Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

03 sie 2007, 16:33

Kamilko ona płacze praktycznie przy każdej zmianie pieluszki, natomiast przy kąpieli jest coraz spokojniejsza

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

03 sie 2007, 16:35

Kamilko więc tak:
Co ile godzin karmisz Waneskę?
- z tym u nas róznie, ale średnio co 3 godziny, chociaz moze być rozciągłość około godziny czylki moze po 2 godzinach po ostatnim karmieniu się upomnieć o cyca, albo po 4 ...

Ile czasu ciągnie?
pilnuję, zeby jadła około 20 minut i to jak przyśnie to szczypię w policzki, albo paluchem "popycham" w podródek czyli ciągle ssie przez te 20 minut, no czasem 15 . W szpoitalu i połozna mówila, ze dziecko najada się ciągąc cyca bez przerwy przez 15-20 minut

Ile przybrała przez ten miesiąc na wadze?
przez 3 tygodnie zycia przybrała 620 gramów, następne wazenie 13 sierpnia zobaczymy :ico_noniewiem:

Jak wyglądająte wymioty? Czy po prostu takie większe ulewanie, czy rzyga na pół metra?
Wymioty są takie twarozkowate, bo jak ulewa to zwykłym mlekiem, a tu taka masa niedotrawiona i czasem miotnie porządnie czasem jak mniej ma tych wymiotów to rzygnie sobie na bodziaka albo bezpośrednio na mnie :ico_noniewiem:
Aha i zawsze pilnuję zeby jej się odbiło. No i powiedz jak Ty uwazasz czy to z przesytu wymiotuje czy z niedojedzenia :ico_noniewiem: :ico_olaboga:


Asiulka nasza Waneska tez wyła na poczatku przy k apieli ale teraz to się wręcz uspokaja, kiedy ją wkładamy do wanienki. Moze spróbujcie ją wkładać w peiluszce i stopniowo olewać ją wodą zeby nie od razu się zamoczyła, tylko zdązyła się przywyczaić.. aha i moja mam mi kazała przed kazdą kąpielą zegnać wodę, no i jest spokój :) natomiast co do przebieranie to róznie,... ale bardziej marudzi niz jest spokojna... dlatego szybciusieńko ją ubieram zwsze

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

03 sie 2007, 16:38

Asiulka a moża za zimno masz z pokoju? Bo maluszki na zimno wrażliwe.
A wiesz co? Przeglądałm ostatnio ta ksiązkę "język niemowląt" i tam była opisana identyczna sytuacja z przewijakiem. Ale nie pamiętam jak to tam rozwiązali. Spróbuję to znaleźć w wolnej chwili i ci napiszę ok?

Teraz spadamy do księdza załatwić juz chrzest na 100%. Byłam dziś rano w naszej parafii i proboszcz nie był zachwycony, bo kasa mu przejdzie koło nosa. Ale mam go gdzieś.

[ Dodano: 2007-08-03, 16:46 ]
Alinko ja myślę, ze wszystko jest ok. Wymiotami trzeba się martwić, jak sa takie jak z fontanny, czyli tryskają na pół metra i często. A takie j Ty opisujesz to i u mnie były na początku. PO prostu jej jelita nie pracują jeszcze jak trzeba i tyle. A przybiera dobrze, bo jak Madzia ostatnio nam znalazła norma jest 200-250 tygodniowo, także się mieści.

Ja jak pisałam dwóch dni mam pękate cycory bo mały rzadziej je i dlatego jak zajada to też później wymiotuje i ulewa często i to też zapewne od nadmiaru i sie nie przejmuję.

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

03 sie 2007, 16:46

a może ona nie lubi jak się ją chusteczką wyciera?? tak mi właśnie przyszło do głowy że przecież te chusteczki to za ciepłe nie są, więc może o to jej chodzi??

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

03 sie 2007, 16:47

ja zawsze ogrzewam chusteczkę w dłoni. Może masz rację Asiu.

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

03 sie 2007, 16:49

musze to przetestować przy następnej zmianie pieluszki. a jak wkładamy małą do wody to tez sie uspokaja, jak ją wyciągam to wyje

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

03 sie 2007, 17:18

alinkojak mala wymiotuje twarozkiem to podobno bardzo dobrze i znaczy,ze dziecko przybiera na wadze ,tak mi mama powiedziala...i ja w to wierze,bo moj maly tak wymiotuje i jest ok :-D jak dla mnie to u ciebie wszystko pieknie wyglada z tym karmieniem,dlatego ja nie rozumie czym ty sie martwisz i czemu takie glupoty ci gadaja :ico_puknij:
kamilko ja mojemu tez powiedzialam i on mi wierzy,bo kiedys bylo inaczej przeciez

asiulka moj tez nie lubi przebierania,ale tylko marudzi

amy zamiast sprzatania,bylismy na spacerku :ico_haha_01: i dobrze,bo teraz pogoda sie psuje

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

03 sie 2007, 17:28

alinka - mam taki sam problem z waga jak ty i te same kilosy, z tym ze musze schudnac do 65 co najmniej.

jasnie pani - dzieki za linki, wkrotce napisze ci cos wiecej na ten temat...

co do powrotu do pracy to tez mam dylemat

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

03 sie 2007, 17:31


Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

03 sie 2007, 17:41

aqlinka - ja pije herbatke herbapol. robisz z jednej torebki jedna a mozesz wypic 4 kubki dziennie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość