Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

18 lip 2012, 14:20

Cześć!

Ale wakacyjnie się zrobiło :-)
My planujemy coś w czwóreczkę pod koniec wakacji- Bieszczady prawdopodobnie.
A za dwa tygodnie sami z M. jedziemy do Kostrzyna :ico_brawa_01:
Dziewczyny czy któraś z was ma może zmywarkę?
my mamy, trzy lata teraz będzie. Kupiliśmy przy okazji robienia kuchni i mamy w zabudowie. Malutką mamy, 45 cm szerokości, bo większa by nie weszła. Dla mnie ważne były,żeby miała krótki program, i ma 30 min. A mamy też taki długi, 3 godzinki, ale za to malutko bierze wody i prądu- puszczam na noc.
Polecam zmywareczkę bardzo :-)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

18 lip 2012, 18:25

jula no i co idziesz prywatnie?
szkieletorek ja mam zmywarke Simens 60 cm, w sumie to pranie wystarczy jak robie co 2 dzien, bo na co dzien nie zawsze sie zapelni, wsadzam wszystko lacznie z garami, nie wiem jak to moglo byc bez niej :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

18 lip 2012, 18:50

a czy potrzebujecie więcej naczyń w takiej sytuacji???Bo raczej tak, nie wystarczy zestaw 6-8 kazdego w komplecie, bo chyba trzebaby było codziennie zmyware właczać???

W ogóle witam i przepraszam, ze tak mnie mało na wątku, brak mi weny.

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

18 lip 2012, 21:19

jula no i co idziesz prywatnie?
Hm chyba poczekam. Muszę się jeszcze zorientować ile kasy by kosztowało, ale podejrzewam, że sporo.

Szkieletorek
ja mam zmywarkę od roku. Super sprawa, szczególnie jak ktoś zmywać nie lubi jak ja. Dla mnie ważna szerokość była żeby jak największa a i tak mała mi się wydaje, a ma 60cm. Nie można myć jedynie drewnianych rzeczy. Gary czasem w ręku myjemy, zeby tak nie zawalic od razu. Puszczam ok. 3 razy w tygodniu. No i z 2 komplety naczyć trzeba mieć żeby jak jedne brudne w zmywarce stoją to innych uzywać.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

18 lip 2012, 21:55

pranie wystarczy jak robie co 2 dzien
No to u nas byt chodziła min 2 razy dziennie. Naczyn jest masa.Mieszka tutaj 5 dorosłych osób plus małe dziecko. Obiady codziennie sa z 2 dan więc jest co myc.
A ilość talerzy jakie mamy to na 2 zmywarki lub więcej by wystarczyło.

Czy to krótkie ,,pranie,, dobrze domywa naczynia czy toi wtedy najlepiej by nie były zaschnięte ?
I jakie macie marki ?

Dzięki wielkie

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

19 lip 2012, 00:04

My mamy mastercook, też patrzyliśmy żeby był krótki program. Domywa dobrze, chyba, że coś jest bardzo zaschnięte, ale to raczej program do codziennego mycia niż "szorowania":)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

19 lip 2012, 09:45

Cześć :-)
Czy to krótkie ,,pranie,, dobrze domywa naczynia czy toi wtedy najlepiej by nie były zaschnięte ?
I jakie macie marki ?
my mamy Elektolux. A to krótkie pranie to takie codzienne, dobrze domywa. Jakiś większy gar to wolę czasem umyć ręcznie, bo mi zawali pół szuflady. A to krótkie to u nas jest dość intensywne i troszkę więcej wody i energii bierze niż to 3-godzinne.
Hm chyba poczekam. Muszę się jeszcze zorientować ile kasy by kosztowało, ale podejrzewam, że sporo.
no pewno sporo. M. kiedyś robił rezonans bodajże kolana. Ale też mu termin trzasnęłi baaardzo odległy,a za kaskę był na drugi dzień. Na tym samym sprzęcie, co miały refundowane :ico_haha_01: bo to jeden taki sprzęt u nas na 2 szpitale :ico_haha_01: Więc stąd te długie kolejki, bo pół dnia za kasę robią badania.

Maciulek śpi.
Wyszedł mu parę dni temu 5 ząbek. Cięzko było. A teraz już super. Zasypia jak złoto, w ciągu dnia, nocki calutkie przespane, od 7.30 do 6. Myślałam,że nigdy się takich czasów nie doczekam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

19 lip 2012, 21:50

Wyszedł mu parę dni temu 5 ząbek. Cięzko było. A teraz już super. Zasypia jak złoto, w ciągu dnia, nocki calutkie przespane, od 7.30 do 6. Myślałam,że nigdy się takich czasów nie doczekam :ico_sorki:
:ico_brawa_01: dla Maciusia za takie super spanko i za ząbki!

Ja mam Amica zmywarkę, ale my ją kupiliśmy razem z mieszkaniem więc wyboru nie miałam i porównania do innych też nie mam.
Orientowałam się i te badania wyszłyby ok. 1200zł.
Mam z pracy kartę opłaconą do Lux Medu i mam to w abonamencie, ale robią to tylko w szpitalu Lux Medu w Warszawie, a ja z Bydgoszczy jestem :ico_noniewiem: .

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

20 lip 2012, 08:54

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Maciusia za piękne nocki.
U nas nadal pobudki 2 są czasem jedna m chyba się nie doczekam przespanej .

Wczoraj Lili została z babcia na godzinkę a potem przyszedł mąż z pracy i siedział z małą do wieczora a ja z siostrą miałyśmy dzień zakupów w galeriach , dzień wyżerki i szaleństwa.Ogólnie to tego mi brakowało. Pojechać na zakupy sama bez dziecka i na spokojnie sobie pochodzić. To był mój pierwszy wyjazd na zakupy bez Lili odkąd się narodziła.
Kupiłam sobie bluzkę ,mężowi koszulkę i klapki.

Teraz zabieram się za sprzątanie a jutro lub w niedziele wielkie pakowanie,

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

20 lip 2012, 09:57

szkieletorek, bo wy juz za 3 dni jedziecie :ico_brawa_01:
Chyba traficie w dobrą pogodę, bo ma byc coraz cieplej :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość