Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

25 mar 2009, 13:30

wlasnie, SHOO - gdzie zniknelas?? Moze schowalas sie w lazience i pozerach czekolade po kryjomu?? :ico_oczko:
karmilam malego i wlasnie go wlozylam do lozeczka..

co do kapania, to u nas tak, jak juz wiecie, A. nie kapie (i nie kapal) malego nigdy..
z przewijaniem ogolnie nie ma problemu, jak poprosze, to przewinie.. nawet kupe, chociaz bedzie sie krzywil...
a jezeli chodzi o uspakajanie malego, to zawsze go wezmie na rece, pogada, "polata nim" - takze tu nie mam zastrzezen...

a czy Wasi faceci karmia dzieci lyzeczka? bo przeciez teraz to juz maluchy nie tylko mleko z butli pija..

a czekolade juz "naruszylam" ;-) ze sie tak wyraze :P

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

25 mar 2009, 13:33

a czy Wasi faceci karmia dzieci lyzeczka? bo przeciez teraz to juz maluchy nie tylko mleko z butli pija..
moj ostatnio sam wzial i malego nakarmil, bo maly pluj mi jak jadl wiec moj P postanowil sprobowac i u niegoi jadl :-D

Dobra zmywam sie, ide pozmywac, bo o 14 przyjedzie tesciowa, posiedzi z malym, a ja na 15 do dentysty, jejku to juz coraz blizej, jak ja sie boje :ico_chory:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

25 mar 2009, 13:34

Uff doczytalym.
Hallo.
Ale sie rozpisalyscie.Ja jak zwykle na porannym spacerku bylam.Teraz moje laski spia. Jula jeszcez w wozku ze spacer,ale pewno zaraz wstanie,bo ja glod obudzi.

Zdjeica maluchow sa super i chyba najbardziej zmienila sie Majka.
Ale jaka super fryzure ma Zuzia :ico_brawa_01:
I skrobne cos potem bo wlasnie wstala :-D

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

25 mar 2009, 13:34

a jezeli chodzi o uspakajanie malego, to zawsze go wezmie na rece, pogada, "polata nim" - takze tu nie mam zastrzezen...
moj tez jak maly placze, a ja nie moge go uspokoic, to wtedy moj P bierze go i w sekundzie sie u niego uspokaja :-)

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

25 mar 2009, 13:35

moj Pan karmi mala lyzeczka jak jest sam... jak jestesmy oboje, to ja ja karmie, a On mi pomaga (czyt. uwaza, zeby nie machala zbytnio raczkami...)

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

25 mar 2009, 13:43

moj Pan karmi mala lyzeczka jak jest sam... jak jestesmy oboje, to ja ja karmie, a On mi pomaga (czyt. uwaza, zeby nie machala zbytnio raczkami...)
tez ostatnio go o to poprosilam, to trzymal malemu raczki... ale w ciagu dnia musze sobie radzic sama, zreszta w weekendy tez :/
raz, jak go poprosilam, zeby dal malemu kaszke, to po kilku lyzeczkach stwierdzil, ze to malemu nie smakuje.. bo Jasperek zaczal plakac :/
moze pamietacie, bo juz to pisalam, ale wtedy to tak niedbale zrobil, jedna reka w ogole nie patrzac na synka... ja, jak wzielam miseczke i zaczelam mu podawac te kaszke, to zjadl wszystko :/

zreszta, on nawet nie wie, jak te kaszke przyrzadzic... i pewnie obiadku tez by mu nie podal, bo nie wie ile, nie wie, jak cieple to ma byc, nie wie, ze po obiadku jest deserek, a po 30 minutach soczek.... chcialabym, zeby mnie zapytal, albo poprosil, zebym mu wytlumaczyla, jak ma karmic malego... niedoczekanie moje :(

czesc szkrab ! :-)

Pati85, powodzenia u dentysty, popros o znieczulenie i mysl o czyms przyjemnym (np. o swoich kumpelach z forum :-D)

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

25 mar 2009, 13:55

Jestem.Jula zjadla caly sloiczek dyni :-)
Gie napisał/a:
moj Pan karmi mala lyzeczka jak jest sam... jak jestesmy oboje, to ja ja karmie, a On mi pomaga (czyt. uwaza, zeby nie machala zbytnio raczkami...)


tez ostatnio go o to poprosilam, to trzymal malemu raczki... ale w ciagu dnia musze sobie radzic sama, zreszta w weekendy tez
Moj nie przepada za karmieniem lyzeczka ale jak trzeba to trzeba i nie ma oporow. Tak jak i z kapiela czy przwijaniem. Z tym ze z kapiela u nas jest podzial on Wiki ja Jule :-)

[ Dodano: 2009-03-25, 12:57 ]
A tu cos na temat kupy dla Gie

Czy to zatwardzenie?
Zarówno u dzieci karmionych piersią jak i sztucznie stolce mogą pojawiać się raz na kilka dni. Jest normalne pod warunkiem, że dziecko wypróżnia się bez problemów (tzn. nie płacze podczas oddawania stolca, nie pręży się, nie napina się, a kupki nie są suche
i twarde). Tak długie przerwy są spowodowane tym, że dziecko dobrze przyswaja pokarm i nie ma z czego codziennie utworzyć się masa kałowa. Warto dodać, że dzieci które oddają stolce co kilka dni ,,puszczają” bardzo często gazy o bardzo brzydkim zapachu.
Jeśli się niepokoisz skontaktuj sie z pediatrą, który przepisze środki przeczyszczające, które pomogą maluszkowi.

Pomarańczowa kupka? Wprowadzamy nowe pokarmy.
W kolejnych miesiącach życia dziecka ilość stolców będzie się zmniejszać. Około 6 mies. dziecko robi kupki 2-3 razy na dobę. Starsze, kiedy zacznie korzystac z nocnika 1-2 kupki w ciągu dnia.
W tym czasie układ pokarmowy dziecka zaczyna pracować coraz sprawniej, a ponadto około 4-5 mies. zaczynamy do menu dziecka wprowadzać zupki, przeciery, które również zmieniają wygląd kupki.
Po wprowadzeniu jarzyn, żółtka stolce dzieci stają się bardziej zbite, uformowane. Często zdarza się że w stolcu widać ,,jakby posiekane” kawałki warzyw.
Ponadto kolor kupki zmienia się w zależności od podanego owocu czy warzywa ( wprowadzenie do jadłospisu marchwi – zmienia stolec na pomarańczowy, jagody kupka bordo, szpinak – zielona itp...). Im więcej produktów jest wprowadzanych do jadłospisu dziecka tym kupki stają się podobne do stolca osoby dorosłej.

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

25 mar 2009, 14:08

SZKRAB - dzieki za ten artykul... :ico_sorki: :ico_sorki:

wstawiam kilka swiezych fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu wyrywala mi wlosy ;) ostatnio ulubione zajecie...

Obrazek

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

25 mar 2009, 14:21

Gie, hehe Su calujaca i przytulajaca pilota! widac, ze to jest jej ulubiona zabawka :-D przeslodkie...

a z tymi wlosami, to znam ten bol :/ ..doslownie BOL, bez zadnych przenosni...

dzisiaj jest chyba dzien wklejania zdjec :-D juz tyle ich sie dzisiaj przez nasz watek przewinelo :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

25 mar 2009, 14:25

No superanckie.Zwlaszcza to z nozka na nozce.Pewnie jakis dobry film lecial :ico_haha_02:

A ja znikam zaraz kumpela na ploty przyjedzie

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość