Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

16 wrz 2010, 10:56

Cześć! Jestem także mamuśką po 30,dokładnie ma 33, więc chciałabym i ja do was dołączyć. Mogę?
Mam na imię Kasia(nie trudno się domyślić :-D ),mieszkam na podkarpaciu, mam dwójkę fajnych szkrabów, które czasem dają popalić. Szczególnie córcia, która ma charakterek chłopaczycy, w odróżnieniu od wrażliwszego synka. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-09-16, 10:59 ]
dla mnie najwazniejsze aby dzidzius byl zdrowy tak jak dla kazdej z nas :ico_sorki:
dokładnie, ale jednak nie bardzo wiedziałabym co z dziewczynką robić, no chyba że byłby z niej taki chłopczur jak ze mnie :-D takie typowe dziewczynkowate dziewczynki to mnie przerażają
No mnie się właśnie taka trafiła chłopaczyca , choć uwielbia kolor różowy i sukienki, ale nie ma nic z delikatnej panienki.

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

16 wrz 2010, 11:11

mama Kasia, witaj wsród nas :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-09-17, 08:20 ]
Wczoraj mój doktor na wizycie spytał czy chce zrobic badania prenatalne :ico_sorki: to pytam sie go czy są wskazania u mnie -to mówi ze -nie ale proponuje kazdej kobiecie bo kazda co innego chce tak więc musze pomyślec chdzi o to badania pappa ale bym musiala płacić bo dopiero po 35 czy 37 roku sa darmo a u mnie nie ma wskazań na darmowe,pomysle nad tym i tez zalezy ile kosztuje to??A wy co na to dziewczynki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

17 wrz 2010, 12:41

mama Kasia, witaj
nie bylo mnie wcozraj bo pojechalismy na grzyby a tu sie kęci ku mojej radości wateczek :-)
Moje dzieci mają Antoś w kwietniu skonczył 4lata a Franio w październiku będzie miał 3l. Szybko nam sie zaplanowały szkraby hihi praktycznie jeden po drugim :ico_oczko:
chdzi o to badania pappa ale bym musiala płacić bo dopiero po 35 czy 37 roku sa darmo a u mnie nie ma wskazań na darmowe,pomysle nad tym i tez zalezy ile kosztuje to??A wy co na to dziewczynki
ja się nie poddawalam, nie pamiętam które to bylo jeżeli z krwi to spokojnie ale jak są inwazyjne to zawsze jest ryzyko małe bo małe poronienia. Poczytaj sobie tu http://www.badaniaprenatalne.pl/badania mam nadzieję, że moderacja mi wybaczy podanie linka ale tu chodzi o maluszki a nie o reklamę. Myślę, że test PAPP-A jest bezpieczny. Jeśli nie masz jakieś wskazania to sie nie zastanawiaj ale jesli nie to moim zdaniem szkoda nerwów dodatkowych.

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

17 wrz 2010, 12:54

Wczoraj mój doktor na wizycie spytał czy chce zrobic badania prenatalne :ico_sorki: to pytam sie go czy są wskazania u mnie -to mówi ze -nie ale proponuje kazdej kobiecie bo kazda co innego chce tak więc musze pomyślec chdzi o to badania pappa ale bym musiala płacić bo dopiero po 35 czy 37 roku sa darmo a u mnie nie ma wskazań na darmowe,pomysle nad tym i tez zalezy ile kosztuje to??A wy co na to dziewczynki :ico_sorki:
magda1614 tak generalnie to na test pappa to szkoda pieniędzy, on tylko pokazuje jakie masz ryzyko urodzenia chorego dziecka. To czysta statystyka. Ono stwierdza tylko, że na przykład jedna kobieta na 100, 400 czy 1000 z takimi wynikami jak Twoje urodziła chore dziecko. Przy złych wynikach z testu pappa robi się amniopunkcję. Jesteś w tym samym wieku co ja, więc już ryzyko z wieku jest spore. Poza tym te wyniki u kobiet po trzydziestce są podobno mało wiarygodne, bo już inaczej funkcjonują hormony. Sporo czytałam o tym jak sama miałam robić badania.
Ja robiłam tylko usg genetyczne prywatnie u lekarza, który ma bardzo dobry sprzęt i głównie tym się zajmuje, kosztowało 250 zł. Wynik wyszedł ok i dalszych badań nie robiłam.

Jeżeli na usg tzw. prenatalnym lub genetycznym wyjdzie Ci dobra przezierność karkowa, obecna kość nosowa i prawidłowe przepływy w pępowinie i w serduszku, to odpuść sobie test pappa. Sam prawidłowy wynik usg daje jakieś 80% procent pewności, że dziecko jest zdrowe, a pappa niby podnosi ten współczynnik do 90%.
Natomiast gdyby było coś w badaniu usg, to zrób pappa, bo ona otwiera drogę do dalszych już wtedy bezpłatnych badań prenatalnych.

[ Dodano: 2010-09-17, 13:04 ]
magda1614 jak chcesz mieć pełną świadomość o co chodzi z badaniami prenatalnymi, to wrzuć w Google hasło "przezierność karkowa forum ginekologiczne" tam pisały dziewczyny między innymi o teście pappa. Ja wolałam wiedzieć na co się decyduję lub nie wcześniej i na usg w 13 tygodniu poszłam przygotowana.

Tylko się nie przeraź, bo piszą tam też dziewczyny, które miały bardzo złe wyniki i ich ciąże czasami kończyły się źle. Jednak niezbyt często zły wynik usg czy testu pappa oznacza chorobę dziecka.

Ja zdecydowałabym się na dalsze badania gdyby wynik usg wskazywał, że dziecko może mieć chorobę genetyczną, bo nie zdecydowałabym się na urodzenie dziecka z zespołem wad genetycznych. A bywają o wiele gorsze niż zespół Downa. Ale o tym każdy musi zdecydować sam.

[ Dodano: 2010-09-17, 13:04 ]
Ale się rozpisałam :ico_olaboga: :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-09-17, 13:07 ]
nie bylo mnie wcozraj bo pojechalismy na grzyby
a mi wczoraj chłop przytargał z lasu trzy i pół wiadra grzybów. DO 22 walczyłąm z nimi i jeszcze dzisiaj rano. Jak wrócę z pracy, to część muszę wrzucić do zamrażarki, część w marynatę, no i jeszcze blaszka została mi do suszenia, ale jak na razie to nie weszła do piekarnika.

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

17 wrz 2010, 20:10

gaga22, dzieki za wyczerpująca odpowiedz :-) ide na usg i od razu bede sie wtedy decydowac czy bede je robic :ico_sorki: bo mój doktor kazal sie zastanowic mi nad tymm do usg w razie co wezmę kasiorkę i zobacze.
A wczesniej wejde na to forum i poczytam.

DZIEKI :ico_haha_02:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

17 wrz 2010, 21:21

:-) Hejka a przyjmiecie do siebie taka juz staruszkę mamusię po 40 :-) :-)

[ Dodano: 2010-09-17, 21:23 ]
Jestem szęśliwa.ze w swoim zyciu doczekałam sie dwoch wspaniałych dzieciaczków choc cierpliwości czasem brak

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

18 wrz 2010, 07:39

magda1614 nie ma za co, ja zawsze wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć więcej niż żyć w błogiej nieświadomości, a potem nieprzyjemnie się zdziwić

barbara123 pewnie że przyjmiemy :-D nie dziwię się, że czasem cierpliwości Ci brak. Ja na razie mam jednego małego diabełka i też potrafi mnie wyprowadzić z równowagi, bo spokojnych nie należy.

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

18 wrz 2010, 08:13

barbara123, witaj kochana :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

18 wrz 2010, 11:59

barbara123, witaj
Gabi, pewnie, że zaglądaj, zapraszamy

ale mam dzis lenia, totalnie nic mi sie nie chce, chyba się przegrzałam od rana. Dwa prania zrobiłam, obiadek ugotowałam, mieszkanie ogarniete i o 8:30 miałam juz wolne. Normalnie chyba wyrobiłam limit na dziś :ico_oczko:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

18 wrz 2010, 20:52

Dzięki za powitanie
Chyba jestem najstarszą mama na tym forum
A moja dwójka łobuziakow czasem daje popalić choć teraz już jest coraz fajniej bo łapią ze sobą kontakt
Nojgorszę za nami typu kolki i ząbkowanie Oli i cycowanie Karola co godzinę

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość