Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 paź 2011, 12:51

Może wywalczyć że nie będę dostawać alimentów A płaci aż 160zł
no co ty! przeciez jedno z 2 nie ma nic wspolnego - alimenty i tak musi płacic
a co to za kwota :ico_szoking: to przez sad przyznane?
prosze cie :ico_szoking: :ico_szoking:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

12 paź 2011, 14:49

ja mialam po 200zl na kazda z dziewczynek, tez smieszne pieniadze...
i on tez mial odebrane prawa, wiec Izunia, nic sie nie boj, on i tak bedzie musial dalej placic...

inezka, on dziewczynek nie odwiedzal, alminety probowal komornik sciagnac.. On sie ozenil, z nia mial 2 synow i to byla jego rodzina.. Jak mi kiedys powiedzial nie chcial byc nam potrzebny, nie interesowalysmy go nigdy. Raz tylko na nk mnie wytropil i fotke malych wtedy zobaczyl, a one mialy juz jakies 3 latka
Co do renty to wlasnie musze zlozyc wniosek i wiem, ze dostane odmowna decyzje, bo nam sie nie nalezy, bo ostatnich 5 lat przez smiercia nie pracowal i nie mial odprowadzanych skladek. Ale tutaj do Niemiec potrzebuje wlasnie ta odmowna decyzje.

co do spraw to ustalenie ojcostwa, alimenty i odebranie praw rodzicielskich mialysmy na jednej i tej samej rozprawie i 1 sedzina prowadzila. Po odebraniu praw juz nie bedziesz potrzebowala go do paszportu, wystarczy, ze pokazesz wyrok sadu...

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

12 paź 2011, 16:28

NowaSejana, strasznie zagmatwana ta twoja sytuacja, przecież twoja córeczka ma dopiero pół roku :ico_olaboga:

U mnie jest troszkę inaczej niż u was bo mój ex cały czas interesował się chłopcami. fakt że jak się wyprowadził i robil na mnie fochy że zdecydowałam się na rozwód to rzadko przychodził ale nie trwało to długo. na tą chwilę czynnie uczestniczy w ich życiu, zreszta nasze stosunki bardzo się zmieniły, żyjemy bardzo zgodnie, tak jak na początku naszej znajomości. o dziwo oczy otworzył jak sie z nim rozwiodłam.
mi sąd przyznał 400 zł na młodszego i 500 na starszego syna ale chyba tylko dlatego że M nie zjawił się na żadnej rozprawie rozwodowej :ico_sorki:

inezka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2011, 16:10

12 paź 2011, 16:31

Może wywalczyć że nie będę dostawać alimentów A płaci aż 160zł :ico_zly:
masz 160 alimentow??jak nie dostawac alimentowbo nie rozumiem??
ja w tym roku wnosilam o podwyzke, dostalam tylko 150 zl wiecej, nieduzo,ale zawsze cos,teraz tylko musze czekac czy bedzie to placil, ex chcial zostac przy tej kwocie co jest ewentuanie 50 zl wiecej

Sejena ty mieszkasz w Niemczech?aby dostac rente trzeba aby ex pracowal 5 lat w ciagu ostatnich 10 latach,u mnie tez by bylo ciezko wpelnic ten warunek

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

12 paź 2011, 18:12

NowaSejana, strasznie zagmatwana ta twoja sytuacja, przecież twoja córeczka ma dopiero pół roku :ico_olaboga:
blizniaczki i Marcelina maja innego ojca biologicznego.
Z ojcem Marceliny jestesmy razem i on jest ojcem rowniez dla blizniaczek.
inezka, wlasnie on nie pracowal, wczesniej pracowal za granica, a ostatnie 3 lata byl zarejstrowany w urzedzie i pracowal na czarno. Wiem, ze dostane odmowe, ale tutaj urzedy tego zadaja i mimo wszystko ten glupi wniosek musze zlozyc..
Moze w koncu kiedys z P. wezmiemy slub i on przysposobi dziewczynki i nie bede musiala wiecznie walczyc z przeszloscia..

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

12 paź 2011, 20:48

NowaSejana, moja była szwagierka tak zrobiła. Ma syna z tzw. przypadku jako nastolatka urodziła. Od razu poznała brata mojego ex i się zwiazali, potem pobrali i tylko onbył ojcem dla jej syna. kilka lat temu on go zaadoptował i nosi teraz jego nazwisko. Nie miała z tym problemu bo biologiczny ojciec nigdy sie nim nie intereował.
I sorki bo nie zauważyłam ze masz bliźniaczki :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

13 paź 2011, 13:20

masz 160 alimentow??jak nie dostawac alimentowbo nie rozumiem??
dokładnie tak jak napisaalam

ramonka, no wasnie nie wiem jak to jest do końca z pozbawieniem praw i alimantami słyszałam różne wersje i pogubiona jestem już w tym

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

13 paź 2011, 13:39

no wasnie nie wiem jak to jest do końca z pozbawieniem praw i alimantami słyszałam różne wersje i pogubiona jestem już w tym
wiec Ci mowie - jest tylko 1 wersja
odebranie praw rodzicielskich nie wpływa na obowiazek alimentacyjny :-)

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

13 paź 2011, 13:54

ramonka, hmmmm trzeba pomyśleć nad tym :)

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

13 paź 2011, 14:17

odebranie praw rodzicielskich nie wpływa na obowiazek alimentacyjny :-)
dokladnie, u mnie tak jest, a raczej bylo...

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość