Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

17 wrz 2011, 20:32

Ja to zaczełam zapisywac te pytania i stwiwerdzenia moich dzieci bo zapominam a czasem to jest nie do spamietania i nie do powtórzenia :-D ja ostatnio zapisałam jak Tymek mówi pistolet :ico_olaboga: nie do powtórzenia :-D ale zapisałam w jego książeczce :ico_oczko:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

18 wrz 2011, 00:22

moja Karolina też jest uświadomiona w sprawach damsko męskich, tzn wie że dzidziuś rośnie w brzuszku i później trzeba jechać do szpitala , żeby pan doktor pomógł mamie wyciągnąć dzidziusia z brzuszka :ico_oczko: jak byłam w ciązy z krystiankiem to musiałam jej wytłumaczyć przeciez czemu mi brzuch rośnie hehe :ico_oczko:
u nas tak samo było :-D i jeszcze nie pytała jak się tam dzidziuś znajduje bo to by było dopiero skomplikowane :-D
niestety u nas nie wystarczyło że dzidziuś jest w brzuszku... od razu było pytanie skąd się tam wziął :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

18 wrz 2011, 09:22

Evik.kp, ja tez zapisuje,jak przyporwadzi dziewczyne do domu,to mu obciach zrobie :ico_oczko: Zartuje,ale pamiatka super :ico_brawa_01:

NICOLA_1985

18 wrz 2011, 11:34

niestety u nas nie wystarczyło że dzidziuś jest w brzuszku... od razu było pytanie skąd się tam wziął :-D
no to pisz co odpowiedziałaś bo u nas też to pytanie może za niedługo się pojawić i każdy pomysł na to co odpowiedzieć od osoby która ma to już za sobą może być dobry do wykorzystania :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 wrz 2011, 14:33

moni26, i jak wybrnęliście?
Ja to zaczełam zapisywac te pytania i stwiwerdzenia moich dzieci bo zapominam a czasem to jest nie do spamietania i nie do powtórzenia :-D
to ja chyba też zacznę zapisywać,nawet na to bym nie wpadła a pamiątka super będzie :-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

18 wrz 2011, 20:44

Mam książkę "Ciało człowieka" i tam jest między innymi napisane, narysowane o zapłodnieniu. Więc jej powiedziałam że tata ma nasionko a mama ma jajeczko i jak się połączą to później jest komóreczka z której później jest dzidziuś. I tam jest pokazane jak wygląda się w 3 tygodniu, 6 tygodniu itd aż do 9 miesięcy. :-D

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

18 wrz 2011, 20:49

U nas pewnie też się takie pytania niedługo pojawią choc my nie kryjemy sie zniczym. U nas w domu golizna to norma, nikt się ni e dziwi jak ktoś chodzi z gołym tyłkiem. Tymek tylko stwerdza' o mama ma gołe cycki" ale bardziej dociekliwe pytania pewnie też się zaczną :ico_sorki: :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 wrz 2011, 21:30

Więc jej powiedziałam że tata ma nasionko a mama ma jajeczko i jak się połączą to później jest komóreczka z której później jest dzidziuś.
i już nie pytała o więcej szczegółów?
U nas w domu golizna to norma, nikt się ni e dziwi jak ktoś chodzi z gołym tyłkiem.
u nas jest tak samo :-D
nawet Hania się nieraz tatusiowi do wanny pcha bo chce się z nim wykąpać,co niektórych w naszym otoczeniu to dziwi :ico_noniewiem: ze mną też się kąpała ale woli jednak tatusia,ja ją wtedy tylko z wanny wyciągam :ico_haha_02:

NICOLA_1985

18 wrz 2011, 23:05

moni a nie pytała co się robi zeby te komórki się połączyły ?? :ico_oczko: :-)

u nas raczej golizny nie ma w domu nikt nie lata z golym tyłkiem :ico_oczko: moja Karolina za bardzo się interesuje.. było tak do niedawna ze sie nie krępowaliśmy ale jak zaczęła zbyt uważnie się przyglądać co jest między nogami to stwierdziliśmy, że czas najwyższy trochę zacząć się bardziej ubierać przy niej :ico_oczko:
w sumie z bratem się kąpie więc widzi co nie co ale nie wiem czy nie zakończyć tego kąpania wspólnego bo ona czasami nawet dotyka Krystiana, czyt, sprawdza co to jest.. :ico_oczko: nie w sensie, żeby go macała ale centralnie bieże jego jajeczka do ręki i ogląda a on się śmieje i ją wali po głowie za to i ją odpycha więc nie wiem jak zareagować , na razie tylko mówiej jej aby tak nie robiła bo moze Krystianka to boleć dla tego jej oddaje i ją bije ale zastanawiam się (mimo ze to nie jest czesto zaledwie kilka razy sie to zdarzyło) czy nie kąpać ich osobno , co Wy o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

19 wrz 2011, 08:42

NICOLA_1985, ja bym ich nadal kąpała razem. Mała musi się oswoić z tym że brat ma siusiaka tylko pilnować żeby nie ruszała. Moi chłopcy też się bardzo interesują co mama ma między nogami ale ja im mówię że dziurkę i jest ok, potrafią babci wejśc do łazienki i mówić ze babcia też ma dziurkę bo jest dziewczyną. Potrafią mnie myć jak sie kąpię, dotykają moich piersi, nawet ostatnio Tymek mnie mocniej ścisnął a ja mu na to że boli a on "musiałem sprawdzić czy już nie ma mleka" bo wiedzą że pili mleczko i to długo. Kąpią się z tatą, naciągaja sobie skórki sami. Myśle że jak golizna nie będzie problemem łatwiej będzie mi wytłumaczyć im skąd się biorą dzieci, jak sie rodzą i cała reszta.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość