Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

06 lip 2012, 09:07

Madleine, kochana nie śpiesz się tak z tym wywoływanie i rodzeniem,moja kuzynka urodziła w 36 tc skonczonym mały ważył 2800,a mieli bardzo dużo problemów,mały nie oddychał samodzielnie,bo mieł jeszcze płucka nie rozwinęte,nawet dostała zastrzyki wczesniej na rozwój płuce,miesiąc leżał w specjalistycznym szpitalu na oiomie i wogóle,,,,,nie bede straszyyć dalej,wiem że wam ciężko ale jeszcze trochę wytrzymajcie..........
życzę bezbolesnych porodów :ico_sorki: :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 lip 2012, 09:47

Madleine, kochana nie śpiesz się tak z tym wywoływanie i rodzeniem,moja kuzynka urodziła w 36 tc skonczonym mały ważył 2800,a mieli bardzo dużo problemów,mały nie oddychał samodzielnie,bo mieł jeszcze płucka nie rozwinęte
Dokladnie... Jak lezalam na patologii niemalze tydzien bo przeterminowana bylam 7 dni to zglaszaly sie dziewczyny w 35tc ze skurczami i podawano im zastrzyki na plucka malucha by sie wyksztalcily. Jedna chciala cesarke i basta bo miala ja zaplanowana a lekarze absolutnie nie zrobili. Poki nic sie niedzieje by poganiac malucha mialy grzecznie czekac.

I naprawde lepiej jak dzidzius dluzej w brzuszku siedzi. Jest im tam najlepiej. Te kilka tygodni wytrzymacie. Doskonale wiem jak jest ciezko ! Jeszcze te upaly...
Urodzilam w 41tc i 5 d :ico_sorki:
Lekarze na okolo gadali ze lepiej donosic ciaze wtedy dzidzius nie ma cech wczesniactwa... :ico_sorki: Wiec jesli maluchy siedza i nie chca wychodzic, niech nie wychodza jeszcze :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

06 lip 2012, 09:58

Ale ja jeszcze nie rodze spokojnie :-) lekarz powiedzial ze moze to byc troche szybciej niz w terminie ale napewno nie na dniach.

Quanchita - z komorki nad ranem pisalam bo spac nid moge tak mnie podwozie boli masamrycznie dzis. I to najbardziej jak leze a tak mi sie spac chce :-(

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

06 lip 2012, 10:01

Jak ja leżałam w szpitalu położna sama mówiła że lepiej jak dziecko urodzi się w terminie niż wcześniej. Po to jest te 40 tc aby dziecko w pełni się ukształtowało. Lepiej spokojnie poczekać aż dziecko samo wybierze kiedy chce przyjść na świat.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 lip 2012, 10:03

Madleine, ale pisalaso molestowaniu meza... wtedy wydziela sie naturalna oksytocyna (sperma ma magiczna moc)... co przyspiesza porod...

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

06 lip 2012, 10:11

Madleine, ale pisalaso molestowaniu meza... wtedy wydziela sie naturalna oksytocyna (sperma ma magiczna moc)... co przyspiesza porod...
Wszyscy tu molestują ,a co ja nie moge ? :> :ico_noniewiem:
Specjalnie czekam do 37 tc zeby bylo bezpiecznie i ciaza byla donoszona,nie przesadzajmy :-) Po cos jest ten 37 tc uznany za ciaze donoszoną i 2 moich lekarzy mowi ze po tym tyg moge spokojnie juz rodzic bo mały ma odpowiednie wymiary i jest gotowy itp itp.
Pozatym jesli dziecko nie jest gotowe do wyjscia to ani schody ani seks nic nie da.
Przed kolejke sie pchac nie bede - Czekam na Kasiale i Quanchite,potem pewnie Mamusia urodzi :-)

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

06 lip 2012, 10:18

Hej
Qanchita, chcę Cię trochę pocieszyć, bo podobnie jak Ty pierwszą ciążę miałam rozwiązaną przez cc. Po raz drugi bardzo chciałam urodzić naturalnie. 1 lipca poszłam do szpitala i też miałam zamknięte wsztystko na amen. Po pierwszej cc nie można podać oksy na wywołanie, ale jak się już ruszy to podają. Ponieważ już byłam w terminie lekarz zaproponował PREPIDIL żel. Założono mi go o 18-tej 3,07, a o 19 -tej już miałam pierwsze skurcze. L:ekarz przygotoweał mnie na to,że poród będzie długi, ale po cc wszystko musi iść powoli swoim rytmem, nie można nic przyspieszać. Ok 8 rano miałam 6 cm rozwarcia i wtedy podano mi oxytocynę. Potem już poszło piorunem o 10,25 na 3 partym skurczu urodziła się Ania. Może podpytaj lekarza czy nie przepisłaby Ci Prepidilu. Mnie jeszcze wcześniej zrobili test z oytocyną, bo szyjka trzymała, dali mi trochę oxy,żeby ruszyło ale nie podziałało i wtedy lekarz zaproponował ten żel.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 lip 2012, 10:25

Specjalnie czekam do 37 tc zeby bylo bezpiecznie i ciaza byla donoszona,nie przesadzajmy Po cos jest ten 37 tc uznany za ciaze donoszoną i 2 moich lekarzy mowi ze po tym tyg moge spokojnie juz rodzic
Jej :-) Tylko nie odbieraj tego jako atak na Ciebie :-)
Dziwie sie po prostu bo w szpitalu i moj lekarz i w ksiazkach jest napisane ze skonczony 38tc jest uznany za czas bezpieczny dla dziecka i moze sie urodzic bezpiecznie :-)
A Marcinek sam dobrze wie kiedy wyjsc ;-) moze juz pomalu pakuje walizke na wyjscie ;-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

06 lip 2012, 10:27

Tylko nie odbieraj tego jako atak na Ciebie
nie absolutnie nie odbieram :-)
A Marcinek sam dobrze wie kiedy wyjsc
Dokłądnie - zapewne sam zdecyduje,ale jeśli ma zamiar jeszcze posiedzieć to niech mamie tak nie ciśnie po narządach bo mama moze stracic cierpliwosc :-)

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 lip 2012, 10:29

Madleine, a nie macha Ci tam rączkami w kroku hehe ;-) ?
Główka się obniża i napiera, mało komfortowe to strasznie...
Za chwile brzuszek zacznie opadac - wtedy "cudowne" uczucie.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość