudo i brawa za 6 miesiąc już :-) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 sty 2012, 13:12

iw_rybka, w sumie racja, trochę z tym zabawy jest, ale to tez kwestia wyboru w czym dziecku lepiej. Sporo zabawy jest też z prasowaniem prania ogólnie, ja na przykład w TO się nie bawię :P a pupa niemowlaczka w pieluszce bez chemii bardziej mnie cieszy niż wyprasowane tshirty męża :ico_haha_01:

Co do laktatora, to po 2 porodzie musiałabym męża dobę po porodzie, około 23 w nocy wysyłac do apteki :D Bo dostałam tak gwałtownego nawału, że od razu miałam cycki jak kamienie i goraczkę i dreszcze. A szpital ze względów higienicznych nie miał laktatora do użytku, co mnie zdziwiło, bo po 1 porodzie nie było problemu, ale po remoncie oddziału już tak :ico_noniewiem: Bratowa mi przywoziła mój z domu, wyparzała, bo Mąż był "lekko śmieszny" już :ico_haha_01: A pokarm musiałam ściągnąć, następnie zrobić zimny okład, by tego pokarmu aż tyle nie przybierało...
A miałam laktator za grosze. Kupiłam na allegro prawie nówkę, wygotowałam, nowe uszczelki założyłam i się sprawdził. Teraz muszę kupować na nowo, ale kupię, bo wiem, że będę robiła zapasy mleka.

PS. nowoczesnych pieluch wielorazowych się NIE MOCZY :ico_haha_01: sesese :ico_haha_01:

[ Dodano: 04-01-2012, 12:14 ]
ja nigdy nie kupowałam nic oprócz skojarzonych. I jak się okazało, nawet lepiej dać tańszą 5w1 niż 6w1.
A w UK wszystko będę miała za darmo, i pneumokoki chyba też i rota... ale idea szczepienia na wszystko jakoś do mnie nie przemawia...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

04 sty 2012, 13:22

Mad., dzieki :ico_brawa_01:
ale idea szczepienia na wszystko jakoś do mnie nie przemawia...
- no mnie moja pediatra przekonala tym,ze to jest jak loteria - bo szczepionka dziala na 2-3 szczepy konkretnych bakteri,ktore wywoluja rota czy pneumo a szczepow wywolujacych jest kilkadziesiat,wiec dalam se siana :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

04 sty 2012, 13:29

rybka :ico_brawa_01: za 6 miesiac
widze, ze toczy sie rozmowa o pampersach ..., :-D tez sie ostatnio zastanawialam na temat : ktote pieluszki jednorazowe sa lepsze :ico_noniewiem: tak w ogole to ile razy dziennie zmienia sie pieluszke takiemu noworodkowi ?miesci sie w przedziale 5-10 ?

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

04 sty 2012, 13:39

Bo dostałam tak gwałtownego nawału, że od razu miałam cycki jak kamienie i goraczkę i dreszcze.
moja bratowa miała taki problem i im położna poradziła by mój brat odciągał swymi ustami mleko i wypluwał i tez tak robili i po h nie miała już zadnego problemu i zastoju :-D . Wiem że mój mąż by na to nie poszedł a mój brat i przy porodzie był wiec przeżywał wszystko razem z bratową . Choc ja bym bardzo chiała aby moj P. był ze mną przy porodzie on nawet nie chce o tym słyszeć :ico_wstydzioch: .

iw_rybka, za 6 miesiac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pięknie :-)

Wczoraj na tvn style był fajny program 7 kobiet ciąża sobie nagrałam i właśnie obejrzałam sper oczywiście poryczeć trzeba było :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 04-01-2012, 12:41 ]
tak w ogole to ile razy dziennie zmienia sie pieluszke takiemu noworodkowi ?miesci sie w przedziale 5-10 ?
dość czesto bo pamietam ze jak karmiłam piersią to co karmienie to kupa była :-D

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

04 sty 2012, 13:41

no mnie moja pediatra przekonala tym,ze to jest jak loteria - bo szczepionka dziala na 2-3 szczepy konkretnych bakteri,ktore wywoluja rota czy pneumo a szczepow wywolujacych jest kilkadziesiat,wiec dalam se siana
Ja też mam tak zamiar postąpić :-) Zresztą lekarze też często namawiają na te dodatkowe szczepienia, bo mają z tego zysk ;-) Każdy robi jak uważa. My tylko skojarzonymi zaszczepimy i tyle.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 sty 2012, 13:43

rybka :ico_brawa_01: za 6 miesiac
widze, ze toczy sie rozmowa o pampersach ..., :-D tez sie ostatnio zastanawialam na temat : ktote pieluszki jednorazowe sa lepsze :ico_noniewiem: tak w ogole to ile razy dziennie zmienia sie pieluszke takiemu noworodkowi ?miesci sie w przedziale 5-10 ?
ja codziennie rano przy B wyjmowałam sobie 10 szt na półeczkę i zwykle wieczorem musiałam dobierać 1-2 z opakowania, a czasami starczało... Mniej niż 10 chyba się nie da :-D

[ Dodano: 04-01-2012, 12:45 ]
Bo dostałam tak gwałtownego nawału, że od razu miałam cycki jak kamienie i goraczkę i dreszcze.
moja bratowa miała taki problem i im położna poradziła by mój brat odciągał swymi ustami mleko i wypluwał i tez tak robili i po h nie miała już zadnego problemu i zastoju :-D . Wiem że mój mąż by na to nie poszedł a mój brat i przy porodzie był wiec przeżywał wszystko razem z bratową . Choc ja bym bardzo chiała aby moj P. był ze mną przy porodzie on nawet nie chce o tym słyszeć :ico_wstydzioch: .
o 23 godzinie w szpitalu raczej byłoby to trudne by mąż mi spijał pokarm :ico_haha_01: poza tym ja bym nie chciała- nie wyobrażam sobie tego. Mój mąż przy przy trzech porodach, ale... no jakoś nie :ico_oczko:

[ Dodano: 04-01-2012, 12:48 ]
Mad., dzieki :ico_brawa_01:
ale idea szczepienia na wszystko jakoś do mnie nie przemawia...
- no mnie moja pediatra przekonala tym,ze to jest jak loteria - bo szczepionka dziala na 2-3 szczepy konkretnych bakteri,ktore wywoluja rota czy pneumo a szczepow wywolujacych jest kilkadziesiat,wiec dalam se siana :ico_oczko:
no dokładnie!!
zwłaszcza jeśli o sepsę chodzi.

A kampanie pt "stop pneumokokom" :ico_noniewiem: -zero faktów tylko emocjonalne straszenie pustym łóżeczkiem na szarym tle (podziała na kobietę w ciąży czy zaraz po porodzie? podziała!! :ico_noniewiem: Ale wszędzie robią nas rodziców w bambuko, niestety)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

04 sty 2012, 13:55

ja np wiem jedno że NIGDY nie dam sie juz nabrac na huggisy
nienawidze tych pieluch
mialam i normalne ze sklapu i z biedronki (bo się różnią) i mówie NIE!!!
te pirwsze są sztywne jak drewno i o ile takiemu leżącemu dziecku założysz to juz chodzące bedzie mialo problem z poruszaniem
a te drugie to tez porażka
generalnie to żaden pampek mi tak nie przeciekał jak huggis
i ten wkład w srodku zbija się kulke i juz

dotychczas najlepsze dla mnie to jednak te beżowe pampy ale drogie jak pies
życie pokaże

ja jagody nie szczepiłam na rota i majki tez
ale one nie mają skłonności do biegunek i wymiotów
za to majce zaserwowałam pneumo i menino od początku
a jagodzie po roku
mały pojedzie tak jak majka
no i skojarzone biore

[ Dodano: 04-01-2012, 12:58 ]
jesli chodzi o rota to rzeczywiście rzadko które dziecko z biegunką ma rota ale o pneumo to nie piszcie głupot
w szczepionce już tej 7 walentnej są wszystkie szczepy które występują w polsce
w 10 walentnej jeszcze więcej a w 13 już wiadomo producent zaszalał

a w szczepieniu na pneumo nie chodzi tylko o sepse tylko o zapalenie płuc i o zapalenie ucha

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

04 sty 2012, 14:10

mały zdrowiusieńki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jak dobrze pojdzie to od poniedziałku do przedszkola...gorzej ze mną łeb mi pęka... :ico_placzek:

ryba gratki za 6-ty miesiac :ico_brawa_01:

ja Dawida też tylko szczepiłam tymi skojarzonymi ...a innymi nie zawracałam sobie głowy...jestem za minimalizmem :ico_oczko:

zapalenie piersi miałam dwa razy...ale sama sobie recznie wyciskałam mleczko :ico_haha_01: połozna pokazała mi jak to robić i było git :ico_oczko: ...potem już Dawid wysysał wszystko z nich :-D ...też nie chciałąby aby mąz mi spijał mleko...jakoś ochydne mi sie to wydaje

ja zadowolona byłam z pampresow orginalnych...długo je stosowaliśmy...potem przeszlismy na happy z ktorych byłam zadowolona...wogole jako jedyne miały największy rozmiar w ktorym moj Dawid sie miescił.... :ico_oczko:

teraz z dwojka bedzie troszkę cięzej z naszym budźetem wiec chce spróbowac tych z biedronki

:-P

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

04 sty 2012, 14:16

Ja na pneumo musiałam zaszczepić bo wcześniaki powinny mieć to szczepienie nawet podobno teraz dla wczesniaków jest ono za darmo . Franek leżał na Ojomie i mial kontakt z chorymi dziećmi wiec nam kazano.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość