Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

11 sie 2007, 21:49

Julia bardzo ładnie chodzi za jedna raczke.. mysle ze do roczku sama zacznie chodzic.. chyba ze sie gdzies uderzy i sie zrazi... ale mam nadzieje ze nie :)

a co do tej sesji to musze pochodzic bo tutejszych fotografach i popytac :)

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

11 sie 2007, 22:01

hej kochane
dzis nie kladlam mego łobuza spac czekalam az padnie sam i tak tez sie stalo niedawno
raczkowal juz i plakal wiec go wzielam na rece i chwila moment i mi zansal, padl jak mucha :-D mocniej spi przez to ze sie wymeczyl sam :ico_haha_01:

Gabi powodzenia jutro :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ojej Oskartkowi daleko do wklesnietego brzuszka, on to ma bebzonek ze szok, a tez mniej juz je,,...
i zaczyna ladnie chodzic za jedna raczke, juz tak nie probuje mnie lapac druga reka :ico_haha_01:
no i zaczyna raczkwoac coraz szybciej :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Ewelina82
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1302
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:24

11 sie 2007, 22:34

Moj Pawełek bardzo aldnie chodzi za dwie raczki ale za jedna jeszcze sie boi. Ja kiedys czytałam ze im dziecko pozniej zaczyna chodzic tym lepiej bo ma mocniejszy kregosłup.
A u naszych dzieciaczkow to wszytsko to tak szybko idzie ze nawet sie nie spostrzezemy jak beda juz chodzic

[ Dodano: 2007-08-11, 22:36 ]
Natalko Pawelek do tej pory tez mial ladny brzuszek wygladal jak taki sliczniutki bobasek ale przez ostatnie dni taki malutki mu sie zrobil no i zauwazylam ze bardzo sie wyciagnal byc moze dlatego amam wrazenie ze schodl ale chyba pojde z nim do lekarza niech chociazgo zwarza to bede spokojniejsza

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

12 sie 2007, 09:04

Witam z rana :-)

U nas nocka spokojna... zreszta jak prawie zawsze...


[size=200][glow=blue]DLA NASZEJ ADUSI WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE Z OKAZJI PIERWSZYCH URODZIN[/glow] [/size]

:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:


[size=200]Życia słodkiego jak tort,
We wszystkich kolorach tęczy.
Niech Twoje noce i dnie
Mają urok i czar,
Jak uśmiech serdeczny
[/size]


:ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

12 sie 2007, 11:02

[size=200][glow=red]Z okazji pierwszych urodzinek kochana Adusiu życzymy Ci moc buziaków i radości, duzo zdrówka, pełno gości, szczęscia wielkiego i usmiechu pieknego!!
Najszczersze zyczenia przesyłaja Natali z Oskarkiem[/glow][/size]
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

[ Dodano: 2007-08-12, 11:39 ]
Justyna mi wlasnie napisala ze imprezka urodzinowa Adusi sie udala i jak wroci to zda relacje :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-08-12, 12:52 ]
ojojoj ale pusteczki dzis okrutne...
siedze w domku i kisne w ta pogode, na spacerek nie pojdziemy bo wicaz od nowa zaczyan padac, dobrze choc ze nie am duchoty i jest tak przyjemnie
Oskarek zasowa po domu od jednego pokoju do drugiego a ja pichce rosolek i juz w calym domku pachnie :-D

a Gabi pewnie juz imprezke uszykoala do konca :-D

Awatar użytkownika
Ewelina82
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1302
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:24

12 sie 2007, 14:04

Kochana Adusiu!!! Wszytskiego co na Swiecie najlepsze Wszystkiego co na Swiecie najsłodsze zyczliwosci ludzkiej i milosci blizniego z okazji Pierwszych urodzin sklada ci Ewelina z Pawełkiem

[ Dodano: 2007-08-12, 14:05 ]
TO JESZCZE DLA ADY :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

12 sie 2007, 14:58

witaj Ewelinko

ja wlasnie karmie oskarka rosolkiem a potem drzemka popoludniowa bo juz moj spioszek marudny sie robi :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-08-12, 15:14 ]
hehe uz spi Oskarek, zaczal zasypiac w trakcie jedzenia i jka zwykle ponad 3/4 zupy nie zjedzone

Awatar użytkownika
Ewelina82
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1302
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:24

12 sie 2007, 15:16

http://babyonline.pl/niemowle_karmienie ... ,1245.html

[ Dodano: 2007-08-12, 15:17 ]
Mysle ze to moze byc jedna z przyczyn tego ze Pawelek nie chce jesc fajne artykuly sa na tej stronce polecam

[ Dodano: 2007-08-12, 15:19 ]
Witaj Natalko ceisz sie ze Oskarek jeszcze chce jesc bo moj dzisiaj rzobil taka chisterie ze sie w glowie nie miesci az mu dala paracetamol w syropku to sie uspokoil i zasnal chyba i zabki mu dokuczaja

[ Dodano: 2007-08-12, 15:23 ]
Gdy dziecko traci apetyt

Czy Twoja pociecha dopiero od pewnego czasu przestała chętnie jeść? A może jest niejadkiem od urodzenia? Istnieje wiele powodów, przez które dzieci unikają posiłków. I różne tego przyczyny.



Dla noworodka i małego niemowlęcia głód jest jednym z najsilniejszych odczuć. W miarę jak dziecko rośnie, wydłużają się odstępy pomiędzy posiłkami (początkowo głównie w nocy) i zwiększa ich objętość. Kilkumiesięczny, zdrowy maluszek może domagać się jedzenia rzadziej niż co 1,5-2 godziny. Nie powinno się go jednak budzić na posiłki ani karmić przez sen!

Większe woli mniej
Odkąd maluch większość czasu poświęca na poznawanie świata i zdobywanie nowych umiejętności, traci zainteresowanie jedzeniem. Spowalnia się także jego tempo wzrostu. Naturalne jest więc, że w drugim półroczu życia potrzebuje mniej pożywienia, co często rodzice interpretują jako utratę apetytu i szukają pomocy lekarskiej.
Jeśli maluch rośnie i prawidłowo się rozwija, przeczekaj okres jego mniejszego łaknienia. Nawet jeśli wydaje Ci się, że prawie nic nie je, nie zmuszaj go do jedzenia, nie wprowadzaj dodatkowych karmień w nocy, nie podawaj mu butelki, jeśli skończył pierwszy rok życia. Zadbaj raczej o przygotowywanie pełnowartościowych, atrakcyjnych, różnorodnych dań. O częstości karmień i objętości posiłków pozwól decydować dziecku. Staraj się jednak utrzymać stałe ich pory, by wyrabiać dobre nawyki.

Co odbiera apetyt
Jeżeli niemowlę, które dotychczas chętnie jadło, nagle traci łaknienie, zgłoś się do pediatry. U małych dzieci nagły i przejściowy brak apetytu występuje w przypadku ząbkowania, przegrzania, łagodnych infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych. Towarzyszy również ostrej biegunce, zapaleniu ucha środkowego, infekcji układu moczowego. Bywa reakcją na pośpiech przy karmieniu czy trudną sytuację (np. powrót mamy do pracy, pobyt w szpitalu).
Ustalenie przyczyn braku apetytu jest często niemożliwe, póki nie pojawią się charakterystyczne objawy choroby: wymioty, luźne stolce, ból przy siusianiu. Bardzo pomocne są więc obserwacje rodziców. Maluch chory na zapalenie ucha zachowuje się typowo. Łapczywie rzuca się na pierś lub butelkę, ale po paru łykach zostawia ją i staje się niespokojny.
Pamiętaj, że podczas ostrej infekcji można pozwolić maluchowi jeść bardzo mało, ale koniecznie musi dużo pić. Niewystarczające nawodnienie dziecka, nawet jeśli trwa kilka godzin, jest groźne dla jego zdrowia!

Konieczne badania
Niekiedy trzeba sprawdzić, czy utrata apetytu nie wynika z poważnej, długotrwałej choroby. Gdy dziecko przestaje rosnąć lub przybierać na wadze, chudnie, ma bóle brzucha, nudności, należy wykonać badania.
Długotrwały brak łaknienia najczęściej spowodowany jest niedoborem żelaza lub zakażeniem pasożytniczym. Bywa objawem tzw. zespołu złego wchłaniania i innych przewlekłych schorzeń przewodu pokarmowego. Do postawienia diagnozy niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań i podjęcie odpowiedniego leczenia. Po jego zakończeniu apetyt wraca.

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

12 sie 2007, 15:33

no mi sie wlasnie wydaje ze Pawelek wlasnie nie chce jesc dlatego bo jest wiele innych ciekawych rzeczy :ico_haha_01: , poki co nie martw sie az tak, moze ten artykul Cie uspokoil... :ico_haha_01:

jesli mialby wlasnie jakies dodatkowe objawy typu goraczka, wymioty, bieguinka to wtedy rzeczywiscie mialabys sie czym martwic a tak teraz widocznie mu starcza tyle ile je....

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

12 sie 2007, 19:00

W sumie ewelina mozesz isc na konreolna wizyte do pediatry i sie zapytac czemu sie tak dzieje ze pawełek mało jadł :-) przy okazji pani dr go zobaczy, zwarzy i zmierzy.. ja byłam mies temu na takiej wizycie :-)


Julce wychodzi 5 ząbek :ico_szoking: ida jej 3 zeby na raz... w sumie 2, bo ta
jedynka już cała sie przebiła ....2 mies była cisza...a teraz jakos ekspresowo zaczęly wychodzić... i jakos specjalnie marudna nie ejst... tak jak zawsze :-) to dobrze...

uciekam sie mezem nacieszyc... do jutra :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość