Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

16 sty 2012, 15:06

obiecałam ze sanki ze sobą przyciągnę...
- ale mnie to wpienia,ja tez chce dzieci na sanki zabrac :ico_placzek:
.tylko my mamy do nich jeździć... :ico_zly: .
- ehhh,wygodniccy :ico_noniewiem:
Moja mam byla niedawno u nas,ale oni to tylko jedna nocka wracaja :ico_zly:
.Supermen nie kobieta!
- :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

U mnie jedni i drudzy twardzi sa :ico_sorki: :ico_sorki:

dobra,zmykam po mlodego :ico_oczko:

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

16 sty 2012, 15:08

iw_rybka, własnie bo w darowniznie jest napisane ze to mieszkanie nioe podlega do podziału po smierci babci. Czyli skoro darowzna jest na mojego Dawidda to on jest włascicielem a one nie maja prawa do tego mieszkania??

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

16 sty 2012, 15:08

dobra,zmykam po mlodego :ico_oczko:
ja też :-D

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

16 sty 2012, 15:10

Dzwoneczku, mieszkanie było Mojego Dawida babci. Ale była umowa ze bedzie ono Dawida i wszytskie corki sie zgodziły. Dawida mama i my dalismy kase na wykup ale wykupione bylo na Dawida babcie a teraz rok temu zrobila darowizna na mojego Dawida i napisała ze nie podlega to mieszkanie podziałowi majatkowemu w razie jej smierci.

[ Dodano: 16-01-2012, 14:11 ]
aa i jeszce teskty ze jak my babcie wyrzucimy to niech do nich po pomoc nie przychodzi głupie france.. a przeciez nikt czegos takiego by nie zrobil idiotki.. zalezy im na kasie i tyle a nie na matce.. one dostaly tez wielkie mieszkania od rodzicow i jeszce to ktore dostał Dawid chca zabrac..;/

Awatar użytkownika
Sajurka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 09 sty 2012, 08:31

16 sty 2012, 15:13

Boziu tyle mam nadrabiania ze głowa mała

Tak krotko : wszystkim chorowitka - zdrowia. a wszystkim ktorzy weszli w kolejny tydzien ciazy - gratki :)

co do mezów.... ja z mojego jestem jeszcze bardziej zadowolona niz przed ciaza. Ciesze sie ze mimo iz razem juz 6 lat jak kocham i tesknie ;)

Dzis weszłam w 6miesiac ciazy i kupiłam mojej niuni 4 body ;)


Sciskam Was mocno. Chyba musze tu czesciej zagladac i czesciej pisac aby sie wciagnac do Was

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

16 sty 2012, 15:14

evvelka ja Ci powiem jak to u mnie było :ico_oczko: moja babcia zapisała mi w darowiźnie mieszkanie w zamian za opiekę.. z zalecenia notariusza właśnie, żeby nagle po śmierci babci "rodzina" się nie znalazła.. i mam właśnie akt notarialny, oficjalnie ja jestem właścicielką, ale z zapisem że muszę się babcią opiekować. i tylko w momencie gdy "rodzina" jeszcze za życia babci udowodni mi że się nią nie opiekowałam to może mi to mieszkanie zabrać. I w żadnym innym wypadku.. i tak samo po śmierci babci im się nic nie należy bo ja jestem właścicielką. więc jest tak jak rybka pisze- jeżeli macie akt notarialny i tam jesteście wpisani jako właściciele (bo tak w darowiźnie jest) to wszyscy mogą Wam guzik zrobić :-)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

16 sty 2012, 15:22

ale mają prawo do zachuwku
nie wiem jak to jest ale mają prawo do czegoś tam
ale mieszkania nie zabiorą

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

16 sty 2012, 15:29

ale mają prawo do zachuwku
Dokładnie. Darowizna nie pozbawia prawa do zachowku.

Zstępnym (dzieciom, wnukom, prawnukom spadkodawcy), małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni - dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach - połowa wartości tego udziału (zachowek).

źródło:internet
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 21:32 przez Mad., łącznie zmieniany 1 raz.

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

16 sty 2012, 15:31

ale prawo do zachowku moga miec jak w darowiznie mieszkanie jest wykluczone z podziału majatku?? kurcze bo jak przyjdzie nam płacic po kilkadziesta tysiacy to chyba sie zabije

[ Dodano: 16-01-2012, 14:32 ]
od jutra odliczanko :))

[ Dodano: 16-01-2012, 14:38 ]
ide jeśc wątróbke :P

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

16 sty 2012, 16:06

cześć dziewczynki :-D a ja już wiem kto we mnie siedzi :-D dzieciak bardzo zdrowy, bo pod tym kątem było badanie, mózg, serce, zoładek, pecherz, wszystko widoczne i w jak najlepszym porządku :ico_brawa_01: Waży prawie 0,5 kg. Ułozenie posladkowe ze względu na położenie łożyska....chciałabym zeby tak zostało :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość