Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

17 sty 2008, 20:50

Kolka, a jak Juleczka sie czuje??

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 sty 2008, 20:51

a ja nie mam nawet nic od gorączki w domu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

17 sty 2008, 20:55

Juleczka zmęczona jak cholera. W dzień nie spała, teraz dopiero zasnęła. Daję jej Eurespal i chociaż katar ustąpił :ico_sorki: :ico_sorki: I kaszle dużo mniej. Tylko brak apetytu mnie martwi. Ale pediatra powiedziała, że nawet jakby dwa dni nic nie jadła to by nic jej się nie stało :ico_noniewiem: ponoć z jej sylwetką to nawet wskazane :ico_noniewiem: :-D Ale tak dziwnie jakoś jak ja jem a ona nie czeka z rozdziawiona buźką :ico_noniewiem: :-D

Zmykam. Mężuś mi zgłodniał, jakąś kolację trzeba zrobić. Ale co, jak w lodówce tylko światło :ico_noniewiem: :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-01-17 ]
delicja, teraz sa takie czasy, że apteki mają nocne dyżury to ktoś Ci skoczy. Moja lekarz uważa, że najlepsze są czopki NUROFEN - chyba coś w tym jest, jak mówi mi doświadczenie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 sty 2008, 21:01

dziewczyny dzięki.
kolka nurofen powiadasz????? no a ztym ktoś skoczy to na pewno będzie mój mężuś, który właśnie mi podniósł ciśnienie swoim telefonem, rozłączył mi się, :ico_puknij: aa teścia nie poproszę :ico_nienie: nie chcę mieć z nim nic wspólnego :ico_nienie:

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

17 sty 2008, 21:59

delicja, no to widze jakas mala epidemia w kwietniowkowych dzieciach :ico_placzek: Moj maly od wczoraj wysoko goraczkuje tzn,okolo 39 stopni i wg mojej pediatry zbija sie dopiero od 38,5 i to najlepeiej dwoma roznymi srodkami tzn na przemian co cztery godziny paracetamol potem nurofen a to dlatego,zeby nie doszlo do przedawkowania jednego srodka bo przerwa pomiedzy jednym paracetamolem a drugim powinna byc 6 godzin a pomiedzy nurofenami 8.U nas nie wiadomo z czego jest goraczka,lekarka wziela wymaz z gardla i bylo w porzadku,zrobila test krwi i wyszlo,ze nie ma infekcji bakteryjnej.Nie ma kataru,kaszlu-wiec przypuszcza,ze to moze byc trzydniowka,chyba,ze sie rozkreci cos innego.
Budzi sie,musze zmykac

[ Dodano: 2008-01-17, 21:00 ]
aha i moja lekarka tez uwaza,ze nurofen lepszy

Awatar użytkownika
Marvinka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2007, 14:48

17 sty 2008, 22:02

hallo,
oatanio zadko tu bywam. Mam pytanko , jak znosza wasze dzieci zabkowanie. Naszemi Marvionowi Rosna wlasnie 3 na gorze i okropnie spi. Normalnie kladlam go o 18-stej spac i dopiero sie gdzies tak miedzy 4-6 rano budzil na butelke. A teraz to poloze go spac i po 2 godzinach , a czasami po nawet godzinie juz sie budzi i niechce tak do polnocy spac. ak wasze pociechy noce przesypiaja?

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

17 sty 2008, 22:07

DELICJA kochana tak zbija się powyżej 38 a czopki dobre są też efferalgan ja dawałam małej szybciej działaja bo syrop to nurofen jest dobry czopki pewnie też a okłady na czoło i kark ale nie bardzo lodowate jak mówiła kolka albo właśnie kąpiel wkładasz do lekko ciepłej i dolewasz zimnej aż sie wychłodziale to raczej przy wysokiej temp.czyli nic nowego nie powiedziałam :-D

[ Dodano: 2008-01-17, 21:09 ]
najgorszy jest ten katar bo od niego jest kaszel i zatyka się wszystko i wybudza a małe nie umieja odsmarkac i flegma się zbiera i np. martynka wymiotowała mi ta flegma razem z jedzeniem oczywiscie ale trzeba nawet na siłę pompka wyciągac smarkule i woda morska rozrzedzać.A na kaszel eurespal jest najlepszy oprucz jakiegoś tam syropku dodatkowo.

[ Dodano: 2008-01-17, 21:17 ]
tak katrin ma racje między nurofenem 8 godzin i można pomiedzy podawać inny ja np podawałam co 8 godzin nurofen w syropie a co 5 efferalgan w czopiku ale to przy 40 stopniach jak martynka miała największa miała 40,5 byłam przerażona.koszmar
MARVINKA martyna spi różnie zasypia ok19-20 i też się przebudza ale raczej na picie lub smoczek jej wypadnie ale zaraz spi miała kilka takich nocy że się obudziła np.o23 i chciała się bawić .

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

17 sty 2008, 22:17

Przeczytałam was z grubsza! Widzę że epidemia, i niestety ja też dokładam swoje, bo małemu nagle dziś temperatura wyskoczyła 38,8 :ico_placzek: :ico_placzek: , ja podałam Efferalgan- takie co ty Syluś mam nadzieję,że pomogą i własnie letnią kąpiel! A marudny przy tym jest jak cholera, ale oprócz gorączki nie ma żadnych innych dolegliwości! Muszę za godzinkę małego obudzić i mu znowu dać czopka :ico_placzek: !

Życzę wszystkim kwietniowym dzieciaczkom zdrówka!

Awatar użytkownika
Marvinka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2007, 14:48

17 sty 2008, 22:19

Do do przeziebien, no coz naszego Marvina katarek trzymal 3 tygodnie. Na swieta jak bylismy w polsce to nawet mial goracze. Na noc wcieraslismy mu na pizamke mu taki plyn dla dzieci do inhalacji, zeby mu sie lepiej oddychalo. Ten katar puscil go dopiero po przyjezdzie do domu.

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

17 sty 2008, 22:33

Marvinka, teraz chyba taki okres ma Twoj synek ze nie spi dobrze...prawie kazde dziecko to przechodzi a jak jeszcze ząbki rosna to tymbardziej...nie martw sie jakos przeczekac trzeba i mu przejdzie :-)

Delicja wiecej chyba nie trzeba pisac...dziewczyny wytlumaczyly wszystko super...
Kolkajutro Julka z jedzeniem nadrobi ...wazne ze juz lepiej z katarem ...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość