Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 cze 2009, 11:28

u nas przestało padac wiec śmigam z Hakerem na spacer i po świeże bułeczki na śniadanko :ico_oczko:

bede niebawem :-D

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

22 cze 2009, 11:29

izuś_85, wiesz wersalka w malym glownie sluzyla Dieslowi a teraz gdy pokoj bedzie wyremontowany trzeba ja wyprac bo jak mlody na swiat przyjdzie ja bede na niej jakis czas spala-na szczescie to taki material gdzie wlosy sie nie trzymaja wiec bynajmniej nie bede miec klopotow z uporaniem sie z sierscia

[ Dodano: 2009-06-22, 11:29 ]
ps.glowa mnie boli ide sie poloze-moze minie

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 cze 2009, 12:03

wróciłam, szamam bułeczke z pieczonym pasztetem babuni i pomidorkiem :ico_oczko: :ico_oczko:

Haker śpi dalej :-D

czekają mnie niebawem porządki w kuchni :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-06-22, 12:04 ]
betina, doczyścisz napewno :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

22 cze 2009, 12:41

czesc Mamuski, ja dopiero wstalam o 11... ale sobie pospałam :) ale to dlatego ze mnie dzis w nocy nic nie bolało :ico_brawa_01:
O kilku dni mam negatywne mysli, obawy, ze z dzieckiem bedzie cos nie tak, czy to w ogole normalne czy ja jestem nienormalna ? Staram się myslec optymistycznie ale moze to z obawy o poród i jego konsekwencje? :|

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

22 cze 2009, 12:42

betina, no to masz szenile.
Sa dwa sposoby albo tak jak mowi Izus vanish do tapicerek albo inny sposob ale tylko na odswierzenie. Ciepla woda + zwykle szare myslo. Drugi sposob jest bezpieczniejszy, bo nie zawiera detergentow. Niestety takie materialowe tapicerki sa przerabane.
A ja wlasnie z pracy wrocilam i doweidzialam sie ze przedluza ze mna umowe na czas nieokreslony. Cos mi sie w to nie chce wierzyc, wiec poki umowy nie dostane do rak poty nie bede sobie nadziei robila. Zreszta nie wiem na jakie stanowiska chca mnie wrzucic i czy z ta sama podstawa :ico_puknij: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-06-22, 12:50 ]
sierpniówka, ja mialam stracha ale od oczatku ciazy a teraz jakos mi odeszlo i nareszcie zaczelam sie cieszyc tym stanem :ico_brawa_01:
Teraz to juz ciezko zeby bylo cos nie tak... malo prawdopodobne, dlatego w tym okresie powinnas sie wyluzowac i cieszyc kazda chwila brzuszkiem :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

22 cze 2009, 12:59

megi5566, moze to wynika dlatego ze ostatnio widziałam dużo dzieci z porażeniem mózgowym:| mój T. nie moze juz tego słuchac :(

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

22 cze 2009, 13:06

sierpniówka, musisz myslec pozytywnie!!pamietaj ze twoje myslenie odczuwa takze twoj synus -nie ma co sie stresowac -bedzie dobrze musi byc

megi5566, dzieki za rade:)

poleniuchowalam z psiurkiem teraz obmyslam jak pomalowac pokoik rysuje szkice rozne i plany jak rozlozyc meble

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

22 cze 2009, 13:08

wiem wiem :) dziekuję :) musze zacząc myslec pozytywnie ;d

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 cze 2009, 13:22

a ja własnie dziewczynom kreśliłam przepisa na tort rafaello :-D :-D :-D bo mnie meczyły

wy tez chcecie?????????

zwykły biszkopt okrągły dzielisz na 3-4 krążki
(jak nie masz przepisu to krzycz-dopiszę)

warstwa śmietanowa to
0,5l-0,75l śmietany 30%- ubijać na wysokich obrotach aż będzie puszysta
dodać 2-4 łyzek cukru pudru i kropelke aromatu kokosowego
dosypac opakowanie wiórków kokosowych

i masa gotowa

masa toffi to poprostu ugotowana puszka mleka zagęszczonego słodzonego, trzeba gotować nieotwartą puszkę na małym ogniu około 3,5- 4 godzin :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
taką schłodzoną masą posmarować każdy krązek biszkopta i również zostawić na ostatnią wartswę górną :-D :-D

na taki krązek posmarowany toffi dajesz bitą śmietanę i nakrywasz kolejnym krażkiem

jeśli tort ma być dla dorosłych nasaczasz delikatnie każdy krązek likierem kokosowym (podróbką malibu) mozesz rozcieńczyć z ciepłą wodą

jeśli dla dzieci to poprostu wodą z cukrem :ico_oczko: pamietając aby nie przemoczyć warstwy ciasta :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: tylko delikatnie skropić każdy krązek, ważne zeby był delikatnie wilgotny, wtedy tort nie bedzie suchy i nie "wciagnie" śmietany

wierzch tortu smarujesz toffi
boki tortu smarujesz śmietaną i obsypujesz potartą na tarce biała czekoladą (najlepiej ją trzymać w lodówce przed potarciem to sie nie rozpusci)
górę dekorujesz wyciskając na brzegu szlaczek ze śmietany
a na środek- tu już Twoja inwencja twórcza
wiórki kokosowe, biała czekolada, listki, kwiatki z białej czekolady, różyczki z opłatka, czekoladowe ozdoby :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: cokolwiek

pomiędzy warstwy też mozesz zetrzeć czekoladę, jak złapiesz "wątek" to sama dojdziesz na co masz smaka :-D :-D

ja uwielbiam wersję z malibu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

moze wam sie przyda do czegoś :ico_oczko:


sierpniówka, ja niestety też takie mysli miałam... czasem w nocy mi sie głupoty śnią, potem budze sie zapłakana... modle sie codzinnie zeby Amelka zdrowa była :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

22 cze 2009, 13:22

sierpniówka, ja przez całą ciąże modle sie, żeby dzidzia była zdrowa, bo nie wszystko można zobaczyć na USG. Poza tym przy porodzie też sie dzieją różne rzeczy, niedotlenienie, połamane obojczyki itd. Schizy mam co chwile i sie boje, ze cos będzie nie tak. Np. dzisiaj całą noc spałam na prawym boku, a gdzies czytałam ze spanie na prawym boku moze byc przyczyną niedotlenienia dziecka i dzisiaj całe przedpołudnie o tym myślałam. Ale musimy być dobrej myśli i wszystko będzie ok a dzidziulki zdrowe. Juz niedługo się o tym przekonamy.
Na poprawe nastroju kupiłam sobie dwie bluzki w Kaphalu z przeceny po 19zł i dwie Asi w 5-10-15 przecenione o 70%.

[ Dodano: 2009-06-22, 13:24 ]
izuś_85, nigdy torta nie robiłam bo wydaje mi sie to byc mega trudne ale moze sprobuje?

[ Dodano: 2009-06-22, 13:25 ]
megi5566, skoro jeszcze nic nie masz kupione to teraz przynajmniej pokupujesz wszystko na wyprzedażasz duzo taniej.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość