elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 lis 2011, 13:35

moja mała tez poszła spać, a Dorian na brzuszku leży sobie, zasnoł na 10 min a teraz głowę trenuje:) a kawy nadal nie pijam, jej zaraz 2 miesiać jak ja na odwyku od kawy, mąż też odwyk sobie zrobił od kawy, bo pił jej za wiele, w domu ze 2 i w pracy ze 2-3 i to takie mocne expresso podwójne, a wiadomo jak w restauracjach z maszyn kawka, mega mocna.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

05 lis 2011, 13:36

Cześć Wszystkim!

I witam wakacyjne mamusie i dzieciaczki :-)
Fajnie,że dołączyłyście, bo w sumie ja z Wami pisałam trochę w ciąży, ale jak już urodziłyście to nie dołączyłąm, a tak to znowu piszemy razem.

Ale czytania teraz :ico_brawa_01: Super!
U nas nocka w miarę ok. Pobudka o 1, potem po 2 się obudził, ale ja sobie myślę, o nie, nie będziemy cyckać i ciach mu smoka, potem jeszcze raz i cyckanie było po 4 :-D , a potem po 6.

No i ja się zastanawiam nad antykoncepcją. I myślałam,że u mnie np. spiralka odpada, a tu może nie. Chociaż nie podoba mi się,że to środek poronny :ico_noniewiem:
Aaaa... no bo u mnie hormonki odpadają, a to ze względu na zator w płucach co mi się przytrafił :ico_noniewiem:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

05 lis 2011, 14:37

ja aktualnie biorę tabletki anty. Zastanawiałam się nad zastrzykiem tym na 3 miesiące ale jak poczytałam w necie ti jakoś tak mi entuzjazm przeszedł do t ej metody...

[ Dodano: 05-11-2011, 13:48 ]
Ciekawe jak tam karina sobie radzi.. bo jeszcze się nie zameldowała u nas na wątku :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 lis 2011, 14:49

marcz89, myślałam o tym po urodzeniu córci, ale też po opiniach stwierdziłam że nie warte zachodu zwłaszcza, że myśleliśmy o drugim dziecku w przeciagu maks 2 lat, a te zastrzyki całkiem wstrzymują okres, koleżanki biorą i załamane, bo im odwala, czują sie jak na menopauzie, tak samo jak mają implanty pod skórne, żadna metoda nie przemawia do mnie poza comdomem i wazektomią

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

05 lis 2011, 15:04

my już po obiadku, czekamy za A, jutro jedziemy do moich rodziców i brata odwieźć auto bo A mu naprawiał :ico_noniewiem: a w tygodniu chyba przejadę się do kościoła bo trza do spowiedzi przed chrzcinami :ico_noniewiem:

co do antykoncepcji to ja chyba znów będę tabletki brała bo zastanawiałam się nad zastrzykiem lub wkładką :ico_noniewiem:


i dzięki za odpowiedzi co do seksiku :ico_sorki: u mnie troszkę inaczej bo ja jednak cc miałam więc tam na dole nie jestem pozszywana :ico_sorki: a powoli już mnie ochota nachodzi więc kto wie może dziś wieczorem :ico_oczko: :ico_wstydzioch:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 lis 2011, 15:06

kwiatunio, ja sn a też nie byłam zszywana:):):)

jejuś wszystkie już chcrzciny macie pozałatwiane albo i ochrzczone dzieci, a my nawet nie mamy planu co i jak, nie ma kiedy jechac nawet do kościoła, jeszcze nie wiemy do jakiego nawet się udać, bo z chrzestnymi problem.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

05 lis 2011, 15:09

i dzięki za odpowiedzi co do seksiku :ico_sorki: u mnie troszkę inaczej bo ja jednak cc miałam więc tam na dole nie jestem pozszywana :ico_sorki: a powoli już mnie ochota nachodzi więc kto wie może dziś wieczorem :ico_oczko: :ico_wstydzioch:
no my to w sumie po 4 tyg od porodu mieliśmy pierwszy raz:) Ze mnie już wszystko zleciało lekarz zezwolił to było:) ale ja też po cesarce więc żadnych obaw nie miałam co do bólu...:)

A tak w ogóle to okres dostałam wczoraj... Myślałam że przy karmieniu piersią to trochę dłużej się pocieszę "wolnością" a tu bach niespodzianka:)

[ Dodano: 05-11-2011, 14:12 ]
jejuś wszystkie już chcrzciny macie pozałatwiane albo i ochrzczone dzieci, a my nawet nie mamy planu co i jak, nie ma kiedy jechac nawet do kościoła, jeszcze nie wiemy do jakiego nawet się udać, bo z chrzestnymi problem.
nie martw się u nas też na razie nie ma planów:)
Ja ogólnie chciałam tak zrobić, żeby razem ze ślubem zrobić chrzciny.
Bo tak to wiem że jak rodzice nie są po ślubie to księża mają wielki problem żeby dać rozgrzeszenie... a tak łyso będzie jak nie będę mogła na chrzcie własnego dziecka do komunii przystąpić...

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

05 lis 2011, 15:38

elibell masz rację był podejrzenia, że ciąża czy coś takiego, ale my w ogóle nie uprawialiśmy seksu przed ślubem więc to nie było możliwe. Dopiero w noc poślubną spróbowaliśmy. A wiesz ja z kolei nigdy nie planowałam tak wcześnie wyjść za mąż, a z dziećmi też chcieliśmy jeszcze poczekać, no ale cóż... wpadka hehe ale w sumie to teraz się już bardzo cieszymy i niczego nie żałujemy. Nie cofnęlibyśmy czasu :)
co do seksiku :ico_sorki: u mnie troszkę inaczej bo ja jednak cc miałam więc tam na dole nie jestem pozszywana :ico_sorki: a powoli już mnie ochota nachodzi więc kto wie może dziś wieczorem :ico_oczko: :ico_wstydzioch:
to jedyny chyba plus cesarki jak dla mnie hehe :) seks w ogóle nie sprawił mi dużo problemów, a przyznam się, że nie doczekaliśmy do końca połogu :ico_wstydzioch:. Troszkę jakby ciaśniej było ale to pewnie dlatego, że jednak kilka tygodni nie ruszane haha :ico_haha_01:

My już z mężem i Alankiem po spacerku. U nas też śliczna dziś pogoda, aż chciało się wyjść. Łaziliśmy chyba ze 2godziny :-D .

A co do mrowienia w piersiach to macie rację, to napływający pokarm. Ja takie uczucie miałam chyba przez pierwsze dwa miesiące, teraz już to minęło. A przez pierwszy miesiąc miałam problem z laktacją. Mojemu głodomorkowi ciągle było mało i mało. Nigdy nie miałam zastoju pokarmu, raczej ciągle tego pokarmu brakowało. Ale po miesiącu jak ręką odjął, teraz najada się do syta, czasem wystarcza mu nawet jedna pierś

Jeśli chodzi o uśmiech maluszka, to mój Alanek uśmiechał się od urodzenia ale tak bardziej mimowolnie, a jak skończył półtorej miesiąca to już bardziej świadomie się uśmiechał, natomiast po 2miesiącach zaczął śmiać się w głos. Teraz już jest naprawdę rozkoszny bobas z niego :ico_brawa_01:

[ Dodano: 05-11-2011, 14:40 ]
A tak w ogóle to okres dostałam wczoraj... Myślałam że przy karmieniu piersią to trochę dłużej się pocieszę "wolnością" a tu bach niespodzianka:)
o ja cie kręce, współczuję. Ja marze o tym, żeby jak najpóźniej dostać okres, bo mnie zawsze tak brzuch boli, że leżę i ryczę i jak tu się dzieckiem mam zająć w takiej chwili

[ Dodano: 05-11-2011, 14:42 ]
a jeśli chodzi o antykoncepcję to my na razie gumki lub przerywany :-P zobaczymy co dalej, bo jednak z rozsądku nie chciałabym teraz wpaść, chociaż tak w serduszku rodzi się taka myśl :ico_oczko:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

05 lis 2011, 16:03

a jeśli chodzi o antykoncepcję to my na razie gumki lub przerywany :-P zobaczymy co dalej, bo jednak z rozsądku nie chciałabym teraz wpaść, chociaż tak w serduszku rodzi się taka myśl :ico_oczko:
ostatnio od mojej ggin się dowiedziałam że po cc trzeba przynajmniej rok odczekać z kolejną ciążą:) Ale fajny Alanek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

05 lis 2011, 16:54

O widzę, że Aguś i Nina już się przeniosły :-) tutaj przynajmniej coś się dzieje :-)
Witam jesienne mamuśki i dzieciaczki :-) Jeśli można to i ja będę tu zaglądała?

Mam 23lata, synka Antosia urodzonego 9lipca (3320 i 51cm)i 5 lat starszego męża :-) Po ślubie jesteśmy już prawie 1.5roku. Dzieciaczek zaplanowany, wystarany i wymarzony.

Co do seksu to my wyczekaliśmy do końca połogu, ale najpierw poszłam do ginki na kontrolę. Póki co gumki, ale jak przestanę karmić pewnie wrócę do tabsów.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość