ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

10 gru 2009, 15:33

SAŁATKA Z ZUPEK CHINSKICH
2 zupki (rosół)
1 puszka groszku konserwowego
20dkg szynki
2 ogorki konserwowe
2 jajka
1 papryka świeża
majonez
makaron z zupek zalac rosołkiem (małą iloscią). Połączyc z pozostałymi składnikami.

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

22 sty 2010, 21:56

Sałatka parówkowa

6 parówek
6 jajek
2 zabki czosnku
szczypiorek
3 pomidory
kukurydza
majonez

parówki podgotowujemy <ale zeby nie spuchły> i jak wystygną to kroimi na plasterki
reszte wiadomo kroimy i mieszamy

sól i pieprz do smaku :-D

Obrazek

lilo

23 cze 2010, 16:20

Chrupiąca sałatka

ogórek
pomidor
papryka czerwona
sałata lodowa
kukurydza z puszki
pierś kurczaka

Pierś pokroić w kosteczkę i przysmażyć na rumiano na oleju. Warzywa pokroić w kostkę, wymieszać wszystko razem, doprawić dowolnymi ziołami i łyżką majonezu, ewentualnie polać sosem winegret

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 wrz 2010, 17:53

alescie mi smaka narobily :ico_haha_01: tylko nie wiem na co sie teraz zdecydowac :ico_olaboga: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

20 paź 2010, 17:59

Sałatka z salami

pęczek zielonej cebulki
pęczek rzodkiewek
kawałek salami
jajka na twardo
sól, pieprz
majonez

Niestety nie podaję proporcji, bo robie na oko. Pokroic, przyprawic, zajadać :ico_haha_02:

[ Dodano: 2010-10-20, 18:13 ]
Sałatka ziemniaczana z serem pleśniowym

Ostatnio z psiapsiołami zażeramy sie ta sałatką przy nocnych Polek rozmowach...

750 g ziemniaków
1 czerwona cebula
100 g sera z niebieską pleśnią
1 łyżka posiekanych orzechów (u mnie włoskie)
1 łyżka pestek dyni (zawsze zapominam)

dressing: wlewam wszystko do słoiczka, zakręcam, potrząsam i już :-)
1 łyzka musztardy
1 łyzka miodu
1 łyżka octu winnego
1/2 łyzki octu balsamicznego
5 łyżek oleju (oliwy)
1 łyzka posiekanej natki pietruszki

Ziemniaki ugotować w mundurkach, obrane pokroic, zalać dressingiem. Cebulę pokroić, podsmażyć, dodać do ziemniaków. Dodać też orzechy, pestki i pokruszony ser. Całość wymieszac, można doprawić solą i pieprzem. Ale niekoniecznie.
Pyszna i sycąca. A do tego białe winko....

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

28 lis 2010, 20:55

pyszny przepis zrobie napewno


moje sałatki:
z wedzonego kurczaka
kawałek z 200gr.wedzonego kurczaka najlepiej pierś , koperek ,kukurydza, majonez, szczypiorek,majonez ,sól, pieprz ,pycha

z pieczarek surowych
pieczarki , ser żółty ,ogórek kwaszony,sól, pieprz, majnez .pokroic wszystko ,doprawic .i mozna jeść
,

[ Dodano: 2010-11-28, 20:01 ]
z tuńczyka z kaparami

słoik fasolki zielonej,5 pomidorów,5 ogórków konserwowych,szkl. kaparów,peczek pietruszki,2 puszki tuńczyka,paczka makaronu najbardziej pasuja takie rurki z falbanką,ale moze byc inny,sos; 3/4 szkl. majonezu,3/4 szkl . oliwy,łyzka musztardy,pieprz,sól,1/4 szkl. octu balsamicznegoi cukier puder do smaku sos musi byc taki slodko- kwaśny ,wymieszac i zalac składniki. polecam

Kasia123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:40

18 lut 2011, 13:47

Ostatni robiłam sałatkę jarzynową, wyszła naprawdę pyszna. Polecam, oto przepis:

Składniki:
5 dużych marchewek
4 pietruszki
1/2 selera
4 jajka
3-4 ogórki kiszone
1 por
1 puszka zielonego groszku
majonez Kielecki Omega-3
sól
pieprz

Sposób przygotowania:
Marchewki, pietruszki i seler dokładnie myjemy, zalewamy wodą, dodajemy ok. łyżki soli i gotujemy aż warzywa będą miękkie. Odstawiamy do ostygnięcia. W międzyczasie jajka gotujemy na twardo. Pora przekrawamy wzdłuż na pół, ugotowane i ostudzone warzywa kroimy w kostkę. Do dużej miski przekładamy wszystkie pokrojone wcześniej warzywa, dodajemy pokrojone ogórki i groszek. Wszystko dokładnie mieszamy, dodajemy ok. 5-6 łyżek majonezu, pieprz i sól do smaku.
Gotowe! Smacznego!

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

03 mar 2011, 22:13

Sałatka ze słonecznikiem

1 paczka słonecznika łuskanego 200g
1 puszka ananasa
1 puszka kukurydzy
kawałek sera żółtego ( wielkości kostki mydła)
łyzka masła
łyżka majonezu

Słonecznika prażymy na masełku, trzeba cały czas mieszać bo szybko może się spalić. Ananasa kroimy w drobną kostkę, dajemy kukurydzę, wsypujemy ostudzony słonecznik, ser żółty starty na grubych oczkach tarki, łyżka majonezu. Mieszamy i sałatka gotowa. Nie potrzeba ani soli ani pieprzu.
Ja ją uwielbiam :-D

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

13 mar 2011, 22:40

Wrzucę Wam sałatkę, którą robię najczęściej, ale i tak rzadko, bo przy jakiejś okazji (bo ani mój M. ani Zuzia nie papu sałatek :ico_haha_01: ).

Składniki:
słoik ciętego selera, puszka czerwonej fasoli, 20 dag pieczarek, 20 dag żółtego sera, średniej wielkości filet z kurczaka, 3 duże ogórki konserwowe, nać pietruszki, majonez, sól, pieprz

Jak przyrządzić?
Filet z kurczaka ugotowac w lekko słonej wodzie, ostudzić. Pieczarki sparzyć i pozostawić do ostudzenia. Seler odcedzić i przełożyć do naczynia w którym będziemy sporządzać sałatke. Następnie odcedzić również czerwoną fasole i przepłukać zimną wodą. Dodać do selera. Ogórki, żółty ser, pieczarki i filet z kurczaka pokroić w kostkę i również dodać do naczynia. Na koniec posiekać nać pietruszki (dość dużo), dodać do sałatki, następnie dołożyć do całości 3 duże łyżki majonezu, doprawić solą i pieprzem. Wszystko razem wymieszać i wstawić do lodówki na co najmniej pół godziny.

Nazywa się 7 grzeszków :-)

To jest oryginalny przepis, ale ja zamist fasoli daję kukurydzę, bo nie przepadam za fasolą.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

31 sie 2011, 17:45

pychotki

normalnie zacznę sałatki robić :-D :-D

macie może jakieś przepisy na sałatki z kiełków?

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość