BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

24 wrz 2009, 09:54

izuś_85, super :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-09-24, 09:56 ]
nas nie ma bata- nie dam rady małej oduczyć, wymiękam po 2 h jej płaczu ...
bo sama sobie chyba nie dasz rady,wiem po sobie,kilka razy podchodziłam z Piotrkiem do nocnego odstawienia od cyca i za kązdym razem kończyło się jak u Ciebie. Dopiero mąż spał przez kilka nocy z Piotrkiem,wstawał do niego i podawał soczek. I Piotrek już nie upomina się o cyca
Z tym,że myślałam,że odstawienie od cyca=przespane nocki. No i baaardzo się pomyliłam :ico_noniewiem: Bo o ile wcześniej Piotrek budził się 2-3 razy na cyca w nocy, tak teraz budzi się 5-6 razy na soczek. Przedtem byłam trochę niewyspana,a teraz jestem kompletnie niewyspana. I nie wiem,co zrobić z tym fantem :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

24 wrz 2009, 14:01

Małgorzatka, nadal cycujemy :-D czuje sie swietnie - jak narazie
a do lekarza sie nie wybieram-tutaj ciaze prowadzi polozna i tylko jesi cos jes nie tak widzi sie lakarza
pierwszy skan 10 tc
2 skan w 20tc i tyle :-)
izuś_85, :ico_brawa_01:
BeataW, kurcze nie wiem co Ci poradzic Iga nie chce smoczka i nigdy nie chcaial a w zamian za cyca nic nie dostala i tyle -naszczescie spi pieknie w nocy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

25 wrz 2009, 23:42

Beatris60,Powiem ci że u mnie tak samo mąż wymięka i nie ma jak małej oduczyć cycownia nocnego i my nadal ostro jedziemy z tym w nocy :ico_olaboga:
Moim zdaniem jeszcze za wcześnie na oduczanie od nocnego ssania- ale to tylko moje zdanie.
Tak naprawdę to nie wiadomo kiedy jest ten dobry moment bo jedni mówią że za wcześnie Mnie lekarka powiedziała że od szóstego miesiąca dziecko już raczej nie powinno jeść w nocy inni że jak ma już pierwsze zęby a w zasadzie jak by patrzeć to karmienie piersią jest na żądanie i tak jest zalecane i nie ma jasno wytyczonych norm kiedy to żądanie ma się zakończyć i w jakich godzinach i czy w nocy też to obowiązuje z dziećmi starszymi :ico_olaboga: :ico_noniewiem: i do którego miesiąca życia :ico_noniewiem: Wiem jedno Wiwi w nocy żąda i puki co dostaje :ico_oczko:
U nas nie ma bata- nie dam rady małej oduczyć, wymiękam po 2 h jej płaczu ... a potem śpimy wtulone jak dwa misie w siebie eh ..ma to swój urok do jasnej ciasnej.
Ja to po 10 minutach maksymalnie i już nie mogę słuchać jej płaczu do dwóch godzin nawet bym nie dotrwała to podziwiam mamy te które podołają a dodatkowo mój A z córcią starszą tym bardziej Więc nic mi nie pozostaje tylko :ico_spanko: niewyspane noce ale szczęśliwe dziecko :ico_oczko: W sumie ja też jestem szczęśliwa :ico_oczko:
Bo o ile wcześniej Piotrek budził się 2-3 razy na cyca w nocy, tak teraz budzi się 5-6 razy na soczek. Przedtem byłam trochę niewyspana,a teraz jestem kompletnie niewyspana. I nie wiem,co zrobić z tym fantem :ico_olaboga:
No właśnie i pytanie co lepsze? Bo ten soczek w nocy to nie za bardzo dobra sprawa nawet nie wiem czy nie gorsza od tego cyca? :ico_oczko: Może lepiej by było go na wodę przestawić :ico_oczko: Jak się da?
Iga nie chce smoczka i nigdy nie chcaial a w zamian za cyca nic nie dostala i tyle -naszczescie spi pieknie w nocy :ico_sorki:
No Wiwi też nie chce smoka itd Ale jednym słowem szczęściara jesteś kochana że ona tak sama zakończyła ten etap życia :ico_oczko: I czy nie było by prościej jak by te nasze wszystkie pociechy tak miały :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: No ale to wszystko sprawa indywidualna i to nasze brzdące nam trochę dyktują jak to ma być :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

28 wrz 2009, 11:02

od soboty boli mnie prawa pierś, do tego twardnieje jak kamień, co mam zrobić? i co mi jest?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

28 wrz 2009, 13:38

Tweety123, to pewnie ci sie zator mleczny zrobil. polewaj sobie to ciepla woda pod prysznicem i rozmasuj. i jak najczesciej przystawiaj dziecko do tej piersi zeby oja oproznialo. a po karmieniu zrob chlodny oklad. powinno pomoc. nie zaniedbaj bo moze dojsc do zapalenia

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

28 wrz 2009, 13:46

dorotaczekolada, ok, dzięki, właśnie karmiłam i ból przy karmieniu niesamowity, kurcze, a tak nam dobrze szło...

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

28 wrz 2009, 16:23

sprobuj masowac tez przy karmieniu i do karmienia przykladaj w roznych pozycjach zeby dobrze ta piers oprozniac. trzymam kciuki zeby zadzialalo. i nie przejmuj sie bo jak szybko zareagujesz to nic powaznego nie bedzie :-)

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

28 wrz 2009, 18:53

dorotaczekolada, oby... dziękuję :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

29 wrz 2009, 09:57

Tweety123, pare dni temu miałam to samo z prawą piersią, robił mi sie zastój co pare godzin, a do tego Maja nie chciała cyców ssać :ico_olaboga: i musiałam odciagać laktatorem ale dałam rade :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
idź sobie pod prysznic i lej pare minutek ciepłą wodą masując cały czas pierś a potem odciagnij mleczko albo przystaw Tomka :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: jak nie wyssie dużo to odciagnij pokarm :ico_oczko: :ico_oczko: potem połóż sobie tetrę zmoczoną w chłodnej wodzie albo kapuste potrzaskaną z lodówki :ico_oczko:

mi pomogło opróżnianie piersi do końca, po trzech dniach wszystko wróciło do normy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 wrz 2009, 22:23

Dziewczyny wiecie co powiem Wam ze chodze na ten kurs karmienia i bardzo sobie chwale :-D
Jeden z najlepszych tekstow to to ze sie dowiedzialam ze mleko matki wcale nie nalezy do matki :ico_nienie: tylko do dziecka :-D i kazde powinno miec je udostepnione :ico_sorki:
teraz bede sie wiecej dowiadywac o tym podwujnym karmieniu :-) bo cos czuyje ze mnie to czeka :-D
Tylko Igunia nie wiem co zrobi jak zobaczy malenstwo przy jej ukochanym cycusiu :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość