Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 sty 2012, 22:05

kurde,Karmi mi sie chce,ide do sklepu :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

12 sty 2012, 22:09

U mnie dzis 33 tydzień w skoczył hura :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
zauważyłam ,ze temat wózków poruszyłyscie, ja tez o tym od kilku dni mysle, jutro udajemy sie do sklepów aby sie zorientowac, ale chyba kupimu uzywany, mi sie podoba zipp firmy adbor, któraś wstawiła dzis jego zdjecia.
co do karmienia to umnie mleczko pojawiło sie odrazu , nie było problemów z karmieniem, ja urodizłam Damina, to juz na drugi dizęń miałam tyle mleczka, ze mogłabym jeszcze dwóch głodomorów wykarmić, zobaczymy jak teraz bedzie
Jadodko- współczuje rozmiarów biustu, ja jak urodziła Sylwię, to nosiła miseczkę F, załamka, na szczęscie wróciły mi cycuchy do D, u mnie to problem ze stanikiem bo mam mao pod biustem 70, i trudno kupić cos z duz a miseczką:(

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

12 sty 2012, 22:09

kurde,Karmi mi sie chce,
tez bym sie tak napila Karmi, szkoda, ze nie mozna tu kupic :ico_sorki:

[ Dodano: 12-01-2012, 21:09 ]
U mnie dzis 33 tydzień w skoczył hura :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
gratulacje kochana... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

12 sty 2012, 22:10

rybko- trzeba realizaowc marzenia;) Ja karmi nie lubie, raczej redsa bym wypiła, ale trzeba z rok poczekac na tę przyjemnośc

[ Dodano: 12-01-2012, 21:10 ]
dzięki Kongoza, Ty tez ładnie gonisz;)

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

12 sty 2012, 22:13

agasio, za 33 tydzień :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no to jeszcze 3 tyg i dzidzia donoszona :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 sty 2012, 22:19

U mnie dzis 33 tydzień w skoczył hura
- jeju,juz brzmi powaznie z ta 3 z przodu :-D

A ja chyba w ciazy jestem,poszlam do sklepu i kupilam wode muszyne lekko gazowana,lipton zielona herbata i lech bezalkoholowy :-D I wlasnie pije herbatke,a zaraz za leszka sie wezme :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

12 sty 2012, 22:26


Martalka wiesz właśnie przez takie myślenie że dziecko w pierwszych dobach nie musi jeść bo tylko spi i ma zapasy z brzucha moja jagoda darła się 3 bite dni
niestety są odstępstwa od reguły i każdą położnicę z dzieckiem należy traktować indywidualnie
ależ oczywiście że tak. Indywidualnie oczywiście.


Pamiętam też chłopca który darł się 2 dni i noce w naszej sali. mama przystawiała gdy płakał, a on possał chwilę i dalej wrzeszczał biedak, mama mleko wyciskała, sprawdzała czy jest, położna podały mleko dla niego, cuda wianki, a jeszcze odgazowywały go rurką w nonono, bo może gazy, dzień i noc naprawdę...
Aż wreszcie ktoś odkrył, że on chce ssać, a nie jeść. Smoczek uratował krzyczącego Wiktorka przed zdarciem gardełka. :ico_oczko: Smoczek "nielegalnie" przemycony ;)

A przyznaj, jak dziecko płacze, co usłyszysz na dzień dobry?? "pewnie gŁodne" :ico_oczko:
Dlatego ja mówię- ano nie zawsze :) Indywidualnie patrząc :)

[ Dodano: 12-01-2012, 21:31 ]
Martalka ja tez miałam cc planowane i 3 tyg przed cc leżałam w szpitalu wiec stersu miałam tyle że hoho :ico_olaboga: a pokarm miałam na 2 dobe :-)
:ico_brawa_01:

co nie znaczy, że jednak jak hormony ruszą same, to zawsze pewniej.
Bo wiadomo, że nawet jak pójdzie inaczej, jak łozysko przestanie pracować, to te hormony też ruszą, ale może wolniej. Tak mi wkładano na szkole rodzenia lata temu :-D


iw_rybka, także przy kolejnym nie ma co się martwić. :ico_oczko:

Kurcze, maluchy śpią, tylko Bart świruje...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 sty 2012, 22:37

Aż wreszcie ktoś odkrył, że on chce ssać, a nie jeść.
- o mamuniu :ico_olaboga: :ico_oczko:
"pewnie gŁodne" :ico_oczko:
- dokladnie,a jak mowisz,ze jadlo - to ci wmawiaja,ze pomarm masz za chudy i przychodza z flacha :ico_puknij:
Kurcze, maluchy śpią, tylko Bart świruje...
- a u nas dzis wieczor pod tytulem placze sobie i nie wiem co chce :ico_szoking: Poszli spac o 20 i 20.05 spali :-D 21.oo obudzila sie Zuzka i placze,ide do niej,patrze a ona spi i placze :ico_szoking: Utulilam ,pocalowalam,przewrcila sie na bo k i spi dalej. A przed chwila Andrzej z placzem sie obudzil :ico_szoking:
Ale on dzis w przedszkolu mial duzo wrażeń,bo dostal klockiem,pani mu lod przylozyla - podobno wyl strsznie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

12 sty 2012, 22:45

musiałam brać cały duży gruby fałd skóry i wciskałam jej do buzi
- tak samo tamta kolezanka robila ale w szpitalu sie bardzo denerwowala i polozne wiecznie z butla przychodzily,ja ja juczylam,inna mama z sali ale ona sie denerowala,ta mala jej to czula i byl jeden wielki ryk jej i maluszka :ico_olaboga: A w domu mowi,ze kupila nakladki na sutki i stopniowo powoli sie uczyly,potem juz bez nakladek i do roku ja karmila :ico_brawa_01:
ja też za płytko podawałam.
Położna mi pokazała zaraz po porodzie jak to robić: ścisnęła pierś jak "kanapkę", pomiziała buzię Bartka, on otworzył buzię i wtedy nasunęła jego głowę i dzióbek na spłaszczoną pierś.
Ale niektóre dzieci tak czy siak za płytko chcą łapać, albo łapią byle szybciej, i potem ssają ten biedny sutek jak słomkę :ico_haha_01: A jak piersi podczas nawału są jedną wielką banią plus wystający sutek, to nie umiałam ich spłaszczyć.. auć...
Do hartowania przed drugim karmieniem ja używałam maści... na literę m... kurcze poszukam nazwy, ale każda lanolinowa powinna dać radę. Smarowałam na noc kilka tyg przed porodem. Ale jakoś przy kolejnych dzieciach tak bardzo się sutki nie macerują.

Kingoza, na stronie fundacji rodzić po ludzku jest opis i rysunki jak przystawiać. I jak dobrze pamiętam co robić jak dziecko źle chwyci- czyli jak zabrać :)
No i na stronie fejsbukowej tula jest animacja całego procesu.

[ Dodano: 12-01-2012, 21:47 ]
Maść na "M" :ico_haha_01:

Obrazek

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 sty 2012, 22:51

i potem ssają ten biedny sutek jak słomkę
- :ico_smiechbig:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość