szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

29 maja 2012, 18:46

odczekaj kilka dni w razie co, by nie fundowac jej powtórki z rozrywki w tak szybkim czasie
Spróbuję małej dać kozie ale tak za kilka dni .By odczekać chwilę.
szkieletorek powiem Ci że odważna jesteś, że tak szybko Małą chcesz przestawić na krowie. Ja jak wszędzie czytam to do 3 lat dziecko powinno być na modyfikowanym
No tak ,ja wiem co piszą ale dawniej jakoś dawali i było ok. A zresztą znajoma ma córkę 2 miesiące starszą i od dawna podaje krowie,inna co ma bliźniaki to gdy maluchy skończyły 6 miesięcy zaczęła gotować kaszkę na krowim i nic im nie jest.
szkieletorek ja sie dziwie, ze dalas jej z grubej rury mleko krowie..
ja też się dziwie. Tym bardziej, że z malutką od początku miałaś problemy uczuleniowe.
Tak ale ona na mleko nie była uczulona.Po za tym to że mam problemy z nią nie znaczy że nic nie będę jej dawać prócz mleka mojego.
mnie ciekawi jak dajecie budynie i kisiel to też taki dla dorosłych?
Mozna te z torebki albo samemu zrobić .Kisiel można zrobić z soku dla dzieci + mąka ziemniaczana by zagęścić.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

29 maja 2012, 20:19

No tak ,ja wiem co piszą ale dawniej jakoś dawali i było ok. A zresztą znajoma ma córkę 2 miesiące starszą i od dawna podaje krowie,inna co ma bliźniaki to gdy maluchy skończyły 6 miesięcy zaczęła gotować kaszkę na krowim i nic im nie jest.
w sumie każde dziecko inaczej reaguje, decyzja należy do rodzica.
A powiedz mi to wtedy krowie mleko to takie z kartonu czy butelki dają czy takie prosto od krowy?
Mozna te z torebki albo samemu zrobić .Kisiel można zrobić z soku dla dzieci + mąka ziemniaczana by zagęścić.
ale z tych takich soków z bobovity czy bobofruty czy takie soczki z kartoników?
kurcze nawet bym nie pomyślała że taki z torebki można już dawać, przecież tam pewnie masa jakiś barwników i innych dziwactw jest :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

29 maja 2012, 20:56

A powiedz mi to wtedy krowie mleko to takie z kartonu czy butelki dają czy takie prosto od krowy?
Ci znajomi dają prosto od krówki. Mieszkam na wsi więc tutaj nie problem o takie mleczko.Codziennie maja świeże.
ale z tych takich soków z bobovity czy bobofruty czy takie soczki z kartoników
Wiesz co ja raz robiłam to ,i ja robiłam z soku domowego bo robię co roku około 100 słoików,ale o tym przepisie przeczytałam na jakimś forum i tak mamy robiły właśnie z tych soków typu ,,bobovita,,.
nawet bym nie pomyślała że taki z torebki można już dawać, przecież tam pewnie masa jakiś barwników i innych dziwactw jest :ico_noniewiem:
Na pewno pełno tam różnych dziwactw niezdrowych.

Lili o 20 zasnęła. Ja upiekłam dziś placka z truskawkami . Teraz szybko do kapania,kolacja i lulu

[ Dodano: 29-05-2012, 20:57 ]
marcz a jak przygotowania do ślubu ??

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

29 maja 2012, 21:17

Witajcie!

Tak, nina, wiem, że jogurt jest delikatny i dlatego podaję :-)
marcz89, taki zwykły jogurt naturalny dodaję, 1 łyżka stołowa do bananka, czasem jeszcze wkruszę biszkopcik i pyszny deserek wychodzi. Polecam- słodziutkie od owocków, więc napewno posmakuje :-)

Kisiel to robiłam Zuzi, Maćkowi jeszcze nie- soczek bobovity, mąka ziemniaczana i woda- tylko nie wiem jakie proporcje :ico_noniewiem:
Wychodzi taki jak z torebki :ico_oczko: Tylko zdrowiutki.
A co do budyniu to sama jestem ciekawa.
No tak ,ja wiem co piszą ale dawniej jakoś dawali i było ok.
no własnie tak o tym myślałam, kto słyszał o mm :ico_olaboga:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

29 maja 2012, 21:55

A co do budyniu to sama jestem ciekawa.
No też mąka ziemniaczana ,mleko i jakiś dodatek by smak był,może czekolady troszku lub kakao.
No tak ,ja wiem co piszą ale dawniej jakoś dawali i było ok.
no własnie tak o tym myślałam, kto słyszał o mm :ico_olaboga:
Ja byłam chyba karmiona z 2-3 miesiące piersią ,potem mama wróciła do pracy i dawali mi krowie .

Wymalowałam sobie paznokcie ,popijam piwko i jest mi dobrze hehehe

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

29 maja 2012, 21:57

Moja Elizka sama cyca odrzuciła i MM też, miała jakoś rok i może 8 miesiecy, wiec skoro dziecko nie chce to nie zmusze, a mam koleżankę której córa niebawem 5 kończy i nadal MM pije.

Kocura oo i ja musż e z jigurckiem zacząć podawać bo to świetny pomysł na deserek

a i z kisielkiem też zapomniałam o mace ziemniaczanej - jutro zrobię, akurat mam owocki leśne:)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

29 maja 2012, 21:58

mleko i jakiś dodatek by smak był,może czekolady troszku lub kakao.
no, ale jak zrobić bez mleka krowiego? Modyfikowanego chyba się nie da ugotować :ico_noniewiem: A jako dodatek to też może być sok.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

29 maja 2012, 22:08

jak zrobić bez mleka krowiego? Modyfikowanego chyba się nie da ugotować :ico_noniewiem:
No tak mleka mm się nie powinno nawet do wrzątku dawać wiec gotowanie odpada.Hmmm no nie wiem a sojowe może ?? Nie mam pomysłu.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

29 maja 2012, 23:02

a ja gotowałam budń na mleku mm, nawet taki przepis na osesku jest.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

29 maja 2012, 23:13

marcz a jak przygotowania do ślubu ??
a do przodu;)
Sukienka już się szyj, obrączki się robią, zaproszenia rozdane, w środę jedziemy ustalać manu.
Za tydz jedziemy garnitury oglądać. Więc idzie jakoś wszystko:))
a ja gotowałam budń na mleku mm, nawet taki przepis na osesku jest.
taki z torebki?? kurcze że na MM to chyba też bym nie wpadła, bo tak jak szkieletorek mówi nawet do wrzątku go nie można dodać :ico_noniewiem: już zgłupiałam :ico_haha_01:

[ Dodano: 29-05-2012, 23:32 ]
szkieletorek napisał/a:
No tak ,ja wiem co piszą ale dawniej jakoś dawali i było ok.
no własnie tak o tym myślałam, kto słyszał o mm :ico_olaboga:
tylko pewnie dawali takie właśnie mleko prosto od krowy, swoje, pewne. A teraz jak ktoś nie ma dostępu do takiego to co mu zostaje innego? Z kartonu dawać? To nie mleko przecież, nie takie jak kiedyś dzieciom dawali.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość