Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

16 gru 2007, 10:47

Ana 30 ja już mam wysprzatane ,poodkurzane i jeszcze tak jak u Ciebie pod koniec tygodnia podłogi i kurze powycierać ,ale to już chwilkę zajmie :-) Nawet choinkę z Kasią ubrałysmy w piatek ,bo tak ładnie prosiła ,a ja nie jestem w stanie jej cokolwiek odmówić :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
U mnie na Wigilii podaje się barszcze czerwony z uszkami ,pierogi z kapustą i grzybami ,kapustę z grzybami ,karpika-uwielbiam,groszek z masełkiem,kompot z suszu,ziemniaki z cebulką i tyle .12 potraw nie jestesmy w stanie zrobić :ico_wstydzioch: Ja słyszałam ,że w niektórych rejonach Polski zamiast czerwonego barszczu robi się biały.Nie wiem ,u nas zawsze robiło sie czerwony ,ale tego białego jestem ciekawa :-) :-)

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

16 gru 2007, 22:30

Dora1, ja uwielbiam ten kompot z suszu-tylko raz w roku.U nas też będziemy mieć barszcz czerwony;pierogi z kapustą i grzybami.Też kapusta wigilijna,karp w galarecie;dorsz smażony i troszkę łososia w galarecie.Jeszcze sałatka jarzynowa.Postnie-chociaż niby powiedziano,że można jeść mięso w wigilię,ale ja sobie nie wyobrażam jeść w wigilię np.kaczkę.To już taka tradycja.
A ze słodkości będzie upieczony przez moją babcię makowiec(pychotka);no i coś jeszcze dokupimy w cukierni.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

17 gru 2007, 08:57

Ana i ja uwielbiam te pyszności i to bardzo :-) :-) Niby postne,ale można się najeść do syta.U nas też nie wystawia się mięsa w ten dzień ,je się to co na Wigilię.Na nastepny dzień dopiero wystawia się po Kościele wędlinkę i tego typu rzeczy :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
julita32
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 229
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:14

17 gru 2007, 19:27

hej ja nic nierobie ide to tesciów na gotowe a w domu mama moja cos zrobi :ico_haha_02: ja tylko piekie ciasto salceson sie nazywa z jabkami orzechami i rodzynkami :ico_haha_02: i krokiety z pieczarkami i serem żółtym :ico_brawa_01: ja pracuje 4dni pzred swietami po 10godzin bede padnieta :-) a wy gdzie jestescie wszystkie na zakupach czy pozadki robicie :-)

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

18 gru 2007, 10:57

witajcie
oczywiście że zaczęłam porządki i nieźle się napracowaliśmy
do tego kończę jeszcze szyć fartuszek i ""do złapania zasłonek do okna na jutrzejsze urodziny Wiki (bo firankę i zasłonki już uszyte)
Wigilia tradycyjnie u nas (odkąd babcia już nie robi - zawsze było u niej)
na stole poza kompotem z suszu pojawią się: barszcz czerwony z uszkami, paluszki z makiem, czerwona kapusta z groszkiem, biała kapusta z grochem, ryba w galarecie, ryba smażona, chałka (bo do ryby inne pieczywo nie pasuje) no i ciasto oczywiście, do tego okrasa, czyli śpiewanie kolęd i pastorałek
no i jeszcze jest u nas tradycja wieloletnią (odkąd potrafimy czytać), że my z kuzynem prowadzimy modlitwy z czytaniem na początku, tylko nie wiem jak to będzie w tym roku, bo coś mi się obiło o uszy, że żona mojego kuzyna chce jechać do swojej rodziny, niby kuzynowi się to nie podoba, ale kto to wie jak się skończy, więc musiałabym znaleźć jakieś zastępstwo ewentualnie, tylko to już nie byłoby tak samo

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

20 gru 2007, 22:50

W wigilię najpier tak na godz.16 jedziemy do teściów,a potem wieczorem u nas Wigilia.Zawsze próbuje zaprosić moją teściową,ale ona zawsze się tłumaczy,a że są starsi.To już przestałam zapraszać.
1 dzień świąt idziemy do moich rodziców,a drugi u nas.
Popakowałam już prezenty.Oczywiście będzie też Mikołaj.Wtamtym roku za Mikołaja przebrała się moja mama,panowie jakoś nie mieli ochoty i odwagi.Ciekawe jak w tym roku Weronika będzie reagować na Mikołaja.

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

21 gru 2007, 23:37

super pomysł z przebieraniem
u nas nie ma w Święta Mikołaja, jest Aniołek i jedno z dzieci przebrane za aniołka rozdaje wszystkim prezenty spod choinki
a ja w ferworze przygotowań, więc wybaczcie nieobecność

Awatar użytkownika
julita32
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 229
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:14

22 gru 2007, 19:34

Niech zazdroszczą Wam rodziny!
Żadnych sporów, żadnych kłótni,
niechaj nikt nie będzie smutny
- grunt to dobre wieść pożycie,
a karpiowi... daruj życie!
I każdemu - przyjaciela,
co czasami łzę ociera...
i wszystkiego co Wam trzeba,
no i jeszcze gwiazdki z nieba. zycze wam kobitki i waszym rodzina :ico_haha_02: :mikolaj:

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

22 gru 2007, 22:39

[[shadow=violet]color=blue][/color]WESOŁYCH BOMBEK,ZŁOTYCH TRĄBEK,ANIELSKIEGO WŁOSIA,PIECZENI Z ŁOSOSIA,MAKOWCA Z SOSNOWCA,ROLADY Z SZUFLADY I UDANEJ PASTERKI BEZ ŻADNEJ USTERKI ŻYCZY ANA 30 Z RODZINKĄ. :mikolaj: [/shadow]

[ Dodano: 2007-12-22, 21:41 ]
Mam już ubraną choinkę i powieszoną prawie wszędzie jemiołę.Ach jak już świątecznie.Jedzonko niektóre tez już jest przygotowane.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

22 gru 2007, 22:53

Ja też cały czas zaganiana ,więc z całego serca dziewczyny: :ico_haha_02: :ico_haha_02:
Obrazek
Życzy Dora,Andrzej ,Kasia i Bartosz :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość