anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

16 cze 2009, 09:24

A ja od wczoraj taka zła że płakać mi się chce :ico_zly: babka do której chodzę na kurs prawka oszukała mnie na 3 godz (czyli 150 zł) :ico_szoking: w tą niedziele mam to z nią załatwić bo mam wszystkie godz kiedy jeździłam zapisane, głupia nie jestem i nie wierze ludziom, a do tego muszę jej wpłacić resztę kasy za kurs i za egzamin a ten powalony zus nie wypłacił mi jeszcze wypłaty :ico_zly: zawsze miałam 1 dzisiaj 16 więc jest różnica, nie dość że na zwolnieniu biorę połowę mniej to jeszcze tak późno :ico_placzek:

jedyne co mnie pociesza że z dzidzią wszystko ok, dzisiaj czułam jakieś gulgotanie :ico_brawa_01: no i zero objawów, nawet jak się nalatam to czuje się ok :ico_haha_01: i to najważniejsze

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

16 cze 2009, 11:51

A ja od wczoraj taka zła że płakać mi się chce babka do której chodzę na kurs prawka oszukała mnie na 3 godz
też czasem mam gorsze dni :ico_zly: ale one mijają na szczęście :-)
a z tą babką wyjaśnij jak masz zapisane godziny to wszystko powinno być jasne.
a ten powalony zus nie wypłacił mi jeszcze wypłaty
mi płaci pracodawca i też nie dostałam jeszcze :ico_olaboga: nikt z firmy nie dostał...nie mają kasy :ico_placzek:
ale dlaczego dostajesz połowę????

[ Dodano: 2009-06-16, 12:07 ]
ahh :ico_tort: 12 tydzień!!!! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

16 cze 2009, 20:38

Ehh, dziś moje ulubione jeansy biodrówki idą na zasłużoną emeryturę. Są już za ciasne... Dziś w pracy myślałam że z nimi zwariuję. Czas zacząć nosić ciążowe spodnie.

Wczorajsza wizyta u endokrynologa. Ta babka coraz bardziej mnie drażni. Na dzień dobry nawrzeszczała na mnie, że biorę za małą dawkę leku, bo wyniki się nie polepszają. A co, ja jestem lekarzem? Mam sobie sama zdecydować ile go brać? To jakaś kpina. Sama mi tyle kazała brać. Tak więc od dziś jestem na dawce 175 (zamiast dotychczasowej 125). Poza tym traktowała mnie jak śmiecia prawie. Na koniec powiedziała mi, że jak za 2 tygodnie wynik się nie polepszy, to ona odeśle mnie do Warszawy, bo nie zamierza brać za mnie odpowiedzialności! Ona naprawdę nie ma bladego pojęcia co mi jest! A czas leci - i działa na moją niekorzyść :ico_zly: Dlatego muszę zacząć szukać innego lekarza endokrynologa, tym razem prywatnie. może inna opinia specjalisty coś nowego wniesie do sprawy. Zaczynam się poważnie martwić. :ico_olaboga:

anusiek gratulacje 12 tygodnia!! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

16 cze 2009, 21:51

Shiva a co Ty bierzesz i na co? bo ja nie pamiętam :ico_noniewiem:
Rzeczywiście jakaś walnięta baba, jak CI kazała brać dawkę a potem krzyczy, że za mało :ico_puknij:

może lepiej idź do innego lekarza...
Na koniec powiedziała mi, że jak za 2 tygodnie wynik się nie polepszy, to ona odeśle mnie do Warszawy, bo nie zamierza brać za mnie odpowiedzialności!
co to w ogóle za tekst :ico_szoking: lekarz nie chce brać odpowiedzialności... chyba za słaba jest i się nie zna, sama takim tekstem to przyznaje... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

17 cze 2009, 06:18

Anusiek, w ciąży wykryto u mnie zbyt wysoki poziom TSH (21,53) przy normie do 4,2. Co sugeruje niedoczynność tarczycy. Ft3 i ft4 mam w normie. Przez kilka tygodni brałam Letrox stopniowo zwiększony do dawki 125. Teraz przepisała mi podobny lek Euthyrox N 175. Na chwilę obecną TSH spadło do 9.53. Ale to wciąż za dużo, zwłaszcza dla dziecka. Jestem w trakcie szukania innego lekarza. Ale skąd pewność, że trafię na odpowiedniego? Nie poddaję się jednak.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

17 cze 2009, 08:46

ale dlaczego dostajesz połowę????
bo 2 cześć wypłaty to była premia na boku no i teraz mi się nie należy chociaż była umowa że jak obronie tyt magistra to dostane na papierze więcej ale szef co innego mówi i robi, zastanawiam się nad zmianą pracy po macierzyńskim, na pewno będę szukać :ico_oczko:
Ale skąd pewność, że trafię na odpowiedniego?
ale zawsze dobrze dowiedzieć się opinii innego lekarza

Dzisiaj znowu mam do lekarza na 16,45 po zwolnienie muszę iść, na pewno będę musiała czekać ze 2 godziny a jak znowu kasę weźmie to chyba się wpienię, byłam tydzień temu i mi nie wypisała zwolnienia kazała w tym tyg przyjść :ico_zly:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

17 cze 2009, 10:20

Shiva nie denerwuj się. poszukaj szybciutko innego lekarza. może ginekolog Ci kogoś poleci. to by było najlepsze rozwiązanie... . ja też walczę z tarczycą jak wiesz. i o ile mam problem z ginekologami o tyle na endokrynolog póki co nie mogę narzekać. Shiva szukaj lekarza i głowa do góry! :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

17 cze 2009, 12:13

Ale skąd pewność, że trafię na odpowiedniego? Nie poddaję się jednak.
ja często wypytuje znajomych (jeśli jestem w moim rodzinnym mieście) a jeśli w Wawie to wklepuje imię i nazwisko w google. Czasem coś wyskakuje, choć staram się nie sugerować tymi opiniami na 100%

tak jak napisała anetka607 dobrze dowiedzieć się opini drugiego lekarza :-) więc do dzieła.
zastanawiam się nad zmianą pracy po macierzyńskim, na pewno będę szukać
nie będziesz w taki razie sama :-) też będę szukać, bo przy mojej wypłacie nie opłaca się zatrudniać opiekunki, bo nie wiele co zostanie (a też bardzo się tego boję powierzyć komuś obcemu dziecko) jestem z wykształcenia nauczycielką więc może odpuszczę sobie pracę w biurze, i pouczę w szkołach językowych dzieciaki popołudniami kiedy mąż będzie już w domu... na szczęscie jeszcze dużo czasu do namysłu :ico_oczko: ahh no i moja dzefowa powiedziała, że lepiej żebym poszła na l4 bo i tak nie ma tu dla mnie miejsca po powrocie...ale Ona chyba nie wie jakie mam prawa przy umowie na czas nieokreślony :ico_puknij:

cieszcze się z tej umow bo jestem w całkiem dobrym położeniu, choć wypłaty ani widu ani słychu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-06-17, 12:14 ]
ps. a gdzie jest Rybka???wyjechała gdzieś??

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

17 cze 2009, 13:23

ps. a gdzie jest Rybka???wyjechała gdzieś??
podobno wakacjuje się :-D

a ja wskoczyłam na 4 okienko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
też będę szukać, bo przy mojej wypłacie nie opłaca się zatrudniać opiekunki
przy mojej tym bardziej bo na papierku prawie najniższa krajowa

[ Dodano: 2009-06-17, 13:52 ]
psioczyłam i psioczyłam i dzisiaj listonosz mi przyniósł wypłatę z zusu :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

17 cze 2009, 15:00

a ja wskoczyłam na 4 okienko
Gratuluję!!
psioczyłam i psioczyłam i dzisiaj listonosz mi przyniósł wypłatę z zusu
i Gratuluje!!! :ico_brawa_01:

no to teraz czekamy na moją haha :ico_sorki: :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-06-17, 15:04 ]
ps.
anusiek napisał/a:
ps. a gdzie jest Rybka???wyjechała gdzieś??
podobno wakacjuje się
ale Jej fajnie :)

no właśnie dziewczyny podajcie mi pomysły gdzie można wyjechać na parę dni czy nawet dłuższy weekend? chciałabym gdzieś ruszyć z mężem i myślę o jakimś miejscu, gdzie można powdychać świerze powietrze, pozwiedzać (pojedziemy samochodem) i odpocząć na łonie natury :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość