Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

06 cze 2007, 16:43

A ta witamina to na co?

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

06 cze 2007, 17:02

cześć. Ja idę do szpitala w pon 11.06 i prawdopodobnie we wtorek będe miała zabieg! I nareszcie,w sumie tydzień wcześniej...Teraz lekarz kazał mi się nie forsować, żebym nie popsuła planów! Już troszke się spakowałam, martwią mnie troche te strajki, ale mam w tym szpitalu znajomą pielęgniarke i ona powiedziała że nie będzie żadnych problemów z przyjęciem mnie!

Awatar użytkownika
acia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 503
Rejestracja: 15 mar 2007, 19:06

06 cze 2007, 17:04

Witajcie kochane,
godzinę temu wróciłyśmy do domu, bo mała miała żółtaczkę dlatego tak nas przetrzymali.Urodziła się 31 maja o 22:35 dostała 10 punktów miała 55 cm i 3340 g.

Dziękuję Wam bardzo za sms-ki i pozdrowienia.

Teraz sobie grzecznie spi w łóżeczku.Obiecuję wkleić jakąś fotkę , ale nie wiem kiedy bo muszę ogarnąć troszkę siebie i dom i chcę trochę odpocząć od szpitala.Poza tym pewnie w najbliższych dniach odwiedzą nas tabuny ludzie z czego nie bardzo się cieszę .
O porodzie nie piszę bo było niefajnie, ale byłam w szoku jak po porodzie położyli mi ją na brzuchu i tak leżałyśmy razem przez prawie 2 godz a w międzyczasie położna przystawiła mi ją do piesi a ona sobie ssała.Poryczałam się jak głupia.Dla takich chwil warto żyć.

Mam nadzieję ,że u was wszystko gra.Nie bójcie się porodu.Pozdrawiam WAs wszystkie razem z Julką.JESTEŚCIE BARDZO KOCHANE.

Odezwę się wkrótce, buziaki dla przyszłych mam :-D

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

06 cze 2007, 17:09

acia, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ale ci dobrze...masz swoje maleństwo! cudownie...już jesteś po...każda by tak chciała...

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 cze 2007, 17:26

czesc Acia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

06 cze 2007, 17:33

Acia no to super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: czekamy z niecierpliwoscia na zdjecia :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

06 cze 2007, 17:48

chyba wszystkie zazdrościmy aci... Ale na każdą przyjdzie swoja kolej... :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

06 cze 2007, 18:03

Acia dobrze, że już jesteście w domku no i z nami...
Wklejaj zdjęcia jak tylko znajdziesz chwilkę bo padniemy z ciekawosci....

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

06 cze 2007, 18:17

acia ale super :ico_brawa_01: ja to sie zaraz wzruszam,jak takie posty czytam :ico_placzek: :ico_wstydzioch: kamilko wit d na krzywice,a k juz nie pamietam,ale zaraz zobacze

[ Dodano: 2007-06-06, 18:19 ]
Witamina K

Pokarm kobiecy zawiera niewielką ilość witaminy K - 1-5 ug/l.[37] Przed rozpoczęciem powszechnego, profilaktycznego podawania noworodkom witaminy K w szpitalach, klasyczna postać choroby krwotocznej noworodków występowała u 0,25-1,7% dzieci urodzonych o czasie i powodowała ciężkie krwotoki w pierwszych dniach życia.[38] Karmienie piersią jest czynnikiem ryzyka choroby krwotocznej, ale dzięki pozajelitowemu podawaniu witaminy K dzieciom bezpośrednio po urodzeniu niemal całkowicie ją wyeliminowano.

Skaza krwotoczna objawiająca się po kilku pierwszych tygodniach życia i spowodowana niedoborem witaminy K (późna postać choroby krwotocznej noworodków) dotyczy niemal wyłącznie niemowląt karmionych piersią i u dzieci, które nie otrzymały witaminy K bezpośrednio po urodzeniu, występuje z częstością 1/1000, chociaż opisano również pojedyncze zachorowania u niemowląt, u których zastosowano profilaktykę.[37] Późna postać choroby krwotocznej częściej niż inne jej odmiany objawia się krwawieniem wewnątrzczaszkowym i jest przyczyną znacznej chorobowości oraz dużej śmiertelności.[38] Do jej czynników ryzyka należą biegunka i leczenie antybiotykami, dlatego niektórzy eksperci zalecają rozważenie podania dodatkowej dawki witaminy K niemowlętom karmionym piersią, które są leczone antybiotykiem o szerokim spektrum przeciwbakteryjnym.[37] W przeszłości AAP zalecała podawanie witaminy K co 5-7 dni niemowlętom karmionym piersią, chorym na przewlekającą się biegunkę,[39] ale obecnie wycofano się z tego.[1] Dodatkowe dostarczenie witaminy K jest natomiast niepotrzebne u dzieci karmionych mieszankami dla niemowląt, gdyż spożycie tej witaminy wielokrotnie przewyższa wówczas dzienne zapotrzebowanie.

Na koniec należy przypomnieć, że skaza krwotoczna z powodu niedoboru witaminy K może wystąpić u starszych niemowląt i dzieci z zaburzeniami trawienia i wchłaniania (np. w przebiegu mukowiscydozy, atrezji zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych, niedoboru alfa1-antytrypsyny). Stany te wymagają systematycznego podawania witaminy K.

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

06 cze 2007, 18:29

Aciu jak dobrze ze juz jestes :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: oczywiscie czekamy na zdjecia

Ja kiedys mamie powiedzialam ze tak kolo 25 czerwca urodze a ona jak mnie dzis zobaczyla to mi powiedziala ze do 20 nie dotrwam bo brzuch poszedl w dol i to na pewno bedzie szybciej, no to musze sie szykowac psychicznie zeby mnie nie zaskoczylo

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość