anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

12 cze 2009, 09:53

anusiek pisze:a Wasze Dzieciaczki ile miały 'wzrostu' w 11/12tc? dało się już
pobrać wymiary?
w poniedziałek miałam robione usg to maleństwo miało prawie 7 cm więc wychodziło że jest troszkę starsze i termin będę miała wcześniej niż to się zapowiadało ale dopiero przy następnym usg czyli ok 20 tyg ciąży ma ten termin mi zmienić w karcie :ico_haha_01: okresem ona się nie sugeruje bo miałam nieregularne miesiączki a wg standardowych obliczeń to termin na 7 listopada :-D

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

12 cze 2009, 10:02

hej :) tak czytając ostatnie posty mam wrażenie, że usg dopochwowe jest dokładniejsze od brzusznego. wielu dziewczynom, które miały to badanie lekarz sugeruje płeć dziecka- szczególnie jak ma być chłopczyk! nawet przy wielkości dzidziusia 45... a mój maluch miał 6o i cisza.... a odpowiadając na pytanie te 6 cm to dokładnie w 12 tygodniu i 1 dniu.

[ Dodano: 2009-06-12, 10:03 ]
a w kwestii mojej bolącej od 4 dni głowy to... dołączyło się jeszcze do tego przeziębienie... także wczoraj przeleżałam w łóżku... a dziś muszę się ruszyć do lekarza... miłego dnia dla Was!

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

12 cze 2009, 10:11

meg pisze:kwestii mojej bolącej od 4 dni głowy
mi lekarka powiedziała że paracetamol można brać po 2 tabletki 3 razy dziennie

Monika 25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 145
Rejestracja: 24 kwie 2009, 10:33

12 cze 2009, 13:11

Ojeju jak ja dawno tutaj nie zgladalam , ale nie mialam czasu , to praca to remont i czasu na przyjemnosci mam niewiele , ale juz niedlugo za miesiac urlop wymarzony . Czas tak szybko mija juz w przyszlym tygodniu bedzie nastepne USG . A jak tam Wy sie czujecie brzuszki troche urosly , Bo po mnie juz widac , nawet mialam taka sytuacje ze Pani na poczcie przyjela mnie bez kolejki :ico_haha_01: Dobra a teraz sobie siadam wygodnie i czytac bede :-)

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

12 cze 2009, 13:15

Witajcie.
Anusiek Co do wymaganej "wielkości" dzidzi do pomiaru przezierności karkowej to jest od 45 mm. Moje maleństwo w 11 tyg (wg USG) miało 44,5 więc za mało. Też czekałam 2 tygodnie na ponowne badanie :-) Lekarz robi to dla pewności, bo im większa dzidzia, tym lepiej widoczna ta charakterystyczna "ciemna kreseczka". tylko aby mnie nie martwić już za pierwszym razem powiedział, że wydaje mu się, że jest oki, ale musi mieć pewność. tak więc główka do góry. Dzięki temu ponownie zobaczysz swoje maleństwo :ico_brawa_01: moje miało wtedy 6,5 cm i fotkę widzisz poniżej :ico_haha_02:

Meg masz rację, że usg pochwowe jest dokładniejsze, zwłaszcza gdy dzidzia jest jeszcze mała. Ale mi lekarz powiedział, że na tym etapie rozpoznanie płci - to czyste zgadywanie. 50 % szans na sukces :ico_oczko:
No i kuruj się kochana! Poleż w łóżeczku, nie przemęczaj się. U mnie to wszystko trwało tydzień. Dziś jest już dobrze, choć katar mnie jeszcze nawiedza.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 cze 2009, 13:32

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=7087
zaparszam dziewczyny gdyby ktoras szukala czegos do poczytania :-)

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

12 cze 2009, 14:59

kurcze... dostałam antybiotyk. lekarz stwierdził, że mam ostre zapalenie zatok nosowych.
pozwolili mi też brać apap, nawet do 8 tabletek na dobę! ale aż tyle brać nie zamierzam... nie wiem teraz tylko co z tym antybiotykiem, trochę się boję go wziąć, ale chyba wiedzą co robią... macie jakieś doświadczenie z antybiotykiem w ciąży???

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 cze 2009, 15:16

meg - dobrze,ze maluch zdrowy,tylko te Twoje bole bidaku :ico_olaboga:
Ja bralam antybiotyk po dwoch tygodniach faszerowania sie wszystkim,co nim nie jest :ico_wstydzioch:
zjak bylam z Andrzejkiem w ciazy,to zachorowalam ale upieralam sie,ze dam rade bez antybiotyku ale po dwoch tygodniach lekarz kazal wziasc antybiotyk,bo powiedzial,ze takie dlugotrwale chorowanie bardziej mu zaszkodzi :ico_olaboga: To bylo ok 5 m-ca ciazy i jak widac na zdjeciach,synek jest caly i zdrowy

anulek - nie martw sie,nasz tez nie podal nam zadnych wymiarow :ico_oczko:

anetka607, 7 listopad,to az taka roznica?????

Monika 25, brzuszki widac,przynajmniej u mnie :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-06-12, 15:27 ]
Zapomnialam dopisac co u nas,wczoraj jak jechalismy po drodze byly dwie burze i strasznie lao,doslownie oberwanie chmury :ico_olaboga:

Ale moje dziecko na widok traktora strasznie sie ucueszylo - pobiegl z okrzykiem na ustach - TLAKTOLEK :ico_brawa_01: A to wszystko z bajki o czerwonym traktorku,tu ma na zywo :-D Najadlam sie czersni,takich prosto z drzewa i swojskiej kielbaski :ico_wstydzioch: Cos czuje,ze po powrocie beda dodatkowe kilogramy :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

12 cze 2009, 15:41

Meg a jaki antybiotyk Ci przepisali?? Ja na to moje przeziębienie też teraz przez 6 dni brałam antybiotyk, ale w areozolu, no i przeszło mi trochę. Reszta już sama minęła. Mi lekarz powiedział, że czasem mniej szkód zrobi antybiotyk niż taka choroba. Ale przede wszystkim dużo leż w łóżeczku !!

Wczorajszy grill bardzo się udał. Pogoda dopisała, troszkę wygrzałam się na słoneczku :ico_brawa_01: A dziś znowu gorzej. Brzydko się zrobiło. Ciśnienie leci w dół, słabo mi jakoś i w głowie się kręci. Zawsze silnie reagowałam na zmianę pogody, ale w ciąży to się jeszcze bardziej nasiliło.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 cze 2009, 18:10

ja w ciazy z ma tem bralam duomox. jak juz nie ma wyjscia to tzrba. to bezpieczniejsze niz choroba. ja dzis zdycham. leb mi zaraz odpadnie. lyknelam 1 paracetamol,oklady robie ale czuje sie fatalnie :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość