Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

20 kwie 2008, 09:49

witam
dziewczyny, jak wyglada ciemieniucha? od czego sie zaczyna? mojej malej bardzo łuszczy sie skora na glowie, musze kilka razy ja natłuszczac, no ale teraz zastanawiam sie, czy to wlasnie nie sa poczatki ciemieniuchy

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

20 kwie 2008, 09:55

Sylwia.O. pisze:My też jak jest taka brzydka pogoda to nie wychdzimy na dwór. U nas dzisiaj co kawałek padał deszcz i powietrze takie wilgotne jest brrrr. Czekamy na lepszą pogodę

my tez czekamy ale dzis jest podobnie
A dajecie swoim pociechom witaminki? my dajemy ale strasznie sie krzywi . Niewiecie czy mozna je jakos inaczej podać?

[ Dodano: 2008-04-20, 10:04 ]
Dona u nas było podobnie strasznie łuszczyła się Kubusiowi skórka na głowie. I jak bylismy u lekarza to stwierdziła, że to poczatki ciemieniuchy. ale juz pozbyliśmy się jej :ico_brawa_01: . Codziennie w kapieli myjemy długo główke wacikiem z mydełkiem a poźniej czeszemy głowke i juz po dwóch kapielach znikło.

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

20 kwie 2008, 10:30

sylwia dziekuje, ty zawsze mi pomozesz :ico_brawa_01:
a zuzka dostala po jenej stronie buzki male krosteczki takie lekko czerwone , czy to mozliwe ze to sa potowki lubi bardzo z jednego cycka jesc i to wlasnie po tej strone, bo uczulenie to chyba nie jest bo wychodzi chyba na calej buzi nie wiem :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-04-20, 10:33 ]
wiecie co od 2 dni masz poprostu dosyc wieczorow, zuzka nap nie spi od 17 i placze steka marudzi wiec uda mi sie ja przytrzymac do 19 ide ja myc to wczesnie troche ale jest taka nie dobra ze szok, i potem jeszcze godzine siedzi pezy cycu usypia ma zamkniete oczy ale co chwile placze i znow do cyca i znow placze i tak potrafi do godziny szok a ja cala spocona i ryczec mi sie chce razem z nia :ico_placzek: :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-04-20, 10:35 ]
acha i dodam ze nie cierpi nie myc placze jak by jak ktos bił dopiero w reczniku jest ok , nie znam powodu dlaczego tak jest :ico_placzek: nigdy niczego nie zrobilam zeby ja wytraszyc w wodzie lub cos, nie wiem,

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

20 kwie 2008, 11:08

basia24 a może masz za gorącą wode lub za chłodną? i jeśli tak długo ryczy popołudniu to może też ma kolki?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

20 kwie 2008, 13:06

basia24 pisze:a zuzka dostala po jenej stronie buzki male krosteczki takie lekko czerwone , czy to mozliwe ze to sa potowki lubi bardzo z jednego cycka jesc i to wlasnie po tej strone, bo uczulenie to chyba nie jest bo wychodzi chyba na calej buzi nie wiem
BASIA U NAS TEZ ZACZEŁY SIĘ KROSTECZKI NA BUZI TYLKO PO JEDNEJ STRONIE ALE STOPNIOWO BYŁO ICH CORAZ WIĘCEJ I PO DRUGIEJ STRONIE TEŻ SIĘ POJAWIŁY. LEKARKA POWIEDZIAŁA, ŻE TO UCZULENIOWE ALE MI COŚ SIĘ WYDAJE ŻE TO SA TE ZMIANY HORMONALNE. SMAROWALIŚMY JEJ BUŹKĘ DERMOBAZĄ. POTEM KROSTKI ZACZEŁY ROBIĆ SIE TAKIE SZORSTKIE I TERAZ WIDZĘ ŻE POWOLI ZNIKAJĄ. sORKI ZA CAPSA :ico_wstydzioch:
zirafka pisze:A dajecie swoim pociechom witaminki?
My dajemy tylko witaminkę D i nic więcej. Nasza lekarka powiedziała, że wit K podawana jest od niedawna i to taki wymysł lekarzy. ponoć jest to na krzepnięcie krwi, zeby nie było jakiejść choroby z tym związanej ale mówila też że taką końską dawkę tej witaminy dostaje dziecko w szpitalu po urodzeniu io to wystarczy.

[ Dodano: 2008-04-20, 13:11 ]
Basiu może faktyznie mała coś boli - moze to kolka. U nas było to samo. dajemy teraz do każdego jedzenia espumisan po kilka kropelek i jest ok. Mała miała takie chyba lekkie kolki bo nie ryczała bardzo ale płakała i była marudna, brzuszek miała miękki i nie kopała nóżkami. Ale coś ewidentnie jej było. Nie wiem tez czy nie było jej gorąco. Teraz już nie płacze ale esppumisan dajemy i ubieramy lżej. U nas w domu jest bardzo ciepło - około 24 stopni i mała chodzi w samych bodach i spodenkach i jest ok

[ Dodano: 2008-04-20, 13:15 ]
Basiu a co do kąpania to musis zpopróbować może ma za gorąco albo za chłodno. Moja lubi cieplejszą wodę . Robimy jej około 38 stopni i jest jej fajnie.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

20 kwie 2008, 18:29

Sylwia.O. pisze:Robimy jej około 38 stopni i jest jej fajnie.
moj ma to samo, 35-37 to ponoc dla niektorych dzieci za malo :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

20 kwie 2008, 20:22

lalunia pisze:a może masz za gorącą wode lub za chłodną
hmmm woda ma 37 stopni, nie wiem moze zrobie jej wiecej 38. wiecie co dzis znow bylo to samo ryczala prawie 45 minut i zasnela o 16:30 i spi do teraz a jest 20:18 z tego wynika ze ona jak by przed nocnym spaniem takie numery robila ale 16:30 to wczesnie ja nie wiem co jej sie pomieszlo ze ona nie wie ze to jest jeszcze dzien, i co mam teraz zrobic jak sie obudzi nir wiem chyba ja nakarmie i bedzie dalaj spala bo juz jej nie bede myc , nie wiem naprawde, a niby brzuszek ma miekki, ale jak placze to macha mocno raczkami i az robi sie czerwona , sama ne wiem co myslec.
my podajemy zuzi 1 dzienne po 2 kropelki witaminy k

[ Dodano: 2008-04-20, 20:25 ]
Sylwia.O. pisze:BASIA U NAS TEZ ZACZEŁY SIĘ KROSTECZKI NA BUZI TYLKO PO JEDNEJ STRONIE ALE STOPNIOWO BYŁO ICH CORAZ WIĘCEJ I PO DRUGIEJ STRONIE TEŻ SIĘ POJAWIŁY. LEKARKA POWIEDZIAŁA, ŻE TO UCZULENIOWE ALE MI COŚ SIĘ WYDAJE ŻE TO SA TE ZMIANY HORMONALNE. SMAROWALIŚMY JEJ BUŹKĘ DERMOBAZĄ. POTEM KROSTKI ZACZEŁY ROBIĆ SIE TAKIE SZORSTKIE I TERAZ WIDZĘ ŻE POWOLI ZNIKAJĄ.
ana juz ich nie mam zniknely to byly chyba potowki :-)

[ Dodano: 2008-04-20, 20:27 ]
Sylwia.O. pisze:Basiu może faktyznie mała coś boli - moze to kolka
i myslisz ze zawsze wieczorem przed nocnym spaniem??? bo mi sie wydaje ze skoro dziecko usypia na tyle godzin to juz usypia na noc bo w dzien ona mi spi po 2 gora 3 godziny,

[ Dodano: 2008-04-20, 20:29 ]
Sylwia.O. pisze:Nie wiem tez czy nie było jej gorąco. Teraz już nie płacze ale esppumisan dajemy i ubieramy lżej. U nas w domu jest bardzo ciepło - około 24 stopni i mała chodzi w samych bodach i spodenkach i jest ok
zuzi napewno nie jest goraco ja ja bardzo lekko ubieram w domu chodzi tylko w body i ma spodenki, albo spicha, lub pajacyka na to a w domu nie mam cieplo bo okolo 20 stopni

[ Dodano: 2008-04-20, 20:30 ]
chyba nawet nie mam tyle....

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

21 kwie 2008, 07:03

basia24 żeby ci mała przypadkiem z dnia nie zrobiłą sobie nocy i z nocy dnia :ico_olaboga: , moja najstarsza sie mi tak przestawiła, ale miałąm przekichane :/

wez zobacz jak ona tak płacze bardzo mocno czy jak włożysz jej termometr do dupki czy na chwile przestanie i czy może puści bączki, mówisz że nie ma kolek i brzucholek jest miękki ale nie zaszkodzi sprawdzić, może akurat przestanie płakać jeśli puści troche gazów lub zrobi kupke przy termometrze, jeśli tak będzie będziesz wiedziała że jednak są kolki a jeśli nie pomoże to znaczy że coś innego jej dolega, ale bardzo jest to dziwne że dziecko płacze tak niepokojąco jeśli nie ma kolek :ico_noniewiem:

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

21 kwie 2008, 10:42

czesc dziewczyny, sorki za taka dluga nieobecnosc ale juz jestem :-D czytam wlasnie o waszych kapielach maluchow i wiecie co.. moj to prawdziwy goracy chlopak, nasza kapiel ma 39 stopni i jest mu wtedy wspaniale, jak jest chlodniejsza to placze, a taka temperaturka mu jak najbardziej odpowiada. juz wierzga nozkami i raczkami w wodzie to cudowny widok

pamietacie dziewczyny jak mowilam wam ze mam problemy z seksikiem z moim mezulem..ze wszystko mnie tam bolalo jak probowalismy ze wydawalo mi sie ze jestem zaciasna, ale wczoraj sprobowalismy i udalo sie :ico_brawa_01: nic mnie nie bolalo, czulam sie swietnie :ico_haha_01: jestem szczesliwa balam sie ze cos ze mna nie tak

stesknilam sie za Wami dla moich kolezanek :ico_tort: i :ico_kawa:

U MNIE DZIS SUPER POGODA, ZAPRASZAMY NA PLOTECZKI DO TORUNIA!!!

[ Dodano: 2008-04-21, 10:43 ]
kobitki bylyscie juz na pierwszej wizycie kontrolnej po porodzie?

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

21 kwie 2008, 10:53

kamila_torun pisze:kobitki bylyscie juz na pierwszej wizycie kontrolnej po porodzie?


ja juz bylam

[ Dodano: 2008-04-21, 10:54 ]
a mam dzisiaj zly dzien, maz pojechal do francjiu a ja co chwile od rana rycze i nie moge sie opanowac :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość