Awatar użytkownika
beatrise
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 15 lip 2014, 11:15

Re: Mięsko obiadowe

30 wrz 2014, 12:25

karkówka!!!!

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: Mięsko obiadowe

27 lis 2014, 09:38

A moim ulubionym mięsnym daniem obiadowym są klopsiki w sosie pomidorowym. Przepis dostępny jest tutaj - http://www.maxkuchnie.pl/przepisy/klops ... w-707.html. To szybki i dosyć prosty przepis, a pulpeciki są naprawdę bardzo smaczne. Najczęściej podaję je z ziemniaczkami bądź kluskami śląskimi i surówkami. :)

twojtyp
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2014, 13:54

Re: Mięsko obiadowe

27 lis 2014, 14:33

Fajne klopsiki, ja jednak wolę jakiegoś gyrosa albo karkówkę

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: Mięsko obiadowe

26 lut 2015, 17:08

A mi najbardziej smakuje wołowinka. Może być pieczona, moze być w sosie, albo steki, pychotka! Tylko niestety jeśli chodzi o wołowinkę to trzeba mieć dobre i sprawdzone miejsce, gdzie można ją kupić. Ja na przykład kupuję bezpośrednio w ubojni Cezan, bo wtedy mam pewność, ze mięso jest świeże i od polskiego producenta.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Mięsko obiadowe

27 lut 2015, 14:19

Ostatnio nawet polubiłam kurczaka, szczególnie w postaci pulpetów z kaszą jaglaną. Jest to nowość, bo nigdy bo to mięsko nie sięgałam.

AAAA

Re: Mięsko obiadowe

02 mar 2015, 03:32

Człowiek nie musi jadać zwłok, które was i tak zabijaj powoli - ludzie myślcie, myślcie , rozwijajcie swoje dusze i nie róbcie ze swoich dzieci oprawców łamiąc ich czyste dusze przez kłamstwa typu "mięsko", "karkóweczka", "cielęcinka" itd.

jakamana

Re: Mięsko obiadowe

10 mar 2015, 12:45

[quote="szpileczki"]Ostatnio nawet polubiłam kurczaka, szczególnie w postaci pulpetów z kaszą jaglaną. Jest to nowość, bo nigdy bo to mięsko nie sięgałam.[/quote]

O! Pewnie zainteresowałyby Cię burgery. Wiadomo, że niezdrowe burgery z popularnych sieci powinniśmy ozndstawić na bok. Od paru lat jednak pojawiają się burgerownie, których kotlet to soczyste, pyszne prawdziwe mięso - zdrowe i odżywcze.

Trafiłam ostatnio na fajne mieszanki przypraw, do wykorzystania do mielonego mięsa w domu - http://shop.e-condimenta.eu/pl/produkt/ ... a-wolowego - to akurat do mięska wołowego, ale do drobiu, widziałam, też mają. Tutaj - bardzo mnie zdziwiła obecność kuskusu i kaszy jaglanej. Ponoć są w tym miksie po to, by w postaci burgera przemycić te zdrowe składniki dzieciom... To na pewno jest jakiś sposób... pozostałe składniki - przyprawy z dużą iloscią papryki i tymianku - super.

A jeżeli lubisz połączenie mięska z kaszą - może Ci zasmakować ;) Daj znać - ciekawa jestem drobiowej wersji ;)

Blueberrydream
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 08 lis 2014, 19:16

Re: Mięsko obiadowe

17 mar 2015, 13:07

U mnie głownie kurczak i indyk :) jakoś wole drób, a jeśli chodzi o czerwone mięso to wołowina głownie.

janina384
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2015, 11:07

Re: Mięsko obiadowe

31 mar 2015, 11:45

Ja też bardzo lubię indycze mięso, najbardziej mi odpowiada w wersji gotowanej lub duszonej, to zależy jaka część. Natomiast kurczak w wersji orientalnej - czyli np. piersi z kurczaka, marynowane najpierw z dodatkiem różnych przypraw, a potem pieczone lub smażone. Pycha!

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość