Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

18 cze 2009, 14:40

haha - no asiu brak obaidu przemówi mu do rozsądku - jestem pewna :ico_brawa_01:
a co do jedzonka - to prawda :ico_haha_01: rybki uwielbiam, ale innego miesa...hm...no nie :-)

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

18 cze 2009, 15:06

rybki uwielbiam,
oj ja ubostwiam łososia :-D :-D

Cos strasznie mnie zmulilo :ico_sorki: :ico_sorki: mdlosci kurcze jak nic! az musze sie polozyc na chwilke :ico_sorki:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

18 cze 2009, 15:24

no to asiu odpoczywaj kochana odpoczywaj :ico_sorki: :-D

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

18 cze 2009, 15:46

ja sie troszke odrobilam, pospacerowalam z psiakiem... nie mam pojecia co na obiad zrobic, bo moj A. zaczal wczoraj wybrzydzac - mnie wieczorem naszla straszna ochota na golabki i powiedzialam, ze dzisiaj beda, bo ostatnio zamrozilam i szybciutko by sie odgrzalo... a on na to, ze on rozmrazanych potraw nie lubi, bo sa wodniste i bez smaku :ico_puknij: no to zapropononowalam zapiekanke makaronowa - oczywiscie zaczal krecic nosem... to niech on sam wymysla, bo mam dosc, nie dosc, ze mu pod nos podstawiam, to wybrzydza, a sam nigdy zadnego pomyslu nie ma...

[ Dodano: 2009-06-18, 15:46 ]
nadal meczy mnie migrena, niedobrze mi :ico_chory: u mnie to trwa co najmniej 3 dni bez tabletek...

[ Dodano: 2009-06-18, 18:53 ]
AsiaNL, Wyciagnelam od mamy przepis na torta truskawkowego, jako podstawe uzywa sie biszkopta upieczonego w okraglej tortownicy, pewnie masz jakis przepis. Podaje przepis na mase truskawkowa:

SKLADNIKI:

1 kostka masla
1 szklanka cukru pudru
2 zoltka ugotowane
1 zoltko surowe
75 dag mrozonych truskawek (wazne, zeby truskawki przedtem rozmrozic, najlepiej dzien wczesniej)

wszystkie skladniki powinny miec temperature pokojowa!

WYKONANIE MASY:
Z rozmrozonych truskawek odlac sok i je zmiksowac. Maslo, zoltka gotowane, zoltko surowe i cukier puder utrzec na puszysta mase. Do utartej masy dodawac po lyzeczce zmiksowanych truskawek, uwazajac, aby sie nie zwazylo.

Biszkopt przekroic na 3 czesci, nasaczyc sokiem z truskawek. Kazda czesc przekladac masa. Na wierzch rowniez nalozyc mase i zalac galaretka.

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

19 cze 2009, 06:31

przepraszam,ze sie wtrace:)ale pusto na watku-po stracie a wy sie tu ukrylyscie-robaczki
gratuluje z calego srca wam wszystkim,i zycze bezproblemowych ciaz:)))))
i pomyslec,ze tak niedawno oplakiwalysmy malenstwa,a tu prosze-nowe zycia sie szykuja-a moje nowe zycie to juz 2260 gram wazy:)
eve.ok, buziolki

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

19 cze 2009, 08:13

Witam lutoweczki!!!!!!!!!
nie było mnie ostatnio bo u nas cos sie gwarno wczoraj zrobiło
a jak tam wasze samopoczucie ???

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

19 cze 2009, 09:39

rybcia, sabcia witajcie kochane :ico_brawa_01:

ja dopieor teraz zaglądam, bo...praca :ico_noniewiem: od rańca problemy, ale już porozwiązywane i czas na kawkę w doborowym towarzystwie :-D
a powiedz rybcia kochana - jak sie czujesz?

u mnie wszytsko dobrze :-) brzusio dzisiaj na razie milczy, odzywa się pod koniec dnia w pracy jak już zmęczona jestem :-) ale dizś piątek, wiec humorek wybitnie dopisuje :-D
a gzdie reszta lutówek? śpią jeszcze pewnie szczęsciary :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

19 cze 2009, 09:40

Witam sie :-D

Mnie wczoraj takie mdłości dopadły ze szok :ico_sorki: :ico_sorki: nie moglam sie podniesc ale oczywiscie wymiotowania nie bylo :ico_sorki: :ico_sorki:
pewnie masz jakis przepis
Pewno ze mam :-D
- 5 jajek
- 1 szklanka cukru
- 1 szklanka mąki
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- szczypta soli

Białka ubijamy ze szczyptą soli.
Żółtka ubijamy z cukrem na gladka masę, dodajemy mąkę z proszkiem do pieczenia, a na koniec ubite białka.
Wlewamy do nasmarowanej masłem blachy i wysypanej mąką blaszki (ja piekę w mniejszej tortownicy).
Pieczemy około 30 minut w temperaturze 180 stopni.

Uwaga!
Podczas pieczenia, lepiej nie robić w kuchni przeciągów, nie otwierać piekarnika, po upieczeniu jeszcze około 5 minut pozostawić biszkopt w zamkniętym piekarniku, póżniej uchylić dzrzwiczki na 15 minut, dopiero potem wyjąć ciasto z piekarnika....

JA robie biszkopta na pamięć i nie znam dokladnej proporcji skladnikow dlatego tez ściagnelam ten sam co ja robie z neta :-D :-D :-D :-D
a jak tam wasze samopoczucie ???
Ja wczoraj zrobilam salatke z kiełkami i kurcze cebulą :ico_puknij: chociaz duze jej tam nie bylo to ja najadlam sie jak głupia teraz cierpie z leksza bo cebuli nie moge jesc :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

19 cze 2009, 09:41

eve.ok, a ty bedziesz pracowac ile sie da czy myslisz juz o jakims wolnym ?

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

19 cze 2009, 09:43

dzien dobry kochane :-D

eve.ok, zostaly nam 4 dni do wizyty - odliczam :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość