barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

02 cze 2009, 08:36

kilolek teraz to już nie ma znaczenia, bo kwas foliowy powinno się brać przed ciążą i do 3 miesiąca ciąży, potem już nie trzeba
ja też biorę witaminki dla ciężarówek, ale do 3 miesiąca dodatkowo łykałam kwas

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

02 cze 2009, 09:05

Ja do 3 miesiąca kwas i witaminę A. Kilolek kup sobie jakąś wiązankę witamin i postaw w widocznym miejscu w kuchni, ale tak by mały nie dosięgnął. Ja kładę tam gdzie mam talerze w szafce i mimowolnie je widzę, gdy robię śniadanie i udaje się nie zapominać.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 cze 2009, 10:17

kilolek teraz to już nie ma znaczenia, bo kwas foliowy powinno się brać przed ciążą i do 3 miesiąca ciąży, potem już nie trzeba
przed brrałam przez 2 miesiące i przez pierwszych 2 tygodnie c. Witaminy mam prenatal dha, ale kupiłam go miesiąc temu, a wzielam jedną tabletkę :ico_noniewiem: stoi na samym środku, ze widac go z kazdego miejsca w kuch i salonie :ico_noniewiem: tylko tak sie zastanawiam czy nie powinnam jednak kupic innego prenatalu, bo dha jest wlasciwie na 3 trymestr. W aptece była jakas zielona baba, ktora wciaksala mi ze wszystkie witaminy sa takie same blabla a mi sie wtedy spieszylo i nie przemyslałam sprawy. Jutro pójde :ico_noniewiem: a morfologie to zobaczymy czego mi brakuje

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

02 cze 2009, 11:48

Ja caly czas bralam kwas foliowy a witaminki to prenatal complex.
Dzis mam wizyte u kardiologa :ico_olaboga: :ico_olaboga: i juz mam troche cykora. Bo od jakiegos czasu strasznie zaczelo mi kolatac serducho, lezalam w lozku i nagle czuje ze wali jak szalone i wtedy pulsu nawet 110 :ico_szoking: i tak kilka razy dziennie. Gin dal mi juz tabletki na unormowanie pracy serca i sie poprawila :ico_sorki: :ico_sorki: A dzis kardiolog i ekg. Trzymajcie kciuki

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 cze 2009, 11:52

Dzis mam wizyte u kardiologa :ico_olaboga: :ico_olaboga: i juz mam troche cykora. Bo od jakiegos czasu strasznie zaczelo mi kolatac serducho, lezalam w lozku i nagle czuje ze wali jak szalone i wtedy pulsu nawet 110 :ico_szoking: i tak kilka razy dziennie. Gin dal mi juz tabletki na unormowanie pracy serca i sie poprawila :ico_sorki: :ico_sorki: A dzis kardiolog i ekg. Trzymajcie kciuki
_________________
a przed ciążą mialaś probllemy kardiologiczne? Ja nigdy nie miałam, a teraz mam podobnie jak ty. Raz to nawet do tego stopnia, ze się hiperwentylowałam. Miałam robione ekg i nic nie wykazało, więc moze to u mnie hormony jakoś wpływają... sama nie wiem

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

02 cze 2009, 12:07

kilolek, nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam. Dopiero tak od ok 1,5 tyg tak mam. Gin powiedzial, ze tak nie powinno byc i od razu dal isoptin 3 x dziennie i jest ok. Tylko przeraza mnie to zazywanie tych roznych lekow w ciazy. Biore na nadcisnienie juz od 3 lat i teraz ten isoptin :ico_olaboga: :ico_olaboga:
A tobie lekarz nie dal zadnych lekow na to??

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 cze 2009, 12:37

kilolek, to ze zapominalas o kwasie foliowym to chyba nie jakies przestepstwo, bo przeciez ile dzieci jest z wpadek, czy wtedy dziewczyny biora kwas, ?? a rodza chore dzieci ?? nie , tak samo czasem ktos sie pozno dowiaduje ze jest w ciazy i to ze nie bral kwasu nie oznacza ze urodzi chore dziecko.
Tu gdzie ja mieszkam nic nie mowia o braniu kwasu czy witamin, jak chcesz to sama mozesz brac, a dzieci zdrowe sie rodza.
wiec ja mysle ze i u ciebie bedzie ok.
Ja jak narazie zadnych witamin nie lykam, moze potem zaczne

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 cze 2009, 13:36

A tobie lekarz nie dal zadnych lekow na to??
no właśnie nie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
bigottka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3186
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:26

02 cze 2009, 13:57

Dziewczyny sorki że tak się wtrącam ale co się dzieje z uleczka bo coś ostatnio się nie odzywa??

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

02 cze 2009, 14:30

J

A propo witamin, ja mam taki probblem... nie biorę żadnych, bo ciągne zapominam :ico_wstydzioch: mało tego kwasu foliowego wziełam od poczatku ciązy może z 10 tabletek :ico_wstydzioch: myślicie, ze to bardzo źle??? Oczywiście znam cała teorię do czego kwas foliowy jest konieczny itd ale czy to oznacza, że skoro nie brałam to będzie źle???
ja myślę, że nie bo są też takie mamuśki co nie biorą witamin do tego palą i piją i zdrowiuśkie dzieciaki rodzą, zaś mi lekarz powiedział ż nie trzeba brać i kwasu i witamin, bo w witaminach jest już zalecana dzienna dawka kwasu

[ Dodano: 2009-06-02, 14:35 ]
Dzis mam wizyte u kardiologa :ico_olaboga: :ico_olaboga: i juz mam troche cykora. Bo od jakiegos czasu strasznie zaczelo mi kolatac serducho, lezalam w lozku i nagle czuje ze wali jak szalone i wtedy pulsu nawet 110 :ico_szoking: i tak kilka razy dziennie. Gin dal mi juz tabletki na unormowanie pracy serca i sie poprawila :ico_sorki: :ico_sorki: A dzis kardiolog i ekg. Trzymajcie kciuki
ja też mam robić ekg, zalecił mi lekarz bo mam bardzo silne zawroty głowy. Nie codziennie ale jak już są to lepiej żebym krzesło pod ręką miała ....

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość