Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

05 wrz 2008, 19:05

widze, ze temat smoczkowy zostal poruszony... moj ssie smoka z mothercare (silikonowy ortodontyczny).. tylko taki mu podchodzi, aventem pluje, tommee tippee tez jest bee :/

wlasnie wrocililsmy z malym od lekarza, nie ma zoltaczki, z oczami tez niby wszystko ok, chociaz dalej zolta wydzielina sie saczy :ico_noniewiem: niby kanaliki ma pozatykane.. podobno to czeste u noworodkow.
Jasper przybiera na wadze, teraz wazy 3360kg, mierzy 54.5cm.. czyli przybiera na wadze i sie wydluza :-D :ico_brawa_01:
znamie na pleckach ma.. no i ma, trudno, trzeba bedzie to obserwowac, czy sie nie uwypukla i nie powieksza.

ok lece, bo maly mi placze i trzeba go nakarmic ;-)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

05 wrz 2008, 20:20

margarita83 no mój mąż do tej pory był ze mną,no czasem robił wypady takie jednodniowe.Ale niestety od poniedziałku się zacznie.Szara rzeczywistość... :ico_placzek: Mąż wyjedzie w pon,wróci w piątek.Zostanę sama..tzn, nie do końca bo jednak mam pomoc w osobie mojej mamy. :ico_sorki:

Jestem ciekawa ile waży moja Emilka,bo wizualnie to się wyciągnęła i to bardzo.Chyba wybiore się w pon do lekarza...bo Emilka też ma jeszzcze zażółcone białka i to mnie niepokoi.
Pozatym,chyba cos mleko NAN 1 jej nie podchodzi,bo ma zaparcia.Już 2 dzień nie robi kupy :ico_olaboga:

Dzisiaj jestem padnięta...ciekawa jestem jaka ta noc będzie? :ico_noniewiem:

Dobranoc!

[ Dodano: 2008-09-05, 22:34 ]
A to dzisiejsze zdjęcie mojej Emilki...rośnie w oczach:)
Obrazek

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

06 wrz 2008, 10:32

Jagna30, noo na tej fotce to Twoja mala nie wyglada na 3 tyg ;-) dalabym jej zdecydowanie wiecej...
ja dlugosc mojego synka obserwuje po miejsu, ile zajmuje w takim koszu do spania, widzialam roznice zanim poszlismy do lekarza... mimo, ze widze go na codzien :-) to prawda, ze dzieci rosna jak na drozdzach :-D

a w ogole, uwazam, ze ubranka dla dziewczynek sa znacznie ladniejsze niz te dla chlopcow.. i wybor tez jakby wiekszy, te wszystkie sukienieczki itp..
nawet mamy tu jeden sklep, ktory sprzedaje ubranka tylko dla "baby girls" :ico_zly:
DYSKRYMINACJA! :ico_zly: :ico_olaboga:

;-) milego dzionka!

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

06 wrz 2008, 15:58

Witam weekendowo.
No rosna nam dieciaczki szybko.Ja z moja we wtorek na kontrole do pediatry ide ciekawe ile bedzie wazyc :-) Bo je jak najeta,no i w piersiach coraz wiecej :ico_brawa_01: Dzisiaj wstala juz o 3.30 i nie spala do 6 rano.No i teraz nadrabia.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

06 wrz 2008, 16:23

margarita83 no mój mąż do tej pory był ze mną,no czasem robił wypady takie jednodniowe.Ale niestety od poniedziałku się zacznie.Szara rzeczywistość... :ico_placzek: Mąż wyjedzie w pon,wróci w piątek.Zostanę sama..tzn, nie do końca bo jednak mam pomoc w osobie mojej mamy. :ico_sorki:
No a ja zostałam zupełnie sama. Wszyscy mówili że będą pomagać, ale jak przychodzi co do czego to nie ma nikogo :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Wkurza mnie takie życie i nie wiem jak dlugo pociagnę.
Albo coś z tym zrobimy, albo nie wiem co (boję się myśleć jak może się to skończyć).
Albo zmieni pracę albo przeprowadzimy się całą rodzinką. Wiecznie się irytuję, chodzę podminowana i zaplakana, nie wiem jak mam sobie radzić z tą depresją, bo chyba tak muszę to nazwać :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Pozatym,chyba cos mleko NAN 1 jej nie podchodzi,bo ma zaparcia.Już 2 dzień nie robi kupy :ico_olaboga:
No moja Maja dzisiaj w ogóle nie robiła kupy - myślisz że to od mleka???
A w ogóle to obawiam się że dostała kolki :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Wczoraj pod wieczór tak strasznie płakała że nie szlo jej nijak uspokoić, płakałam razem z nią, bo ta moja bezradność mnie rozwaliła :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-09-06, 16:24 ]
Może macie jakies sposoby na kolkę, albo jakieś preparaty sprawdzone jeżeli takowe istnieją.
Napiszcie :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

07 wrz 2008, 07:58

shoo, właś nie wszyscy mi mowią,że młóda wygląda na starszą :ico_oczko:
Co do ubranek,butów to faktycznie dyskryminacja!Mam chłopaków więc wiem co piszę :ico_olaboga: Zawsze byłam zła,np. jak kupowałam buty.Dla dziewczynek 2 regały...a dla chłopców kilkanaście par i to takich nieciekawych.


szkrab, super ,że malutka rośnie i ma tyle mleczka u mamusi w cycusiach :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


margarita83, przykro mi naprawde :ico_placzek:
Powiem Ci szczeżę,że ja też miałam i pewnie nie raz bede mieć takie momenty że mówiłam DOŚĆ!Przecież tak nie można żyć,niby razem a jednak osobno. :ico_placzek:
Na dłuższą metę takie życie nie ma sensu.
Teraz tym bardziej jak masz malutką ...ja mam mamę.Ty nie masz nikogo,mąż powinien być przy Tobie...pomagać ,wspierać poprostu być.
Ale co zrobić,taką mają pracę.Ja się z tym pogodziłam...choć nie mówię że takie zycie mi odpowiada :ico_nienie:
Kochana nie załamuj się...bedzie dobrze.Masz córcię ....nie jesteś już sama!

Co do kup...to masakra!Emilka nie robiła kupy 3 dni... :ico_placzek: Wysłałam męża do apteki po czopki glicerynowe.Po zaaplikowaniu nie minęło chyba z 15 min,a mała zrobiła kupę.Ale męczyła się przy tym strasznie :ico_placzek: Boże ja nie mogłam na nią patrzeć,robiła się purpurowa na buzi. :ico_olaboga: No,ale w końcu poszła kupa :ico_brawa_01:
Potem wyczytałam w necie,że to normałne kiedy wprowadza sie mleko modyfikowane.
Ze zaparcia to calkiem naturalna reakcja dla niedojrzałego układu pokarmowego u tak małych dzieci.I gdzieś na jakimś forum...pani dr. odpisała jakies mamie ,która miała podobny problem ze swoim maleństwem.
Poleciła Trilac,albo Dicoflor...to probiotyk,ktory zawiera żywe kultury bakterii.
I wspomaga miedzy innymi prace jelit.
No więc wysłałam męża.Kupił Dicoflor w saszetkach (16.50)saszetek jest 10.
Jedna dziennie do mleka.Narazie efektow nie ma,ale poczekamy zobaczymy.Wydaje mi się że jakby cześciej puszczała baczki :ico_brawa_01:
No i zmieniłam mleko z NAN1 na Bebiko1.Podobno w NAn jest dużo żelaza...co nie wszystkie dzieci toleruja.

A na kolki polecają Espumisan,krople Gripe Water,Infacol,ale podobno najlepsze sa kropelki Sab Simplex,niestety dostępne tylko w Niemczech :ico_noniewiem:
A ze sposobów to ciepla pieluszka przyłozona do brzusia.Masaże i leżenie na brzuszku.

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

07 wrz 2008, 09:25

margarita83, na kolki i odbijanie sie (w przyp. mojego synka - to drugie) rewelacyjnie sprawdza sie Infacol, mozna go chyba dostac w polskich aptekach
tu masz linka, jak cos to kup sobie go przez internet..
http://www.fabrykazdrowia.pl/go/_info/?id=8397

podajesz przed karmieniem, jedna lub 2 dawki... i dzidzius beka bez problemu :-) albo lapie go czkawka :-) w kazdym razie nie placze, ze nie moze mu sie odbic :-)
nam to zaoszczedzilo wiele nerwow... chociaz wiadomo, nie zawsze jest pieknie i cicho.. tez mamy ciezkie momenty, kiedy maly placze i nic nie pomaga :ico_noniewiem:

Jagna30, moj za to wali czasami z 5 kup dziennie.. ale slyszalam, ze z kolei przy dzieciach karmionych tylko piersia to normalne...
czasami frustrujace, jak zmienisz pieluche, a tu za minute znowu bomba :ico_olaboga:

hehe, ale fajne miny strzela jak "cos produkuje" :ico_haha_01: i robi pozniej takie UFFFF jak skonczy :-D

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

07 wrz 2008, 09:54

shoo, no tak...jak się karmi wyłacznie piersią to takie częste kupy to norma.
Nie no moja mała strasznie się męczy,i nie mam powodu do śmiechu kiedy na nia patrzę ...biedne maleństwo :ico_placzek: Ale mam nadzieję,że bedzie dobrze po tym specyfiku :ico_sorki: tylko potrzeba cierpliwości.

Emilka teraz śpi jak aniołek..odsypia noc :ico_olaboga: jej się chyba pokićkały pory dnia :ico_placzek:

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

07 wrz 2008, 17:08

Kochana nie załamuj się...bedzie dobrze.Masz córcię ....nie jesteś już sama!
Masz rację, chociaż i aż tyle. Ale naprawdę brakuje męskiego ramienia i w ogóle samej jego obecności, w szczególności w tych ciężkich chwilach. Mała teraz prawdopodobnie dostała mi kolki więc jestem załamana. P. pojedzie we wtorek rano do pracy a my znów zostaniemy same.
Mam nadzieję że zmieni mi się troszkę jak się przeprowadzimy :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Co do kolki to kupiłam ten INFACOL, ale na opakowaniu jest napisane od pierwszego miesiąca. Maja ma 25 dni i nie wiem czy już mogę to stosować czy mam poczekać jeszcze do 31 dni??? Doradźcie :ico_sorki:

Dzisiaj Majka jest niczym anioł - śpi prawie cały dzień. Teraz oboje z tatą śpią - uroczy widok :ico_brawa_01:
Nie wiem czy ona tak reaguje na obecność taty??? Jak zostajemy same to wcale nie jest taka grzeczna :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

A jeżeli chodzi o kupy to wczoraj mała nie zrobiła wcale a dzisiaj zrobiła koło 15 jedną. troszkę się męczyła, ale ogólnie szybko jej poszło, no i nie była twarda tylko taka normalna jak na noworodka:)

Miłego popołudnia kochane, już nie ciężarówki ale mamuśki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

07 wrz 2008, 20:31

margarita83, hmm dziwne, na moim jest napisane, ze mozna stosowac od urodzenia... :ico_noniewiem: mam "angielska wersje", powinno byc to samo.. to chyba, ze sa rozne rodzaje tego Infacolu :ico_noniewiem:

na oficjalnej stronie Infacolu tez jest napisane, ze moze byc stosowany od urodzenia
http://www.infacol.co.uk/infacol.cfm

u nas sie sprawdza :-)

a od 1 m-ca wzwyz to mam w zapasie wode koperkowa Gripe Water, tez skuteczna podobno..

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości