gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 20:32

Marta ja Cię rozumiem bo z Jolką miałam tak samo. I przeżywałam gehennę jak musiałam do pracy wrócić.
a ja z Tomkiem inaczej miałam. On od początku taki cygan :-) raz w tygodniu mama z nim spała żebym się wysypiała a ja odciągałam pokarm. On do wszystkich szedł uśmiechnięty. Maks bardziej cyckowy i bardziej za mną. Non stop prawie. Ale mimo to na chrzcinach do obcych szedł. Chociaż jak go mama woźnie pokazywała to taki płacz był. I nie powiem miło mi że on taki za mną ale właśnie na dłuższą metę uciążliwe bo i dziecko się namęczy i ja.
sypialnia dzieciaków to jeden pokój a drugi do zabawy.
a nie uważacie że u mnie za duża różnica wieku na taki wspólny pokój? To prawie 7 lat.
Wiece ze już rok minął 06.10 jak nie mam okresu :-D
u mnie 21 października minie rok :-) I wcale mi nie brakuje :-D
Madleine właśnie a co z Twoim okresem?
Moja panna też lubi ssać kciuka i ja z tym walcze - jak potem tego oducze? smoka sie wyrzuci a kciuka co? odrąbie?
Tomek nie ssał on non stop smoka. A słuchajcie którą rękę ssie wasze dziecko? Różnie? Prawą czy lewą? Bo mama dzisiaj zauważyła że Maks tylko lewą ssie. No i rzeczywiście wczoraj i przedwczoraj też tylko lewą. Myślicie że to już o leworęczności może wskazywać?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 21:08

U mnie to samo ze Kajcia za mną ale też za babcią za to u taty nie lubi być... :ico_noniewiem: i po chwili zaczyna beeczeć... za to uwielbia spokojny ton mojego teścia wystarczy ze podejdzie do niej i powie "Dzień dobry" a ona juz się chichra do niego :-)

Gosia jak na sypialnie to na pewno wiek nie ma różnicy natomiast czy pokój zabaw...? Tu może być ciężej...bo wspólnymi zabawkami bawić się raczej nie będą...

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 21:23

Maks też uwielbia moją mamę. Bardziej niż Pawła :-D i o dziwo strasznie upodobał sobie moją szwagierkę mimo że widział ją dopiero 3 razy :ico_szoking:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 21:27

Kod: Zaznacz cały

12 tygodniowy niemowlak - do pokazanego przedmiotu wyciąga obydwie rączki. Lewa i prawa strona się zmienia, najpierw jedna jest aktywna, potem druga. W tym wieku nie rozwinęła się jeszcze zdolność do kontrolowanego wyciągania rąk i chwytania. 16 tygodniowy niemowlak - w tym wieku dzieci preferują zwykle lewą ręką, co nie przesądza o tym czy będzie lewo- czy praworęczne. 20 tygodniowe dziecko - nie zmienia rączki podczas testów, przy czym nadal najczęściej preferują lewą rękę. 24 tygodniowe dziecko - jednostronność przestaje obowiązywać, dziecko sięga po podawane przedmioty obydwoma rączkami na zmianę. 28 tygodniowe dziecko - dzieci znów stają się jednoręczne, na tym etapie wybierają prawą rękę. Czasem używa lewej rączki, lub chwyta podawane przedmioty obydwoma. Maluch eksperymentuje obydwie możliwości. 32 tygodniowe dziecko - znów jest oburęczne. 36 tygodniowe dziecko - jest jednostronne, z preferencją lewej rączki. 40 tygodniowe dziecko - jest jednostronne, z preferencją prawej rączki. 48 tygodniowe dziecko - niektóre maluchy jeszcze decydują się na użycie lewej ręki, jednak prawa strona dominuje. 5 tygodniowe dziecko - u większości dzieci dominuje prawa rączka. Po ukończeniu okresu niemowlęctwa dziecko jeszcze wielokrotnie będzie zmieniać rączki. W wieku ok. 80 tygodni znów można obserwować używanie dwóch rączek. W wieku 2 lat dominuje prawa rączka. W wieku 2,5 - 3 lat dzieci przechodzą ostatnią fazę oburęczności. W wieku ok. 4 lat dziecko ostatecznie decyduje się na wybór preferowanej rączki. Ta skłonność z wiekiem staje się coraz wyraźniejsza. W wieku ok. 8 lat może z pewnością określić czy dziecko na resztę życia pozotsanie lewo- czy praworęczne.
Czyli wychodzi że nie mam czego się obawiać

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 22:50

Gosia rzeczywiście u Ciebie jest duża różnica wieku, nie pomyślałam.
Ale dopóki Tomek nie wejdzie w wiek dojrzewania to myślę że wspólny pokój nie będzie dla żadnego z nich udręką.
A pokój zabaw jak dla mnie może być wspólny...rzeczywiście zabawki będą mieli inne ze względu na różnicę wieku ale za to cały bałagan zamkniecie w jednym pokoju :-D

Co do upodobań naszych maluszków to mój póki co jeszcze nie wpada w panikę jak go ktoś inny weźmie na ręce. A uwielbia mojego brata. Uśmiecha się do niego tak szeroko jak tylko potrafi. No i sympatia bardzo odwzajemniona bo brachol bardzo chciał mieć syna a trafiły mu się 4 córy i teraz nad Tymkiem się rozczula:)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 23:08

bo brachol bardzo chciał mieć syna a trafiły mu się 4 córy
wow biedny 4 razy próbował :-) dlatego ja już próbować nie będę :-D Zresztą nawet gdybym miała pewność że trzecia córka to i tak bym nie próbowała chciałam dwójkę dzieci to i mam :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 paź 2012, 23:31

Hej dziewczyny my sie pakujemy bo jedziemy na weekend w góry :-)
Wiec przepraszam,ze nie doczytam do konca...
Gosiu no ja teraz czekam na kolejną @ . Ciekawe kiedy bedzie bo miesiac temu dokladnie mialam @ ...
Ale teraz pewnie przez jakis czas bedzie nieregularnie.

co do ssania piąstki to Marcinek tez robi to baaardzo głośno,ale wygląda to rozkosznie...

Dobranoc i do zobaczenia po weekendzie! :695:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 paź 2012, 07:52

a nie uważacie że u mnie za duża różnica wieku na taki wspólny pokój? To prawie 7 lat.
Ja bym jednak na twoim miejscu zrobiła im osobne pokoje, chyba że za 2-3 lata będziesz miała ochotę na kolejny remont, gdy starszy oznajmi że ma dość malucha :ico_oczko:

między mną a siostrą jest prawie 9 lat różnicy i początkowo miałyśmy wspólny pokój. W sumie nie było innego wyjścia bo były tylko dwa pokoje. Jakoś trzeba było sobie radzić. :ico_oczko: Jak odrabiałam lekcję to ja w jednym pokoju a ona bawiła się w drugim, żeby mi nie przeszkadzać. Później gdy ja już miałam 13- 14 lat zaczęły się problemy, bo do mnie przychodzili znajomi a ten szkrab ciągle się plątał :ico_oczko: I ciągle była wojna i wtedy rodzice przedzielili kuchnię i zrobili siostrze taki mały pokoik.
Ja bym jednak na twoim miejscu zrobiła im osobne pokoje, chyba że za 2-3 lata będziesz miała ochotę na kolejny remont, gdy starszy oznajmi że ma dość malucha :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 paź 2012, 08:37

bo brachol bardzo chciał mieć syna a trafiły mu się 4 córy
wow biedny 4 razy próbował :-) dlatego ja już próbować nie będę :-D Zresztą nawet gdybym miała pewność że trzecia córka to i tak bym nie próbowała chciałam dwójkę dzieci to i mam :-)
Gosiu próbował 3 razy... za tym 3 razem Bóg wynagrodził Mu trudy i w jedną dostał w bonusie...urodziły się bliźniaczki :ico_haha_01:
Ale fajny ma ten babiniec...każda inna :-D :-D

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

12 paź 2012, 08:39

Madleine ale zazdroszczę :ico_sorki:
Bawcie się dobrze i odpoczywajcie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość