szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

08 lis 2011, 20:02

szkieletorek a może jej jest za ciepło albo za zimno w domu?? bo jak tylko w domu kwęka to może z temperaturą coś jest nie tak??
Nie to nie to.
Wzięła ja siostra by uspokoić to płakała ciągle.
Wzięłam ja to spokój tylko czasem lekko kwękła a jak P ją lula to już w ogole nie płacze .To skoro tak jest to mogę ewidentnie wykluczyć kolki ? Jak myślisz?

[ Dodano: 08-11-2011, 19:06 ]
Patrzyłam na te skoki rozwojowe, i pierwszy powinie być około 5 tyg .A to jeśli będzie to dokładnie w 5 tyg ? Czy to taka orientacyjna data ?
Moja ma teraz 4 tyg i 1 dzień możliwe że to to.

Kurde panikuje jak by nie wiem co sie działo ale jakoś kryzys teraz ja mam bo czuje sie zła matką iz nie wiem co jest mojemu dziecku .

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

08 lis 2011, 20:20

Wzięłam ja to spokój tylko czasem lekko kwękła a jak P ją lula to już w ogole nie płacze .To skoro tak jest to mogę ewidentnie wykluczyć kolki ? Jak myślisz?
kolki na pewno możesz wykluczyć:)

Co do tych skoków to myślę że to jest bardziej orientacyjne. Wiadomo każde dziecko jest inne. Moja miałą ten skok bardziej w 6 niż 5 tyg więc to od dziecka zależy. Może Twoja już teraz przechodzi:)

I nie jesteś złą Matką!!! Moje dziecko też nie raz marudzi i płacze i też nie wiem co mu jest. Ale się złą matką nie czuję. Po prostu nie zawsze rozumiem co się dzieje z nią i tyle:) Może za jakiś czas będę ją lepiej rozumieć:)
Głowa do góry!!:)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

08 lis 2011, 23:28

Patrzyłam na te skoki rozwojowe, i pierwszy powinie być około 5 tyg .A to jeśli będzie to dokładnie w 5 tyg ? Czy to taka orientacyjna data ?
Moja ma teraz 4 tyg i 1 dzień możliwe że to to.
mój Alanek miał taki skok w 3tygodniu życia, wtedy chciał być na okrągło przy cycu, na rączkach i był taki marudniejszy. Już się bałam, że będę musiała go dokarmiać lub w ogóle przejść na sztuczne, bo potrafił mi wisieć 3godziny na piersi. Umordowana byłam strasznie, ale w końcu się wszystko unormowało i przestał marudzić. Trwało to jakiś tydzień. A kolki możesz na pewno wykluczyć - bo są zazwyczaj o stałych porach, poza tym wtedy nikt i nic nie uspokoi dziecka.

My byliśmy u lekarza. Na szczęście płuca i oskrzela czyste, kazała smarować maścią rozgrzewającą i oklepywać. Jak będzie się pogarszało to wrócić. Zobaczymy może to rzeczywiście zwykła wirusówka. Lecę spać bo mój mąż usypia małego, więc mam wolne

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lis 2011, 02:00

nina0226, zdrówka dla małego

czytam was cały dzień ale teraz nic nie pamiętam już;( więc dziś beszczenie tylko o sobie, że mały dzielnie szczepienie zniósł, w domu troszke płakał i nie mógł się uspokoić ale jak jużzasnoł to już było ok, ja poćwiczyłam dłużej nawet jak powinnam, a wieczorem jak już dzieci poszłu spać to jeszcze z meżem pograliśmy wspólnie, a to tez trzeba się ruszać, skakac itp, więc ak ćwiczenia dodatkowe a ile frajdy:):):)

Dobranoc, choć ja to jeszcze nie usnę

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

09 lis 2011, 09:23

hej witam z kawusią :ico_kawa:

wczoraj poszłam do lekarki opowiedziałam dokładnie co i jak, wszystko jej pasowało do oznak zbliżającego się zawału :ico_szoking:
od razu wysłała mnie na ekg, ale wszystko wyszło ok, jedynie te moje szybkie bicie serca było bardzo widoczne na wykresie
gdyby sie powtórzyło mam dzwonić na pogotowie od razu oni mają ekg więc sprawdzą czy to serce w momencie ataku, no i lekarz widząc mnie lepiej oceni objawy
bo 12 godzin później nie było nic niepokojącego... zresztą pisałam wam ze rano wstałam jak gdyby nigdy nic :ico_noniewiem:
lekarka wysłała mnie także na szereg badań wiadomo standard krew -morfologia i wszystkie hormony w tym tarczycowe, mam też skierowanie na rtg płuc

[ Dodano: 09-11-2011, 08:35 ]
szkieletorek, kochana a może mała źle znosi te chwile kiedy jest sama w koszyku? potrzebuje bliskości? zauważ czy marudzi kiedy jest wyspana? czy marudzi wtedy kiedy nie ma ochoty spać a ty ją odkładasz?
sama piszesz ze uspokaja sie u ciebie i tatusia, to normalne ze chce pobyć blisko z rodzicami :ico_sorki:
nie zrozum mnie źle, bo ja nie nosze Konrada non stop na rękach :ico_nienie: biore go gdy tylko jest mu źle, przytulam i uspokajam, ale zawsze mam go na wyciągniecie ręki, zawsze słyszy mój głos, wszedzie jest ze mną, teraz leży na macie obok mnie na kanapie :ico_oczko: zostaje sam tylko do spania w łóżeczku

[ Dodano: 09-11-2011, 08:43 ]
Kurde panikuje jak by nie wiem co sie działo ale jakoś kryzys teraz ja mam bo czuje sie zła matką iz nie wiem co jest mojemu dziecku .
nawet tak nie myśl :ico_puknij: nie waż sie nawet tak pomyśleć kiedykolwiek :ico_puknij:
jesteś dla Lili najlepszą matką na świecie

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

09 lis 2011, 10:07

izuś_85, no to niewesoło masz, ojc z tymi atakami, oby się nie powtórzyło wiecej.

szkieletorek dokładnie jak izuś pisze, nie myśl tak, poświecacie z meżem swój czas, jesteście z nią, opiekujecie się, bawicie więc czemu myślisz, że zła z Ciebie matka??? Przecież, nie zajmujesz sie sobą a mała nie lezy w tym czasie w łóżeczku i nie wyje, a że dzieci płaczą to normalne, taka ich forma komunikacji z nami, jest kilka jak nie kilanaście rodzajów płaczu, a my musimy sie ich wyuczyć, a by tego dokonac potrzeba czasu trochę, nie mamy tego wrodzonego zaraz po porodzie:):):)
Ja się podłamałam, bo wiem, że mało czasu poświecałam Dorianowi, i Elizie też mniej niż mogłam, ale się zmieniło od tych 2-3 dni i tak zostanie:)

Nie mam dziś planów - pogoda kiepska u nas, że ze spaceru nici, może do koleżanki się przejdę

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

09 lis 2011, 11:05

izuś_85 jejciu to Ty uważaj na siebie kobieto, nie przeforsowuj się czy coś. Szok normalnie, w dzisiejszych czasach coraz młodszym grożą zawały :ico_olaboga:

U nas nocka rewelacja. Małego położyliśmy o 21 i wstał kilka minut przed 7. Nie kaszlał w nocy więc się wyspałam. Ale o 5.30 jak mąż wstał do pracy to się przebudziłam sprawdzić czy moje dziecko oddycha, bo strasznie spokojnie spał. Może już zdrowieje :ico_sorki: W ogóle jak wczoraj byliśmy u lekarki to ona stwierdziła, że mały jest taki roześmiany i rozgadany, że nie widzi, żeby był chory. A ja jej powiedziałam, że jak jest zdrowy to jeszcze więcej się śmieje i gada :-). Powiem wam, że już 3miesięczne dziecko jest naprawdę fajne. Takie rezolutne i niesamowicie mądrutkie :ico_brawa_01:
pogoda kiepska u nas, że ze spaceru nici, może do koleżanki się przejdę
u nas to samo, deszcz kropi, jest strasznie wilgotno, a poza tym ja rozłożona na dobre i ledwo żyje :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

09 lis 2011, 11:14

nina0226, zdrówka dla małego zyczę

izuś_85, uważaj na siebie i oszczędzaj się bo ze zdroiem nie ma zartów

u nas nocka super mała poszła spać o 23.30 potem jadla dopero o 5.30 i potem o 9 kolejna noc w miare przespana ale kolki nadal tragiczne ma wieczorami i pod wieczór tak od około 17.

dziś znow piekna pogoda więc spacer obowiązkowo a po południu idziemy na obiadek na miasto. Chyba M. chce się jakoś zrekompensować :-D

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

09 lis 2011, 11:32

witam,

Iza śpi, ja czekam za koleżankami bo mają wpaść na kawusię :ico_sorki: a koło 12 tato idzie z małą na spacer ja będę miała albę :ico_wstydzioch: wczoraj kuchnie posprzątałam i ona do końca umyłam :ico_sorki: a w piątek będę przygotowywała jedzonko na chrzciny :ico_noniewiem:

dla wszystkich kobietek za spadek wagi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
kolejna noc w miare przespana ale kolki nadal tragiczne ma wieczorami i pod wieczór
tak samo u nas :ico_placzek: :ico_placzek:

szkieletorek wczoraj tak na szybko izunię ubrałam i mniej więcej tak sukienka wygląda
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2011-11-09, 10:33 ]
izuś_85, matko właśnie doczytałam uważaj na siebie bo nie ma żartów ze zdrowiem :ico_sorki:

szkieletorek jesteś NAJLEPSZĄ MAMUSIĄ POD SŁOŃCEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

09 lis 2011, 11:35

Patrzyłam na te skoki rozwojowe, i pierwszy powinie być około 5 tyg .A to jeśli będzie to dokładnie w 5 tyg ? Czy to taka orientacyjna data ?
Moja ma teraz 4 tyg i 1 dzień możliwe że to to.
mój Alanek miał taki skok w 3tygodniu życia
Aha czyli piszesz że to i może trwać tydz nawet .To czekam i będę obserwować mała .
A od wczoraj kiedy nie płacze to się zrobiła taka śmieszka że szok.Dawniej tez się śmiała ale kilka razy dziennie a teraz ciągle uśmiechy są .
My byliśmy u lekarza. Na szczęście płuca i oskrzela czyste
Zdrówka dla dla synka i wszystkich waszych pociech bo teraz wiem co to znaczy kiedy dziecko choruje lub coś mu dolega. Choć moja nie chorowała jeszcze to strasznie się zamartwiałam szczegolnie wczoraj czy może coś jej jest , że może ja czegoś nie dostrzegam.
No i dla was mamusie tez zdrowia bo musimy mieć siły dla tych Smerfów.
wczoraj poszłam do lekarki opowiedziałam dokładnie co i jak, wszystko jej pasowało do oznak zbliżającego się zawału :ico_szoking:
O matko taka młoda a już takie rzeczy.Ranyy uważaj na siebie .
dziś znow piekna pogoda więc spacer obowiązkowo
U nas tez słoneczko już mocno świeci choć na razie chłodno ale w południe na pewno będzie super więc spacerek standardowo musi być.

Czy do chrztu obowiązkowo trzeba mieć szatkę ?

Wczoraj popołudniu byliśmy na zakupach , kupiliśmy małej ubranko do kościoła na chrzest takie cieplutkie . Mnie się bardzo podoba bo wykorzystam je w zimie jak będziemy gdzieś chodzić.Niestety kosztowało 89 zł , może dla kogoś nie dużo ale dla mnie bardzo ale coś musiałam wziąć bo w samej sukieneczce nie pójdzie.

Mała zasnęła po 20 jakoś i w nocy były 3 pobudki tak że bardzo fajnie już jest i oby tak zostało albo i lepiej może być , byle by nie częściej . Jedynie ten jej budzik bym przestawiła by nie budziła się o 6 heh .

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość