Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

19 cze 2012, 22:29

a czemu przestałaś karmić?
Mleko zaniklo... mialysmy 2 kryzysy z jednego wyszlysmy, z drugiego po walce niestety nie.
Starczalo mleka tylko na sniadadanka...
Miesiac prawie tak pociaglysmy...
W sumie 4 miesiace karmilam. Z czego w ostatnim miesiacu mieszanie...
A teraz tylko butla i mala dalej szczesliwa :-)
Aczkolwiek pozegnanie z piersia przezylam...

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

19 cze 2012, 22:37

Mamusia ja mam laktator Medela Harmony moja szwagierka zadowolona i mi podarowała go czytałam o nim opinie i jest wychwalany ale dosć drogi bo około 180-200 zł a to ręczny jest... wydaje mi się ze zbędnie kupować elektryczny bo są o dużo droższe a nie wiadomo czy się przydadzą. Co do smoczkó to ja kupiłam 1 NUK-a póki co i jak mała bedzi edawać czadu to dokupię jeszcze 1 albo 2 ale innej firmy zeby sprawdzić Lovi mają łądne :-D

My po wizycie no i Nasza królewna waży już 2700g i w sumie jest na czasie bo wg obliczeń wychodzi na 37tyg+ 1 dzień wiec spoko podwozie od wczoraj sie nie zmieniło mianowicie ujście nadal zamknięte szyjka skrócona. Kaja zachwycała Nas widokiem ssąc pępowinę- śmiejmy się z M ze na wizytach to albo ssie palucha albo pępowinę taka mało wychowana zamiast machać np do rodziców. Lekarz był tak zszokowany moiją morfologią i mówi to prosze odłożyć terdyfon ( czy jak to isę pisze) a ja mówe że nie biorę a on no to piękną ma pani krew bo wyniki idą w górę.
powiem Wam tak moze to głupie ale trochę pocieszające bo spotkałąm znajomą która jest w 6 miesiacu i ona ma brzuchol taki jak ja więc w szoku byłam i albo ja mam mały ( a tak mi się wydaje ) albo ona ma duży jak na ten czas...

Dzisiaj wybrałam się na spacerek do sklepu w sumie ze 6 km zrobiłam i myślałam ze padne taka zmęcozna wróciłam ze szok :ico_szoking: ale mężul mi przed pójściem do ginka zorbił przyjemność mianowicie nalał wodę zimną do takiej specjalnej miski wrzucił masażer podłączył do prądu nastawił wiatrak na mnie i tak oglądałam tv przez godiznę masując stopy z ozonem co kolwiek on daje powiem Wam ze ulga niesamowita zwłaszcza ze trochę stopy mi napuchły :ico_szoking: aaa i kupiłąm stanik do karmienia jak przed ciążą nosiła B tak teraz stanik kupiłam 75DD :-D :ico_szoking:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 cze 2012, 22:49

W sumie 4 miesiace karmilam. Z czego w ostatnim miesiacu mieszanie...
najważniejszy czas karmiłaś :ico_sorki: Ja karmiłam 2,5 miesiąca Tomka i zdrowy był nie chorował bardzo.
waży już 2700g
tak jak mój smyk.
powiem Wam tak moze to głupie ale trochę pocieszające bo spotkałąm znajomą która jest w 6 miesiacu i ona ma brzuchol taki jak ja więc w szoku byłam
ja też lubię słuchać że nie mam takiego dużego brzucha :-D

No i super że u Kaji wszystko w porządku :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

19 cze 2012, 22:55

Nasza królewna waży już 2700g
Pewnie filigranowa będzie :ico_brawa_01: Tak przynajmniej wychodzi wg siatek centylowych:)

37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)


Ja się boję, bo nasz już 2 tyg. temu miał 2550 :ico_szoking:
powiem Wam tak moze to głupie ale trochę pocieszające bo spotkałąm znajomą która jest w 6 miesiacu i ona ma brzuchol taki jak ja więc w szoku byłam i albo ja mam mały ( a tak mi się wydaje ) albo ona ma duży jak na ten czas...
Może to jej drugie dziecko? Ja widzę że brzuch mam o wiele większy niż z Jolką o tym czasie, pomimo że Jolka wypadała na USG ciut większa.

[ Dodano: 19-06-2012, 22:56 ]
ja też lubię słuchać że nie mam takiego dużego brzucha :-D
Bo Ty naprawdę nie masz dużego :ico_sorki: Gdzieś na tym wzroście Ci się rozchodzi :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

19 cze 2012, 23:56

ja też lubię słuchać że nie mam takiego dużego brzucha
ja niestety z kazdej strony slysze " ale masz ogromny brzuch" albo " Ty juz chyba po terminie co ? " :ico_olaboga: :ico_noniewiem:

Ale naklikalyscie...
dziewczyny od pępka w doł zrobił mi sie taki gruby ( na ok 5-7cm szer) biały pas. Taka "biała" skóra nie wiem skad.co to moze byc?

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

20 cze 2012, 09:01

dziewczyny od pępka w doł zrobił mi sie taki gruby ( na ok 5-7cm szer) biały pas.
nie mam pojęcia :ico_olaboga:
" ale masz ogromny brzuch" albo " Ty juz chyba po terminie co ? "
bo Ty nie wysoka jesteś. I tak proporcjonalnie wygląda.

Dzisiaj nigdzie nie jadę lenię się. Chociaż przydałoby się do lidla pojechać. Ale tak mi się nie chce

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

20 cze 2012, 09:08

Madleine Może to mega rozstep? Mnie tez sie biale robia i rozciagaja meggggggaśnie

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

20 cze 2012, 09:14

Witajcie letnie mamusie
Podglądam Was czasem :ico_wstydzioch:, trochę z sentymentu, bo ja też rodziłam córcię latem, a trochę dlatego,że czekałam na zdjęcia Agatki, bo z Martą26 znamy się z czasów "Patrykowych" :ico_haha_01:
Marta26 Agatka śliczna i baardzo podobna do braciszka.
Madleine, trzymam kciuki za EKG, by wyszło ok
Co do laktatorów to też polecam ten z AVENTU, ja miałam wprawdzie z CANPOLA, ale działał na tej samej zasadzie, litry mleka nim ściągnęłam. Jak miałam dużo pokarmu to ściągałam i mroziłam bardzo mi s ten zapas przydał gdy wróciłam do pracy, karmiłam obydwioje do 1,5 roku.
Mad., współczuję przeżyć z mlekiem, mnie też bardzo zależało by karmić piersią, ale czasem tak bywa. Najważniejsze,że Malutka rośnie i jest zadowolona.
pomimo że Jolka wypadała na USG ciut większa.
u mnie Ania w 38 tygodniu była maleńka i lszcowano ją na 2500,a do 40przypakowała kilogram i ważyła 3550, albo mi ją źle zmierzyli albo tak urosła w 2 tygodnie,
Sorki,że Wam się wcięłam w wątek, ale Wam zazdroszczę tych Maluszków i chociaż oko nacieszę jak je pooglądam :ico_haha_01:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

20 cze 2012, 10:14

Qanchita to prawda ze to jej druga ciąża ale w sumie wszyscy mi móią ze brzuchol mam nie wielki jak na ten miesiąc/tydzień nawet moja siostra mi to mówi tyle ze ona miała olbrzyma :-D bo mała ważyła 4200g jak sie urodzila a w 39tyg i 4 dni sie urodziła.

Gosia ja też mam lenia na dzisiaj... ale musze posprzątać i poukładać na półkach w szafie a tak mi się nie chce ze szkoda gadać...

do tego męzul dzownił zebym go do lekarza zarejestrowała bo coś go kręgosłup boli :ico_noniewiem: i to już kilka dobrych dni leci na lekach przeciwbólowych.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

20 cze 2012, 11:20

Madleine Może to mega rozstep? Mnie tez sie biale robia i rozciagaja meggggggaśnie
nie nie rozstep to to nie jest :-) :-) tak jak sie czasem nacisnie na skore i zostaje bialy slad to ja mam takie na brzuchu. Pytlam dzis poloznej ale powiedziala,ze poprostu maly w tym miejscu bardzo naciska na brzuch i to jest taki " odcisk".
A rozstepy nie są białe tylko srebrzyste i pod swiatło by to inaczej wygladalo.

Bylam dzis u dr na nfz i zrobil mi w koncu usg,wage małęgo oszacowal na 2500 g,wiekowo wymiary ma idealne co do dnia :-)
No i juz mam komplet badan zrobionych - juz nic nie musze robic. Tylko polozna polecila brac teraz jakies tabletki zurawinowe zeby oczyscic uklad moczowy bo czesto nawet te nieliczne bakterie przedostaja sie do pochwy i lepiej przed porodem do oczyscic.
Madleine, trzymam kciuki za EKG, by wyszło ok
EKg juz mialam,teraz mam miec UKG serca czyli takie sercowe usg :-) ale dzieki :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość