ada28l
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, 09:11

Re: maluch a komputer

27 cze 2013, 10:10

A jeżęli już to jakieś laptopy dziecięce, trochę melodii, prostych gier. Sama kupiłam prostego, kolorowego laptopa z pieskiem i sprawdził się świetnie. Wydaje mi się, ze nie warto od razu zapoznawać dziecko z normalnym komputerem. Dzieci dorastają teraz szybciej, jasne, ale na prawdziwy komputer mają jeszcze czas ;)

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: maluch a komputer

28 sie 2013, 14:14

Chyba nie sposób sie z tym nie zgodzić,jeżeli dziecko cały czas posiada nieograniczony dostęp do komputera,to może się to dla niego źle skończyć. Wszystko w odpowiednim czasie oraz miejscu,wieku. Trzeba koniecznie dawkować i umiejętnie zarządzać tym czasem jaki nasze dziecko spędza przed komputerem czy telewizorem.

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: maluch a komputer

28 lis 2013, 18:01

gdzie te czasy kiedy dziecko zamiast komputera wolało plac zabaw, zjeżdżalnię dla dzieci i inne tego typu zabawy? wiadomo, trzeba iść z postępem i maluch powinien znać podstawową obsługę komputera, ale trzeba pamiętać, żeby do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem i umiarem :)

Alamaj
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 lis 2013, 17:56

Re: maluch a komputer

02 gru 2013, 22:33

ja staram się dzieciaki trochę bardziej ograniczać jeśli chodzi o komputer

szpilki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2013, 13:37

Re: maluch a komputer

10 sty 2014, 19:18

Pozwalam dzieciom grać, bo w dzisiejszych czasach trudno tego uniknąć.
Ale są pewne zasady - przede wszystkim max. pół godziny dziennie.
Zwracam też uwagę na to, w co grają dzieci. Córka przepada na przykład za ubierankami w tym stylu: http://dogry.pl/stardoll i nie widzę nic złego w tym, że od czasu do czasu sobie pogra :)

kinga89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:25

Re: maluch a komputer

16 sty 2014, 11:35

Ciężko wychować dziecko zupełnie bez komputera, ale uważam, że zdecydowanie powinno się ograniczać i kontrolować co dziecko, w jakie gry gra. Skoro już używa komputera to niech to ma jakiś bardziej pozytywny wpływ i w pewien sposób rozwija. Może jakieś gry edukacyjne?

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: maluch a komputer

05 lut 2014, 16:26

Przede wszystkim należy ograniczać kontakt z komputerem którego na chwilę obecną mamy wszyscy odrobinę za dużo..

mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

Re: maluch a komputer

17 lip 2014, 18:07

moim zdaniem, z komputerem jest jak z telewizją. nie ma nic złego w tym, że dziecko czasem coś obejrzy czy pogra w coś - chodzi tylko o proporcje; zwłaszcza, że mozna znaleźć w necie bardzo ciekawe rzeczy, których funkcjonalność jest ściśle związana z technologią. warto zaglądać na portale z ćwiczeniami rozwijającymi funkcje poznawcze - polskojęzyczny brainmax lub anglojęzyczny lumosity, bo takie ćwiczenia, które przecież są zabawą, rozwijają pamięć, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia, a w szczególnych przypadkach, są przydatne w terapii zaburzeń typu adhd, dysleksja czy dysortografia. oprócz rozwojowych ćwiczeń i gier, mozna się uczyć przez internet języków obcych i to też jest fajne; a później zawsze mozna poczytać z dzieckiem wiersze Brzechwy czy Tuwima i wyjść na spacer lub basen.

lukaszfilipek77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:58

Re: maluch a komputer

24 lip 2014, 16:43

Zgadzam się z tym co napisał mój przedmówca. Teraz na rynku jest bardzo dużo gier edukacyjnych przeznaczonych dla dzieciaków. W myśl zasady "Bawiąc uczyć ucząc bawić"

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: maluch a komputer

16 cze 2015, 22:11

Ja nie pozwalam za dużo grać moim dzieciom a telewizji póki co nie mamy.Co prawda myślę o zakupie jakiegoś pakietu z bajkami i zleceniu montażu dekodera i anteny firmie z http://www.monter24h.pl/oferta/telewizja/ Muszę jednak dokładnie to sobie przemyśleć bo wiem, że maluchy będą chciały non stop oglądać bajki.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość