ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

22 maja 2012, 14:26

a moja mama mi czesto przypomina jakim ja bylam mamin cyckiem, jak to nieodstepowalam jej na krok, jak to spalam z nia do 8 roku zycia :ico_szoking: z jedna noga na niej, zeby ja caly czas czuc przy sobie, jak to wyczuwalam ze wychodzi sie szykowac do pracy i siadalam pod drzwiami zeby nie wyszla :ico_haha_01: jak to na urodzinach siedzialam jej na kolanach zamiast bawic sie z innymi dziecmi :ico_haha_01: jak to musialam miec przy sobie choc jeden smoczek (ponoc wygryziony maksymalnie, wrecz smierdzacy)i choc nie mamlalam go juz pozniej to musial byc na wszelki wypadek :ico_noniewiem:
teraz jak juz jestem dorosla to mnie to smieszy, ale te moje zachowania ktos we mnie zapoczatkowal, a potem ciezko bylo zmienic..

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

22 maja 2012, 14:32

błędem by było gdyby dziecko przyzwyczaiło się do spania z mamą i z nikim więcej
ale to ze nie przyzwyczaił sie teraz nie oznacza ze nie przyzwyczai sie choćby w tym czy w przyszłym tygodniu, dzieli was cienka linia
To samo chciałam napisać.Dziecko dziś jest takie ,lubi tak a jutro się może zmienić nie do poznania.Wiem bo moja Lili była innym dzieckiem,teraz jest przeciwieństwem siebie z nie tak dawna. Zmieniło się to w ciągu chyba dnia .
Tak że ja już nie powiem ani nie napisze nigdy moja Lili to .... bo wiem że jutro może już być na odwrót.

U nas upalnie, lecz bardzo wietrznie. Koło 11 było mniej niż teraz. Moja dziś odbyła pierwsza kąpiel w basenie na polu.Bardzo zadowolona , ciapu ciapu robiła raczkami i się chichrała. Teraz śpi a ja musiałam szybko wszystko na polu pochować bo wiatr porywa.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 maja 2012, 14:35

a moja mama mi czesto przypomina jakim ja bylam mamin cyckiem, jak to nieodstepowalam jej na krok, jak to spalam z nia do 8 roku zycia :ico_szoking: z jedna noga na niej, zeby ja caly czas czuc przy sobie, jak to wyczuwalam ze wychodzi sie szykowac do pracy i siadalam pod drzwiami zeby nie wyszla :ico_haha_01: jak to na urodzinach siedzialam jej na kolanach zamiast bawic sie z innymi dziecmi :ico_haha_01: jak to musialam miec przy sobie choc jeden smoczek (ponoc wygryziony maksymalnie, wrecz smierdzacy)i choc nie mamlalam go juz pozniej to musial byc na wszelki wypadek :ico_noniewiem:
heh jakbym czytała o sobie :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
ja tak miałam chyba do 6 lat ze bez mamy ani o krok :ico_olaboga:
zmieniło sie jak mama do szpitala trafiła pierwszy raz :ico_noniewiem:

[ Dodano: 22-05-2012, 14:37 ]
a ja za 2,5 godziny do pracy musze wyjsc ech...
poszłabym sie poopalać jeszcze :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

22 maja 2012, 15:15

ale ja nie uważam za złe, ze dziecko śpi nie tylko z mamą, a to, ze w ogóle śpi z dorosłymi, że samo nie potrafi. Ale jak już pisałam każdy robi co uważa za słuszne. I nie chodzi o to, że trzeba c zegoś oduczyc bo to akurat jest normalne, ale o to, że jeśli mozna uniknąć jakiegoś stresu to czemu nie unikać go od poczatku. Nauka nocnikowania akurat jest czymś normalnym, bo dziwne by dziecko umiało siusiac do nocnika od dnia urodzenia, ale spanie w swoim łóżeczku to już nasz wybór, uczymy od urodzenia bo możemy, bo świadomi chyba jesteśmy, ze wiele będzie innych kłopotliwych sytuacji do oduczenia, jak cyckowanie, butelkowanie (coś co jest normalne i naturalne) i tylko o to mi chodzi. Nie jestem najmądrzejsza bo i mi można zarzucic pewno złe wychowanie bądź jakieś złe przyzwyczajenia, ale staram sie unikac pewnych sytuacji by nienarażać dziecka na kolejne stresy, a pamiętać trzeba że im starsze tym trudniej wytłumaczyć, dlaczego nagle musi się odzwyczaić od ciepła dorosłej osoby, skoro po dziś nikomu nie sprawiało to problemu.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

22 maja 2012, 16:42

spalam z nia do 8 roku zycia ,na urodzinach siedzialam jej na kolanach zamiast bawic sie z innymi dziecmi
Żona szwagra tak samo miała z córką. Była duża bo chodziła do przedszkola a z mamą musiała być na okrągło.Właśnie do przedszkola nie chciała iść bo bez mamy nie dało rady .
uczymy od urodzenia bo możemy, bo świadomi chyba jesteśmy, ze wiele będzie innych kłopotliwych sytuacji do oduczenia, jak cyckowanie
Ja właśnie w cycowaniu źle zrobiłam .Od jakiegoś czasu małą karmię tylko 2-3 razy dziennie i to zawsze przed spaniem.Ona jadła aż zasnęła prawie przy cycu ,odkładałam do łóżeczka i spała.Ale to tez złe jest .Wczoraj pojechałam do kina z siostra wieczorem.Mała nakarmiłam i P miał ja uśpić,ale mała o spaniu nie myślała bo cyca nie było.Siedziała z nim do 22 ale z płaczem i tak zasnęła.
Od dziś karmię cycem między spaniem. Do spania kładę gdy widzę że jest marudna lub ziewa. Ale ona w ryk więc wychodzę, za jakąś krótką chwilę wchodzę daje wodę z butelki , głaskam po brzuszku i znów wychodzę .Po kilku min zasypia.Ale mam nadzieję że za kilka dni się nauczy ładnie bez cyca zasypiać.
pamiętać trzeba że im starsze tym trudniej wytłumaczyć
Miałam znajoma co mówiła że głupia jestem ,bo przecież im większe tym lepiej bo właśnie wytłumaczysz.Potem jej synek urósł i zrozumiała że nie zawsze tak jest.

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

22 maja 2012, 23:07

Hej!

Kwiatunio
współczuję przeżyć :ico_sorki: . Jak Izunia teraz się czuję?

Upał straszny jest, ale od soboty znowu ochłodzenie ma być.

U Nas też pamiętam, że ja, a potem brat z mamą długo spaliśmy :ico_olaboga: .
Z perspektywy czasu widzę, że to nie jest dobre. Ja to od początku Eryka do wyrka nie brałam bo akurat jak w ciąży byłam to kuzynka problem miała z rocznym dzieckiem, że w łóżeczku u siebie spać nie chciał tylko z rodzicami, a Oni zamiast oduczać to łóżko większe kupowali bo pomieścić się nie mogli :ico_puknij: .

Stawiam :ico_tort: za 7 miesięcy Eryka !

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

23 maja 2012, 07:15

witam
:ico_buziaczki_big: dla Eryczka..

co do spania to ja w 100% podzielam zdanie elibell :-)

a powiedzcie jak ubieracie dzieciaczki do spania?
bo moja spi w pajacu i zastanawiam sie czy teraz jak sa takie hyce, a u mnie w sypialni na prawde mam cieplo, nie jest jej za cieplo? :ico_noniewiem:

wogole taka jest marudna przy tej cieplocie :ico_olaboga: nawet wczoraj chyba z tego ciepla zrobila sobie 2 drzemki :ico_szoking: dosc dlugie bo ponad godzinne :ico_szoking: :-)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

23 maja 2012, 08:14

kuzynka problem miała z rocznym dzieckiem, że w łóżeczku u siebie spać nie chciał tylko z rodzicami, a Oni zamiast oduczać to łóżko większe kupowali bo pomieścić się nie mogli :ico_puknij:
Głupota ludzka nie zna granic.
Stawiam :ico_tort: za 7 miesięcy Eryka !
:ico_brawa_01: wszystkiego dobrego
a powiedzcie jak ubieracie dzieciaczki do spania?
Jak są takie upały to ubieram jej same bodziaki z długim rękawkiem .Jeśli są naprawę duże upały i w pokoju Lili jest nagrzane to w krótkim rękawku.Przykrywam tylko kocykiem nie kołderką.
Oczywiście w nocy jak idę do niej to jest skopana i odkryta cała.Dziś P ją znalazł rano na poduszce leżała zwinięta w kłębek.

Dziś tez się zapowiada ciepełko. Więc trzeba nalać wody do baseniku Lili.
P ma wolny dzień ,teraz odsypia nockę bo był na giełdzie.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

23 maja 2012, 09:15

u mnie też pajacyki do spania służą, ale w bardzo ciepłe dni bodziaki krótkie. choć takich u nas brak niestety, noo poza wczorajszym, ale dzis juz jakoś słońca nie widać.

a w ogóle doberek

[ Dodano: 23-05-2012, 09:16 ]
ale napisałam;):):)oczywiscie chodziło mi, ze u nas brak ciepłych dni, nie bodziaków krótkich:):):)

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

23 maja 2012, 10:21

hej:)

dla Eryczka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_tort:

Wybrałam jednak inną sukienkę :ico_oczko:
Obrazek
Taką, ale tak mi się spodobała, że zmieniłam zdanie choć na tamtą byłam nastawiona od początku :-D


Co do spania z dzieckiem to ja się staram nie spać z Oliwią, ale często po pierwszej drzemce ląduje u nas, bo oczywiście karmię na leżąco i zasypiam. Nie pochwalam tego, sama na siebie zła jestem, bo ani ja ani P nie wyspani wtedy jesteśmy. No ale to wygoda i lenistwo moje i tyle. Ale muszę się właśnie tego oduczyć, bo boje się że będę miała problem później...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość