Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

12 sie 2008, 17:08

a!! moje dzieciaki beda hiszpanami ;) paszport wyrabia sie w pol godziny ;)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

12 sie 2008, 17:12

holera, tu slonca nie brakuje a i tak daja
nooo, to mnie osita, zaskoczyłaś :-D bo właśnie z powodu chronicznego zaniku słońca nad wyspą powinni podawać :-) a nie u Was :-)
noo, ale co kraj to obyczaj

ja na przykład, jak zaszłam w ciążę i dowiedziałam się, że mam iść do lekarza ogólnego, a on mi pogratuluje i odeśle do położnej, to zawału dostałam :-) ale teraz uważam, że to nawet lepiej... koleżanka w Polsce dwa miesiące temu poroniła po badaniu u gina :ico_placzek: tak ją "dokładnie" zbadał...

[ Dodano: 2008-08-12, 17:12 ]
moje dzieciaki beda hiszpanami
oo, to Twój mąż jest Hiszpanem? czy uznają dzieci urodzone u nich, jako swoje?

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

12 sie 2008, 17:18

ananke, taaaaaaaa, moj staruszek to hiszpan :ico_oczko: (jest starszy ode mnie o 12,5 roku). mala ma obywatelstwo hiszpanskie, bo tutaj to cyrk jest jesli chodzi o nazwiska...
kazdy hiszpan ma 2 nazwiska. 1 - to pierwsze ojca a 2 - to pierwsze matki. i tak moja mala to CARMEN LOPEZ MICHALOWSKA. maly bedzie junior :ico_oczko: LOPEZ MICHALOWSKI (mamy przepis z ambasady ze nazwisko sie odmienia). natomiast w pl moge zarejestrowac dziecko ale... z nazwiskami albo ojca, albo matki. czyli tworzy sie odrebny calkowicie czlon.. inny czlowiek, bo przeciez nazwiska rozne. idiotyzm :ico_zly: :ico_nienie:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

12 sie 2008, 17:24

osita, och.. Ty mi nic nie mów o idiotyzmach polskich... heh...

ja jeszcze nie wiem, jak to z nazwiskami jest tutaj, bo my jesteśmy przed ślubem :-) w Polsce ojciec mojego syna musiał iść ze mną do USC przysięgać, oświadczać, ze dziecko jego, zrodzone ze mnie itd... :ico_puknij: a tutaj słyszałam, że przy wypisywaniu ze szpitala podaje się nazwisko, które para chce, żeby nosiło dziecko. Ale to potwierdzę, jak się juz przekonam albo dowiem dokładniej
ananke, taaaaaaaa, moj staruszek to hiszpan :ico_oczko:
noo, to teraz rozumiem, skąd Carmen ma taką śliczną urodę.. bo połączenie Polki i Hiszpana to zawsze cud :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

12 sie 2008, 17:30

bo połączenie Polki i Hiszpana to zawsze cud :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-D dzieki :ico_oczko: tak serio - to wypisz wymaluj tatus, tylko ze jak mowilam, z polskim akcentem - jasna karnacja i niebieskimi oczami i blond wloskami :ico_oczko: zreszta.. same zobaczcie :ico_oczko:
Obrazek[/img]

[ Dodano: 2008-08-12, 17:35 ]
a tutaj jeszcze roznica miedzy polska a hiszpanska zima :ico_oczko:
1.1.2006 - polska
Obrazek
a to grudzien 2005 w maladze :ico_oczko: (czapka ta sama :ico_oczko: )
Obrazek

o! jeszcze jedno z papi :ico_oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

12 sie 2008, 17:41

osita, noo te niebieskie ocza przy ciemniejszej karnacji.. oj będzie tatuś musiał przed drzwiami selekcję robić :-) w kawalerach ;-)

osita, suprr fotki :-) widoczna różnica :-) u mnie zima nie najgorsza tylko ja to parasol muszę kupić chyba wzmacniany stalą, żeby cos ochraniał przed deszczem i wichrem... bo mi tu wieje strasznie od zatoki ;-)

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

12 sie 2008, 17:46

bo mi tu wieje strasznie od zatoki ;-)
tu tez, do tego ta wilgotnosc.. ale od czego folia??? :ico_oczko: no i dlatego tak cieplo sie ubiera, bo temp w grudniu srednio to ok 17 stopni

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

12 sie 2008, 17:47

:ico_brawa_01: Carmen ale mala kruszynka byla :ico_brawa_01: slicznosc-i na serio do tatuska podobna :ico_brawa_01:
anankeja witemine D w PL bez recepty dostalam
paszport wyrabia sie w pol godziny ;)
Ty to masz dobrze :ico_brawa_01:
ja jeszcze nie wiem, jak to z nazwiskami jest tutaj, bo my jesteśmy przed ślubem
z tego co wiem -bo moja kolezanka rodzila w zeszlym roku i nie mieli slubu to Ty podajesz nazwisko jakie mam miec dziecko-a ojciac dziecka musi podpisac akt urodzenia :ico_brawa_01: jak podpisze to znaczy ze sie przyznaje do dziecka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

12 sie 2008, 17:53

osita, kurcze, ja sie napatrzec na ta Twoja Carmen nie moge, taka slodka kluska :-)

a z hiszpanskimi nazwiskami to oni tutaj rzeczywiscie cyrk maja, wez zapamietaj jak sie kazdy nazywa - niewykonalne :-D
i tez, co mnie zdziwilo, duzo JEZUSOW tutaj, pisane Jesus (czytane bodajze Hesus, osita popraw mnie, jezeli to pomylilam).. dla mnie i tak kazdy Hesus to Jezus :-D
ostatnio taki jeden Jezus obslugiwal mnie w sklepie z wozkami... caly czas gapilam sie na te jego plakietke z imieniem :ico_puknij:

jak tutaj (w sensie w Gibraltarze) jest z zalatwianiem nazwiska dla dziecka (my tez nie jestesmy malzenstwem) i dokumentami - to jeszcze nie wiem, ale dowiem sie po porodzie i Wam napisze... podejrzewam, ze bedzie to cos podobnego do UK (tylko 10 razy mniej zorganizowane)... jak dobrze pojdzie, maly bedzie mial potrojne obywatelstwo - brytyjskie, polskie i gibraltarskie (oni maja tu swoje paszporty, rzad itepe.). Sie okaze :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

12 sie 2008, 19:39

ale od czego folia??? :ico_oczko:
noo, juz mówiłam Chłopu, że mi kalosze w kwiatkami ma kupić i 3 zapasowe folie do wózka, bo jak inaczej będę spacerowała z dzieckiem ?? :-)
anankeja witemine D w PL bez recepty dostalam
noo, to w szoku jestem... jak moja bratowa urodziła w zeszłym roku to sama z receptą leciałam do apteki.... hmm, ale może cos się pozmieniało :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość