Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

25 cze 2008, 12:02

No Asika tobie to faktycznie kojec może się przydać, ale ja generalnie jestem przeciwniczką klatek dla dzieci. Toczyłam bój z teściowa na ten temat przez cały poprzedni rok. Ona twierdziła, że powinnam kupić kojec dla Ewy, bo wtedy bezpiecznie, nic się jej nie stanie, nie trzeba mieć dziecka cały czas w zasięgu wzroku itd. Ona by nadal Ewę w kojcu trzymała choć ma prawie 1,5 roku. A ja sadzałam Ewę na podłodze np. na kołdrze albo kocu, dawałam zabawki i się bawiła. jak się później nauczyła raczkować to śmigała sobie po całym domu gdzie chciała, potem jak już chodziła to tak samo-wszędzie jej było pełno. Wiele razy się przewróciła, guzów nabiła tez kilka ale wg mnie właśnie dzięki temu dziecko szybciej się uczy i lepiej poznaje świat. Kojcom, chodzikom i innym tego typu wynalazkom mówię stanowcze nie!!! :-D Ale wiadomo-ja cały czas w domu jestem, to sobie mogę za dzieckiem latać-schudnę chociaż :-)

[ Dodano: 2008-06-25, 12:05 ]
asika82 pisze:
Joanna24 pisze:w dzień jest w samym pampersie a na noc zakładam mu tylko body na krótki rękaw i nakrywam pieluszka jak już uśnie.
ja zakładam małemu na noc pajacyka z długim rękawem i nakrywam kocykiem i to chyba za dużo ale jakoś nie mogę inaczej, wydaje mi się,że zmarżnie :ico_noniewiem:

Moja Kinga cały czas jest w body z krótkim rękawkiem i skarpetkach-tak ją ubieram i na dzień i na noc. Kocyk cieniutki w pogotowiu leży jakby nóżki były zimne, ale nie są.

[ Dodano: 2008-06-25, 12:10 ]
asika82 pisze:to chyba dziwne,ze jeszcze jest mleczko i już @. Czy to normalne? Ja nic prawie na ten temat nie wiem :ico_wstydzioch:

To wcale nie dziwne-normalne. Nie trzeba skończyć karmić żeby mieć okres. Tak samo nie trzeba skończyć karmić, żeby nastąpiła owulacja-także uważać dziewczyny :-)

Ja dziś idę do gina na kontrolę po tym moim ponownym cięciu. Najpierw muszę odebrać wynik badania histopatologicznego tego wycinka co mi pobrali (kto wie co to za badanie?). No i po receptę na pigułki się zwrócę-w końcu!

[ Dodano: 2008-06-25, 12:11 ]
Joanna24 pisze:no ja jem już o tej porze śniadanie

Niezła pora na śniadanko :-)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 cze 2008, 14:17

AgaSza pisze:Moja Kinga cały czas jest w body z krótkim rękawkiem i skarpetkach-tak ją ubieram i na dzień i na noc. Kocyk cieniutki w pogotowiu leży jakby nóżki były zimne, ale nie są.

Mój mały też praktycznie calutki czas na krótki rękawek. Niekoniecznie w body bo czasami jest w samej koszuleczce albo w samym pampersie :-)

AgaSza pisze:Niezła pora na śniadanko :-)


Skoro mi kilogramy nie schodzą to co się będę katować. Jak skończę karmić to wtedy się za siebie wezmę. Ale chce żeby mi coś zostało kilogramów. Lepiej się czuję :) I każdy mi mówi że lepiej wyglądam :-D

[ Dodano: 2008-06-25, 14:18 ]
A co do kojców. Ja mam łózeczko turystyczne w pogotowiu. A to dlatego że mam kudłacza w domu i wolę żeby mały był na podłodze (kocu) jak będzie poodkurzane. A wiadomo duży pies dużo sierści :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-06-25, 14:20 ]
Dzisiaj idziemy na dokładny przegląd synka. Martwi mnie jego oczko. Na tęczówce ma cały czas kreske. Myślałam że to włosek czy coś ale nie. Jest caly czas w tym samym miejscu :( Mam nadziej że to nic złego. Jak potrzebujecie jakiejś porady to mówcie zapytam lekarza :)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

25 cze 2008, 14:59

Joanna24 pisze:Na tęczówce ma cały czas kreske
ojejku ciekawe co to może być, oby nic groznego .
AgaSza pisze:No Asika tobie to faktycznie kojec może się przydać,
kochana bez tego ani rusz. Ja jestem cały dzień sama w domu a muszę ludzi przyjmować, telefony odbierać, wyniki podawać i robić to co jest do zbadania no i dzieckiem jednoczesnie się zajmować. Teraz leży w wózku na dworze albo w domu na leżaczku ale jeszcze trochę i stanie się to już niebezpieczne więc nie ma wyjści- kojec musi być.
Joanna24 pisze:chce żeby mi coś zostało kilogramów. Lepiej się czuję :) I każdy mi mówi że lepiej wyglądam :-D
Ale Ci fajnie.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 cze 2008, 16:39

asika82, mata jest fantastyczna. Mały właśnie dostał bo przed chwilą przyszła i leży w niej i się bawi.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

25 cze 2008, 20:49

heja a my po wizycie u nazyczonej kacperka noi młodzi byli tak soba zafascynowanie ze cala randke przespali :ico_olaboga:
Joanna24, dawaj znac co lekarz powiedzial!!!!!!!!!!!!!!!!
ja wlasnie czekam na zamowione łozeczko turystyczne ,bo potem jedziemy na wies w kieleckie na jakies 2 lub 3 tygodnie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

25 cze 2008, 21:40

Hej kobitki.

Ja kojca nie kupuje bo nie mam na niego miejsca :-)

Dziś byłam z Kulką w kinie na "Sex w wielkim mieście". Było rewelacyjnie. Od tej pory to będzie nasz środowy rytuał. Zaczęło się od godzinnego pokazu ćwiczeń dla maluchów organizowanym przez Pampers, a potem filmik. Julka strzeliła mi dwie kupy w tym czasie :ico_szoking: Na szczęście sala super przygotowana, bo stoją tam przewijaki, pieluchy, chusteczki... pełen wypas. A bilet tylko 10 zeta i ma się 2-3 fotele dla siebie i bobasa. Dodatkowo jak się nie ma to dają nosidełko żeby w nim sobie malucha położyć...

Tu moja Jula w kinie:

Obrazek

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

26 cze 2008, 08:31

Mamamonia ja też chcę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kurcze dlaczego u nas tak nie ma, nawet porządnego kina nie ma a tu takie atrakcje

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

26 cze 2008, 09:08

mamamonia, super tylko pozazdroscic :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a ze mnie sie leje jak z kranu,brzuch boli i czuje sie do bani :ico_zly:
dzis maja mi przywiesc łozeczko turystyczne ktore zamowilam strasznie sie ciesze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

26 cze 2008, 11:31

asika82 pisze:Mamamonia ja też chcę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kurcze dlaczego u nas tak nie ma, nawet porządnego kina nie ma a tu takie atrakcje


To wpadaj z Antosiem do Wawy w środę :-)

Edit jak ja Ci współczuję. jak sobie o tym pomyślę to aż trzęsie... Mam nadzieję że u mnie to szybko nie nastąpi, choć nie wiem ile czasu dam radę jeszcze ściągać mleko. To się robi coraz bardziej męczące. Jak przestanę to już bankowo nie uniknę @... Trzymaj się dzielnie.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

26 cze 2008, 11:55

Witam!
mamamonia, fajnie Ci. U nas też nie ma takich atrakcji :(

edit53, współczuje @.

A co do nas. Więc tak : Mały w niedziele załapał grype żołądkową :( Dostalismy kolejna porcje leków. Z oczkiem skierowanie do okulisty. Na szczescie to nic groznego. Prawdopodobnie wina zapchanego kanalika łzowego w tym oczku. Lekarz obejrzał go całego. Neurologicznie, fizycznie i psychicznie rozwija sie prawidłowo. Jak na dziecko miesiac przed terminem jest bardzo ładnie rozwiniety :). Co do usypiania to mamy go usypiać na brzuszku więc problemy nerwowego zachowania powinien zniknąć. Jest to sprawa jelitowa bo dziecko po kąpieli i po jedzeniu tak się zachowuje bo wszystko schodzi do jelitek i może to go boleć. I mały usnął wczoraj o 21 na brzuszku. Spał do 3 a kolejną pobudke zrobił mi o 7 rano :ico_brawa_01:

A oto foteczka zabaw na macie:

Obrazek

I mojego śmieszka w leżaczku:

Obrazek
Nic ja zmykam dalej na ogród

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość