Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

08 kwie 2007, 21:33

zubelek, Ty to znawca cycowania jesteś :-D
Ale racja racja, jak się tak przeanalizuje to rzeczywiście do starszych dzieci trza podejśc szybciej i bardziej stanowczo, bo one juz więcej rozumieją
Jednak wiadomo każda mamusia zna najlepiej swoje dziecko :ico_oczko:
madziarka81 pisze:A tak poważnie to zaczynam odstawiac od piersi na poważnie Patryka

madziarka81, Trzymam kciuki bardzo bardzo mocno, pisz jak postępy, będzie dobrze.

Wiecie co mi jeszcze bardzo pomaga masaż piersi, i okłady z mleka i bułki.

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

09 kwie 2007, 07:17

ja ostatnio synusia sie pytałam czy chce cycusia to on na to ,że "didi bebe" :ico_szoking: :-D

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

09 kwie 2007, 07:53

jej to u nas naprawde wszystko skonczyło sie dobrze :ico_noniewiem:
chociaz jak mały miał 5-6 miesiecy...nie dał sobie do buzi nawet włozyc butelki z piciem nie mówiac juz o mleku ...tylko cyc i cyc....i nagle ni stad jak miał 8 miesiecy...dałam mu butle na noc....zjadł i od tamtej pory...cycus beeee....owszem głaskał go ale nie chciał ciumkac....smiał sie do niego...a pokarm sam znikł :ico_sorki:
a naprawde mialam juz w głowie najgorsze wizje z karmieniem na czele...ale dobrze ze tak sie skonczyło
i Wam wszystkim szczerze zycze tak łatwego odstawiania :ico_sorki:

mamaKffiatuszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 15:39

09 kwie 2007, 08:02

taaaaaa nie zebyscie mnie nastraszyly :ico_smiechbig:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

09 kwie 2007, 10:35

zubelek pisze:co do ilości karmień w nocy to mój rekord z Zuzią to 11 razy,byłam skonana i dlatego postanowiłam odstaić stanowczo.


O rany, to tez niezle. :ico_szoking:

Ja właśnie nie daje rady z tym nocnym karmieniem. Zgadzam się z Tobą ze starsze dziecko stopniowo ciężej odstawić. ja postanowiłam ze dzisiaj Patryk w dzien cyca nie dostanie ale już jest ciężko bo zaczyna marudzić. Podchodził do mnie juz chyba z 10 razy a ja za kazdym razem powatarzałam ze nie ma cycusia, ze chory, be itp. Robi taką żałosną minkę a mi jest przykro ze nie mozna teo jakos zrobic bezbolesnie dla niego. Dobrze by było gdyby sam odstawił, ale nie ma tak pięknie prawda?

Maggie pisze:madziarka81, Trzymam kciuki bardzo bardzo mocno, pisz jak postępy, będzie dobrze.

Wiecie co mi jeszcze bardzo pomaga masaż piersi, i okłady z mleka i bułki.


Dzięki Maggie, a właśnie ty już całkiem nie karmisz Małego??? A jak Twoje piersi się sprawują? Ja się boję właśnie nabrzmiałych piersi, ale pisałam o tym wcześniej więc nie będe się powtarzać. :ico_oczko:

karina22, może przyjdzie taki moment ze mój Patryk też powie be cycuś. Na razie mówi cici mniam mniam :ico_haha_01:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

09 kwie 2007, 11:22

U nas dzisiaj cała nocka przespana :ico_brawa_01: od 19 do 6.30 , ani razu Antoś się nie obudził.
madziarka81 pisze:Dzięki Maggie, a właśnie ty już całkiem nie karmisz Małego??? A jak Twoje piersi się sprawują? Ja się boję właśnie nabrzmiałych piersi, ale pisałam o tym wcześniej więc nie będe się powtarzać. :ico_oczko:

madziarka81, karmie jeszcze Antosia nad ranem tak około godziny 5, ale juz niedługo.
Jeslli chodzi o piersi to tak jak pisałam prze pierwsze dwie doby były nadbrzmiałe i pobolewały w noicy, troche odciagałam, ale najbardziej pomógł mi Antos, któremu dałam cycusia przez sen, on nie bardzo miał tego świadomosc, a ja miałam ulge.
Teraz z piersiami jest juz ok, nie bola, pokarmu jest coraz mniej. Mysle ze najgorsze sa własnie te pierwsze doby, musimy dac czas piersiom zeby i one sie przyzwyczaiły.
karina22, to dobrze ze mały juz nie chce "dydy" :-D
paulina83, to omineły Cie te cioezkie chwile, zazdroszcze troszke, bo nie musiałas patrzec jak Twoje dziecko tesknii za cycusiem i nie rozumie dlaczego to co kocha najbardziej zostało mu nagle zabrane :ico_noniewiem:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

09 kwie 2007, 12:57

czasami jest mi żal ,że go odstawiłam :ico_noniewiem: ,brakuje mi wieczorków razem,wspólnego zasypiania.
Ale tez zyskałam spokój w nocy,bo mały nawet"tuti" niewoła.śpi całą nockę :-D :ico_brawa_01:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

09 kwie 2007, 17:30

karina22, mi też bardzo tego brakuje, nawet nie wiedziałam że tak bardzo :ico_noniewiem:
ale czulam że to ten moment kiedy muszę Go odstawić.
A jeśli chodzi o nocki to pierwsze trzy nocki były bardzo cięzkie, Antoś budził się średnio ok 1,5 - 2 godz. .

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

10 kwie 2007, 11:31

łojej to często się budził,mój pierwsza nocke troszke popłakał,a teraz juz nie,ale to może dlatego że już ma 2 latka,bo twój to jeszcze malutki :ico_oczko:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

10 kwie 2007, 11:55

Jestem załamana. :ico_placzek:

Wczoraj w dzien nie dałam cycusia, Patryk był zrozpaczony za to w nocy sobie odbił. wisiał na piersi całą noc, nie dając mi chwili wytchnienia. :ico_placzek:
Na dodatek pogryzł mi brodawki.

W jego przypadku stopniowe odstawienie chyba nie wchodzi w grę. :ico_noniewiem:

Dzisiaj posmarowałam sutki gorzkim paluszkiem, podszedł spróbował, skrzywił sie i na razie dał mi spokój. Chociaz wiem ze przypomni sobie o cycusiu w porze spania. :ico_olaboga:

Nie wiem co mam robic. Czy dac mu jeszcze wieczorem zeby troche sciągnął pokarm czy iść na żywioł i już nie dać wogóle. Tylko wtedy te bolące piersi :ico_olaboga:

Wy też miałyscie takie zgrubienia??? Ja cały czas masowałam ale to są jakby takie zbite guzki. :ico_noniewiem:

Maggie ślicznego masz synusia.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość