Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

20 sty 2009, 11:31

JustynaiGabi, kazdy ma inna teorie i doswiadczenia, ja jak lezałam z małym przy cycu to oczywiscie była to piekna chwila, ale jakos mi sie nie najadał, co godzinke musiałam mu dawac, potem spał przy cycu i ze mna w łozku. W nocy spałąm z pielucha bo tak mi leciało mleko, w ogole ciagle uczucie ciezaru w piersiach :ico_placzek: no nic takie jest moje zdanie. A teraz dam flache wiem ile wypil i na ile mu to powinno starczyc :-)
A co do dlugosci karmienia cycem to dwa lata mnie przerazaja. Widziałam jak moja ciotka siedzac w domu z goscmi karmiła swoja core cycem do 3 roku zycia. A mała przylatywała do mniej i szrpałą ja za bluzke przy ludziach i rozpinała, bo chciala cyca :ico_olaboga: Dla mnie jest to nie do pomyslenia.
Pewnie teraz mnie wszystkie przechrzcza za te wypowiedz, ale takie jest moje zdanie :-)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

20 sty 2009, 11:34

ja jak dzieci zjadały 80 - 100ml mleka ja cudem zjadałam 20 byłam strasznym niejadkiem i żyję....
moze za malo tez nie dobrze ale skoro przybiera Majusia na wadze tzn ze jest wszystko OK. A poza tym ona sie mniejsza urodzila wiec nie bedzie teraz przodowac wagowo :-)

Ania super pomysl!!! - :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Oliwier Jakub
3560g 55cm 10pkt
28.11.2008 godz.15.00


My dalismy dziadkom zdjecie w ramkach na gwiazdke a na teraz mam inny pomysl
Od dnia urodzin dzien w dzien Olus mial robione zdjecie. Kazde jedno od 28.11 wywolamy (dzis powinny byc do odbioru) i wkleimy w album :-D plus mam takie fajne naklejki okazyjne z narodzin chlopca i w ten album powklejamy. Takze caly album bedzie zapelniony bo zdjec jest troche... prawie dwa miesiace... A i album z motywem narodzin chlopca takze wszystko sie jakos wiaze ze soba. :-) Jak ogladalam te zdjecia wczoraj to musze wam powiedziec ze dzieci rosna w zaskakujacym tempie :ico_szoking:

Ale pogoda piekna!!! Slonko siweci az milo :ico_brawa_01: spacer dzis nas czeka. Chyba nawet :ico_brawa_01: pojde na dluzszy, moze ze 2 godzinki polazimy... Zawsze chodzilismy okolo godzinki.

Wczoraj bylam u lekarza ze soba :-) wszystko ok juz. Bo jeszcze do wczoraj mialam jakies "polipy" i lekarz je wczoraj usunal. One sie robia jak organizm nie do konca toleruje szwy rozpuszczalne. Dlatego tez czulam jakis dyskomfort...
Zwarzylam sie tez na wadze na ktorej wazona bylam w ciazy wiec musze sie pochwalic (nie wiem czy jest czym ale..) ze zostalo mi jeszcze 2 kg do wagi sprzed ciazy :ico_haha_01: Ale przed sama ciaza przytylam z jakies 3kg wiec chcialabym jeszcze z 5 kg zgubic!!! :ico_sorki: Ale w dzinsy i tak sie nie mieszcze :ico_placzek: biodra juz nie te same :ico_olaboga: ale i tak jedszcze bede miala dzieci :-D

Wczoarj z mezem mielismy swoja rocznice - ale nie slubu tylko bycia rzem - ale jakos nie swietowalismy :ico_placzek: ach ten moj maz... zeeeeero romantyzmu... :ico_placzek: nawet kwiatka nie dostalam... co tam kwiatka... Buzi nawet mi nie dal :ico_placzek:
Moze teraz juz bedziemy swietowac tylko rocznice slubu... :ico_noniewiem:

#ania#, a zdjecia suoer :ico_brawa_01: - A te naklejki rewelacja - tez widze ze pokoik Jasia ze skosami jest. U nas tez tak bedzie. Ustawne takie pokoiki sa??

poccoyo, mnie dziewczyny poradzily zeby Niunio nie spal w dzien tak dlugo, a jak spi to zeby go budzic. Ale Oliwier tez budzi sie w nocy co 2 godziny. Tylko ten pierwszy sen jest dluzszy - okolo 4-5 godzin. Ale jak on usnie o 21 to ja sie poloze o 23, i juz dwie godizny minelo czyli wlasciwie budze sie dzien w dzien co 2 godzinki :ico_sorki: ale w sumie spi ladnie bo od okolo 22 do 9 rano. A potem okolo 10 jak umyje mu buzke i dam witaminki to juz drzemie.

[ Dodano: 2009-01-20, 10:36 ]
"Pewnie teraz mnie wszystkie przechrzcza za te wypowiedz, ale takie jest moje zdanie" - Wiola moje tez. Nie bardzo sie widze w roli matki karmiacej dwu letniego chlopca. Chcilaabym w tym roku skonczyc karmic piersia!!! Mam nadzieje ze uda nam sie do pierwszych urodzin!!! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 sty 2009, 11:51

wiola, Justyna ja uwielbiam karmić piersią mojego synka, to są chwile zarezerwowane tylko dla nas, uwielbiam jak Filipek ciągnie cycusia i mruczy przy tym, mruży oczka, przytula się rączkami do cycusia to są nasze wspólne chwile :ico_brawa_01: A i wygodne bo mam je zawsze przy sobie gotowe do podania :-D

betka, ku sobie większe jeansy to odrazu humorek się poprawi :ico_oczko: Ja zawsze nosiłam rozmiar S a teraz kupiłam sobie spodnie rozmiar M bo też bioderka szersze, a nawet kurcze nie wiem ile ważę bo zapomniałam się zważyć u ginki a ona mnie nie ważyła :ico_puknij:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

20 sty 2009, 12:03

A co do dlugosci karmienia cycem to dwa lata mnie przerazaja. Widziałam jak moja ciotka siedzac w domu z goscmi karmiła swoja core cycem do 3 roku zycia. A mała przylatywała do mniej i szrpałą ja za bluzke przy ludziach i rozpinała, bo chciala cyca :ico_olaboga: Dla mnie jest to nie do pomyslenia.
to jakiś hardkor. Gabryśka nigdy nie szaprała mnie za bluzkę, nawet jak się odzwyczajałyśmy........

Motylek każda ma prawo do swoich odczuć ja też uwielbiam te chwile z malcem.... wiem że je tak jak potrzeba i tyle ile potrzebuje......nadwaga mu nie grozi.... a Wiola co do tych karmień co godzine to jest na początku, potem przerwy stają się dłuższe tak jak na butelce do 3 godz....Ja jakoś teraz mam czas na prasowanie, pranie sprzatanie spcerki, gotowanie no i na starszą córcię jak wraca z przedszkola
Noc też potem już wygląda lepiej i pobudka jest raz w nocy.....

mały zaczął się ślinić i łapki wpycha na potęgę do buzi...

a bioderka zejdą się tylko potrzeba czasu.... (sama pocieszam się tym)

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

20 sty 2009, 12:25

mały zaczął się ślinić i łapki wpycha na potęgę do buzi...
wlasnie i moj maluszek tez sie bardzo slini!!! :-) ale podobno to gruczoly slinowe sie roziwjaja i dlatgeo. Choc nigdy nie wiadomo kiedy zabki wyjda... Moze za miesiac a moze za pol roku :-) ale juz sie nie moge doczekac tych dwoch malutkich zabkow na dolnym dziaselku - slicznie to wyglada :ico_brawa_01: oby tylko obeszlo sie bez wiekszych bolesci :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

20 sty 2009, 12:33

JustynaiGabi, no moj robi to samo :-D a podobno na trzy miesiace przed pierwszymi zabkami dziecko juz zaczyna cos odczuwac :-)
Justa ja miałam taki widok z tymi cycami przed oczami jak mała rwała sie do piersi i moze to mnie tak zniecheciło :ico_placzek:

A własnie mialam sie zapytac, czy wy moczycie dziecku uszka jak je kompiecie, znaczy czy pozwalacie zeby były zanuzone w wodzie?
Kurcze bo ja słyszalam rozne teorie, jedna ze niby wolno moczyc a durga ze nie :ico_olaboga: ja narazie jakos usnikam dostania sie wody do uszu, ale nei wiem czy dobrze robie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

20 sty 2009, 13:03

ja moczę bo woskowina ładnie się wypłukuje a przecież patyczkami grzebać nie wolno!!!!!!!! a jak maluch jest na basenie i nurkuje ??????

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

20 sty 2009, 13:50

ja moczę bo woskowina ładnie się wypłukuje a przecież patyczkami grzebać nie wolno!!!!!!!! a jak maluch jest na basenie i nurkuje ??????
no własnie basen, tylko ze z noworodkiem na basen mało kto idzie. W sumie ja tez malęgo mam zamiar tam zabrac ale tak około 5 miesiaca :-)
A ja małamu czyscze patyczkiem tym specjalnym do dzieci ale tylko te małzowine tam do srodka nigdzie nie wjezdzam nim :-) tylko tylke co widac z zewnatrz.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

20 sty 2009, 14:24

Dzieki za dane Waszych Maluszków, Motylku podaj swoje, przecież Ty "nasza" jesteś tak samo jak Blumek, a że dzieci się spieszyły, albo troche spóźniły to co..

Tyle się naczytałam,że już po mału nie pamiętam, która co pisała :-) ale tak z grubsza..

Jaś puki co nie ma swojego pokoiku, ale ma swój kącik u nas w sypialni, to było kiedyś osobne pomieszczenie, ale jakieś 10 lat temu rodzice zburzyli ściane, żeby powiększyć pokuj i tak zostało, całość ma może z 5m2 jakoś 2,5mx2m spokojnie weszły tam 3 komody łóżeczko, fotel do karmienia (typu finka), stoi też kolumna od wierzy, bo nie mieliśmy gdzie jej postawić i biurko z kompem i o dziwo jest jeszcze miejsce, pakowne to poddasze, później zrobie dokładne zdjęcia, to zobaczycie jak to wygląda.. wrzuce wieczorkiem :-)

Co do karmienia piersią, to uważam, że każda mama decyduje sama jak karmi, ja piersią karmiłam może ze 3 godziny w sumie, rozbite na mniej więcej 2 tygodnie, bo na początku nie było mleczka, a jak był, to Jaś nie chciał ssać, więc każde karmienie cycem to był jeden wielki ryk, najpierw darł się Mały, później ja.. więc pozostała butla i Jaś kocha swoją butelke, za nic w świecie nie zamieni jej na cyca, bo nawet nie umie się z nim obejść.

Justyna, nie obraź się, ale jak słysze że kobieta karmi do 3r życia dziecka, to mam mniej więcej taki sam obraz przed oczami jak Wiolka, po za tym mam to powiedzmy "na co dzień" córka znajomych odstawia takie właśnie cyrki, przychodzi do mamy i mówi dawaj cycusia, jak słyszy, że nie bo akurat są w gościach, albo supermarkecie, albo w jeszcze jakimś innym miejscu, to drze się na całe gardło, podchodzi do mamy, szarpie ją i wywala tego cyca na wierzch no i ssie.. a jak mama pyta kochasz mamusie? to dziecko odpowiada NIE KOCHAM CYCUSIA!! więc powiem szczerze, takie karmienie, to ja mam głęboko w poważaniu.. bo przecież wszystko ma swoje granice, a i sami pediatrzy mówią, że karmienie jest najbardziejwartościowe przez pierwsze 6mcy bo wtedy przekazuje się dziecku swoje przeciwciała i się je uodparnia, a później to już tylko przyjemność dla mamy. Po za tym nie uważam, żeby przyklejanie się dziecka do cyca celem uspokojenia, było jakimś szczególlnym objawem miłości, każda mama kocha najbardziej na świecie swoje dziecko zupełnie za nic i bezwarunkowo, bez względu na to w jaki sposób je karmi.. Rozpisałam się troche, ale takie jest moje zdanie, to że karmie butelką nie znaczy, że jestem gorszą mamą..

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 sty 2009, 15:50

to że karmie butelką nie znaczy, że jestem gorszą mamą..
Oczywiście że nie i nikt tego tutaj nie powiedział, każda ma swoje zdanie i swoją sytuację do której musi się dostosować i każda z nas inaczej myśli o karmieniu. Ale każda z nas jest wspaniałą mamusią i kocha swoje maleństwo najbardziej na świecie obojętnie w jaki sposób karmi.Ja szczeże mówiąc też sobie nie wyobrażam że miałabym karmić Filipka 3 lata właśnie ze względu na takie sytuacje jak wymieniłyście, myślę że maksymalnie do roku będę karmiłą piersią, no ale jeszcze zobaczymy :ico_oczko:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość