Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

19 cze 2012, 21:10

jaki laktator?
Do szpitala mały, ręczny weź. Ja też biorę ręczny. Elektryczny mam w domu bo bratowa mi podarowała jak Jolkę urodziłam. Jej był bardzo potrzebny przy bliźniaczkach bo one nie umiały pić z piersi i przez 4 mieś wciąż ściągała żeby je wykarmić. Ogólnie jeśli dziecko ładnie pije z piersi to uważam że drogi laktator elektryczny to strata kasy, bo może użyjesz go kilka razy.

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

19 cze 2012, 21:13

Qanchita, a jakiej firmy masz reczny?

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 cze 2012, 21:13

jaki laktator? Czy to niezbedne? elektryczny czy reczny? Co polecacie? Czy do szpitala kupujecie smoczek?
ja miałam aventu ręczny i bardzo z niego zadowolona byłam. Tamten sprzedałam ale po siostrze mam razem ze sterylizatorem do mikrofalówki.
Obrazek

Obrazek

Co do smoczka to kupiłam za pierwszym razem i pamiętam lekarka od razu zła że nie pokarmię za długo. Ale jak Tomka naświetlali to sama powiedziała że dobrze że ma smoczek jak tyle godzin pod lampami leży. Teraz też zamierzam brać - nuka.
Obrazek

zastanawiam się czy nakładki silikonowe brać do szpitala. Wtedy chyba miałam ale nie pamiętam czy używałam je czy nie :ico_noniewiem:
Ale u Ciebie pewnie i tak jak urodzisz przed tym 6 sierpnia to L4 zostanie zerwane i zacznie liczyć się macierzyński,prawda?
niestety tak :-D szpital wysyła i już macierzyński się liczy.

[ Dodano: 19-06-2012, 21:15 ]
Powiem wam że był taki okres że naprawdę sporo ściągałam i byłam z niego zadowolona. Raz dwa i ściągnięty pokarm :ico_sorki:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

19 cze 2012, 21:19

gosia888, Wlasnie na allegro widzialam ze ten model jest najpopularniejszy.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 cze 2012, 21:22

gosia888, Wlasnie na allegro widzialam ze ten model jest najpopularniejszy.
i powiem Ci że później sprzedasz bez problemu. Ja sprzedałam na allegro całkiem nieźle.
Pamiętam jak w szpitalu chciałam go użyć. Ja naciskam a tu nic nie leci. Pomyślałam sobie co to za g.ówno. A dopiero Paweł mi porządnie przyssał i już poleciało :-D

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

19 cze 2012, 21:22

Qanchita, a jakiej firmy masz reczny?
Ja mam tommee tippee ręczny. A ten elektryczny to taki profesjonalny jak w szpitalach mają Spectra 3 firmy Tufi czy jakoś tak...ciągnie niesamowicie :ico_szoking: Ale tak patrzę na allegro i nowe kosztują ok 190zł więc staniały! Pamiętam jak brachol kupował to 350zł dał ponad 3 lata temu :ico_szoking:

[ Dodano: 19-06-2012, 21:28 ]
A co do smoczka to ja miałam silikonowe dla Jolki i teraz też mam. Jolka miała canpol (kulka) a dla małego kupiłam love. I to ze mała była zasmoczkowana już od drugiego dnia życia wcale nie przeszkodziło w karmieniu do 8 miesiąca.
Teraz tylko nie mogę jej oduczyć smoka :ico_wstydzioch: Bez niego nie zaśnie :ico_zly:
Dlatego małego spróbuję bez smoczka potrzymać ale w razie czego w torbie szpitalnej jest!

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 cze 2012, 21:39

Teraz tylko nie mogę jej oduczyć smoka :ico_wstydzioch: Bez niego nie zaśnie :ico_zly:
mój to taki był uzależniony od smoka :ico_olaboga: jeden w buzi, drugi przyczepiony na łańcuszku a trzeci w ręku nosił :-D jak sobie pomyślałam że będę musiałam go odzwyczaić to przeżywałam katusze. No ale jak miał ponad 2,5 roku afta mu się zrobiła w buzi no i go bolał smoczek. Zabrałam wszystkie smoczki i w ciągu jednego dnia zapomniał o nim :ico_sorki: no i zgryzu nie ma krzywego przez długie ssanie. Ja wolę smoczkowe dziecko niż takie co będzie mi wisiało non stop na cycku.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

19 cze 2012, 21:47

Ja wolę smoczkowe dziecko niż takie co będzie mi wisiało non stop na cycku.
No dokładnie! Dlatego w razie czego smoczek dla Tymka mam :ico_oczko:
Jolka też niedługo będzie miała 2,5 roku i bez smoczka spać nie pójdzie :ico_olaboga:
Może przedszkole sprawi że o tym zapomni :ico_noniewiem:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

19 cze 2012, 22:19

Tez mialam ten laktator Aventu i spisal sie rewelacyjnie. Mocno zasysal i lecialo :-)
gosia888, silikonowe nakladki uratowalymi karmienie bo bez nich ani dnia bym nie wykarmila piersia (plaskie i szerokie sutki). Pomogly mi je wyciagnac, a potem mala jadla bez nich. Do dzisiaj mam takie wyciagniete bardziej mimo iz nie karmie :-D fajneee :-D

Marta26 śliczna ta Twoja królewna!!!! Aniołeczek :-)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 cze 2012, 22:24

mimo iz nie karmie
a czemu przestałaś karmić?

A co do moich sutków nie były jakoś specjalnie wyciągnięte ale raczej takich problemów z karmieniem nie miałam.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość