asia23
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 10 kwie 2007, 09:41

24 lip 2007, 19:38

witajcie mój maksio też ulewał i też był na nutramigenie. przestał ulewać gdy zaczał sam siedzieć :-D

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

26 lip 2007, 21:28

acia to rzeczywiscie Nutrmiagen pomogl hehe.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

30 lip 2007, 12:08

mój chrześniak ulewał do 2 lat :ico_szoking: ale on wogóle miał odruch wymiotny coby nie zjadł,wszystko miał na papki przerabiane i to też nie dobrze bo się przyzwyczaja do głatkiego jedzenia.U niemowlaków to ulewanie żeczywiście przechodzi ale czasem i to może być oznaką alergi.A to,ze lekarze tak na wszelki wypadek dają mleko dla alergików bo rodzice też są alergikami to ja uważam za dobre,lepiej zapobiegać niż leczyć.U Zuzi nikt się nie zainteresował pierwszymi obiawami alergii a ja byłam ciemna w te sprawy.Ojciec zuzi ma alergie i choć była na piersi powinnam zapobiegawczo odstawić nabiał ze swojej diety,nie wiedziałam jeszcze wtedy tego a jak odstawiłam ,to było już za późno.Alergia postąpiła na AZS i astmę.Dlatego u dzieci się eliminuje pokarmy choć czasem nie do końca jest to potrzebne i mleko zwykłe zastępuje specjalnym.I fakt,najlepsza jest pierś ale po wyeliminowaniu białka z pokarmu mamy .A co do badań to na takich maluszkach nie robią,nie wychodzą jak trzeba.Zuzi w wieku 3 lat zrobili testy skurne ,które wykazały że jest uczulona tylko na kusz :ico_puknij: a wystarczy że pogłaszcze psa,zje jajko,czekoladkę czy ciasto z kremem wogóle cokolwiek z nabiału to zaraz smara,drapie się i zapalenie oskrzeli po 2 dniach.Gabi ma to samo tylko od psa puchnie.Je bebilon pepti i nabiału nie daję na wszelki wypadek,też ma AZS.Ale nie choruje tak na infekcje drug oddechowych,wiem że to przez odstawienie nabiału i mam nadzieję,że ją uchronię przed astmą bo choć da sie z nią żyć to to życie jest naprawdę ciężkie.No i mam nadzieję że u moich dzieci i u waszych minie kiedyś alergia pokarmowa i będą mogły spokojnie napić sie mleka i zjeść bułkę z małem :-)

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

01 sie 2007, 21:58

a my wreszcie w Pl ijuz nawet po wizycie u specjalisty od alergii... tylko spojrzal na skore Vikulki i stwierdził, ze niestety jest ona "silnym alergikiem" :ico_placzek: no, ale w zasadzie to przeciez tak podejrzewałam... dostalismy Bebilon Pepti i przez kilka dni bylo super a ja mialam nadzieje ze teraz to juz z gorki bedzie... niestety dzisiaj Vikusia dostala plam na calym cialku :ico_placzek: telefon do lekarza i... od jutra Nutramigen....

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

01 sie 2007, 22:17

kasiu wspolczuje biedactwo
ale nutramigen tez moze smakowac uwierz mi

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

02 sie 2007, 20:27

kasiu bądź dobrej myśli mój Mateusek też ma skazę białkową i podaje mu nutramigen a on z chęcią je pije. To jest tak że nam to nie smakuje bo my stare krowy już poznałyśmy wiele smaków a naszym maleństwom to wszystko jedno co piją dla nich nie jest to tak obrzydliwe jak dla nas. Nutramigen jest bardziej zhydrolizowany niż bebilon więcmoże lepszy??????

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

05 sie 2007, 15:23

a dziewczyny powiedzcie czym smarujecie zmiany na ciele swoich dzieciaczków jak ich wysypie mojej Julci wyskoczyły plamy na piersi i sie zastanawiam czym je posmarować

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

08 sie 2007, 14:56

My nadal walczymy z alergią ale już bez Nutramigenu Kacper pił je 3mesiące a potem po Nutramigenie dostawał kolek i wzdęć. Lekarz stwierdził że w rzadkich przypadkach tak się zdarza i przepisał nam Enfamil po którym było jeszcze gorzej.Teraz Kacper pije sinlac z odrobiną Bebilonu HA i jest dobrze. Tylkobym już chciała żeby ta alergia mu przeszła bo normalnie serducho człowiekowipęka jak on patrzy na czekolade i inne słodkośći :ico_placzek:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

09 sie 2007, 21:56

biedny malutki
czy naprawde nie moga wynalesc czegos na te alergie u takich maluszkow?

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

10 sie 2007, 20:53

niestety tylko nam cierpliwość zostaje, :ico_placzek:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość